Drogi na MINUS. Które są najgorsze?

Listy Czytelników

Kierowcy od dawna narzekają na tę drogę. Mieszkanka jeżdżąca tamtędy codziennie ma dość. Zapytała Powiatowy Zarząd Drogowy, kiedy planują remont? Nie jest zadowolona z odpowiedzi, dlatego napisała do redakcji.- Chciałabym zasugerować umieszczenie w rubryce „minus” stanu nawierzchni drogi powiatowej 1548D na trasie od Minkowic Oławskich do skrzyżowania z drogą wojewódzką 396 – pisze Julia. – Może to przyniesie jakiś efekt…

Zwracałam się w tej sprawie do PZD w Oławie. Oto treść mojego maila: „Proszę o podanie informacji na kiedy zaplanowano wymianę nawierzchni drogi powiatowej 1548D – na odcinku od Minkowic Oławskich do skrzyżowania z drogą wojewódzką 396. Pragnę wskazać, że nawierzchnia jest w fatalnym stanie, wymagającym niezwłocznej wymiany. Na tym odcinku po prostu nie da się normalnie przejechać samochodem z uwagi na mnóstwo dziur, nierówności, kolein, a w niektórych miejscach znajdują się wybrzuszenia, na których auto podskakuje. Przez przejazd tą drogą jestem zmuszona do naprawy zawieszenia w swoim samochodzie. Tą trasą codziennie porusza się wiele osób, albowiem jest to jedyna droga z Minkowic Oławskich (i okolicznych wiosek) do Oławy. Pragnę dodać, że łatanie tego odcinka nie ma sensu, ponieważ na całej długości kruszy się asfalt.

Wojciech Drożdżal, kierownik PZD w Oławie nie miał dobrych wiadomości. W odpowiedzi napisał, że w 2019 roku nie jest planowane odnawianie nawierzchni. Dodał też, że prace będą planowane do wykonania w latach następnych w miarę posiadanych środków.

– Niestety, na moje pytanie o jakie następne lata chodzi oraz prośbę o dokładne wskazanie daty rozpoczęcia prac, lub zdarzenia które miałoby je zainicjować, nie uzyskałam odpowiedzi – mówi Julia. – Stan tej drogi jest fatalny, to jest najgorsza droga w powiecie oławskim, a powiatowy zarząd drogowy to niestety nie interesuje.

*** Zgadzacie się z Czytelniczką, że wskazana przez nią droga jest najgorsza? Kierowcy! Piszcie w komentarzach, które odcinki waszym zdaniem wymagają natychmiastowych remontów, gdzie jest najbardziej niebezpiecznie w naszym powiecie?

(AH)

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (28)

 1. artykuł dotyczący drogi do Minkowic, natomiast zdjęcie znaku ostrzegawczego z drogi w Zabardowicach, gdzie droga również pozostawia wiele do życzenia, rozryta kostka brukowa po doprowadzeniu kanalizacji została prowizorycznie „poskładana”, postawiono dobry czas temu znak i sprawę uważa się za zakończoną!
  dodatkowo obecnie trwająca budowa linii gazociągu, rozryte pobocza między Zabardowicami a skrzyżowaniem drogi prowadzącej do Sobociska, oraz Zabardowice-Oława , zalegające błoto

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Minkowice – Wójcice i w ogóle droga w Wójcicach do skrzyżowania przy remizie. Tam ciężko rowerem przejechać. Łata na łacie, wyboje, nierówności i dziury. Do tego na ul. Leśnej brak poboczy, tylko urywana jezdnia z dziurami – ciężko o manewr wymijania. Szkoda, że nie można tu zdjęć przedstawić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Powiat musi brać się do roboty bo faktycznie stan techniczny dróg robi się nie ciekawy. W takim tempie za 50 lat zdążą wszystko wyremontować. Pokażcie tą dobrą zmianę i weźcie się porządnie do roboty. Gdzie te środki rządowe na drogi lokalne?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Zgadzam się z poprzednikami ,że droga z Minkowic Oławskich jest w fatalnym stanie nie wspominając o tym ,że nigdy nie jest odśnieżana . Nie była remontowana co najmniej 20 lat . Jeżdżąc po Polsce i obserwując to drogi w powiecie oławskim są najgorszymi a szczególnie w gminie Jelcz-Laskowice.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Julina Mazur

  Przyczyną wypadków, może i śmiertelnych, na drodze Miłocice – Minkowice, będzie także, a niekiedy przede wszystkim stan tej drogi. Za który odpowiada karnie i cywilnie jej zarządca, również konkretni ludzie. Im przekazujemy to ostrzeżenia. Nie powinniście spać spokojnie!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Ta droga od Minkowic w kierunku Bystrzycy (jedyna trasa na Oławe) to jest dramat. Jadąc od Minkowic nie można jechać prawym pasem, bo jest dziura na dziurze przez co trzeba jechać lewym pasem i narażać w ten sposób siebie i jadącego z naprzeciwka na czołówkę. Ja raz ledwo uszłam z życiem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Mieszkaniec Minkowic

  Mam nadzieję, że w końcu Powiatowy Zarząd Drogowy wymieni nawierzchnie drogi powiatowej 1548D, bo nie da się nią jechać. Ostatnio był przecież wypadek na niej. Tylko czekać aż ktoś zginie na tej drodze.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Droga od Minkowic Oławskich do skrzyżowania z drogą wojewódzką 396 (Minkowice Oławskie – Bystrzyca powiatowa 1548D) to najgorsza droga powiatowa w powiecie oławskim. Apeluję do Starosty o niezwłoczną interwencję w tej sprawie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Trzeba też wziąć pod uwagę natężenie ruchu na danej drodze. Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinna być zrobiona droga z Jelcz-Laskowic do Oławy (nr 455). Bardzo ruchliwa trasa. To wstyd żeby tak wyglądała droga łącząca dwie duże miejscowości. Na wioskach na drogach donikąd są już lepsze.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Jechałeś tą drogą kiedyś? Zawsze jak nią jadę to jadą inne auta. W dodatku poruszają się jednym pasem (który jest w opłakanym stanie) bo drugim WCALE się nie da już jeździć. Droga od Minkowic Oławskich do drogi 396 to jest jedna wielka dziura.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Czy mi się wydaje czy zawsze odpowiedzi PZD są takie same: „nie planujemy”, „nie przewidziano na ten rok”, „nie ma środków”, „będziemy monitorować sytuację”. Czyli krótko- nie da się, zobaczymy kiedyś. Dziennikarze juz nawet nie muszą wysyłać zapytań do zarządu dróg powiatowych, tylko na zasadzie kopiuj-wklej wstawiliby jedną z przytoczonych odpowiedzi i gotowe.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. W PZD kierownictwo na czele z p. durektoem Drożdżalem śpi spokojnie, są nie do ruszenia dopóki Starostą jest ich kolega.
  Ale wszystko mija i kiedyś oceniona będzie ich praca. Na razie spokojnie śpią. Ale my zapamiętamy tych nieudaczników.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Ja mam jedno pytanie w związku z tą odpowiedzią PZD, a mianowicie czy nie mają zaplanowanej na ten rok rezerwy? Rezerwa to podstawa na dany rok budżetowy w każdej jednostce państwowej, czy samorządowej itd. W takiej sytuacji powinni uruchomić rezerwę celem naprawy drogi powiatowej 1548D, ktora wymaga tego niezwłocznie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. W takich sytuacjach skoro sami przyznają, że jest konieczność wymiany nawierzchni powinni uruchomić rezerwę albo wystąpić do organu nadrzędnego o uruchomienie rezerwy celowej. To jest kpina, że w taki sposób odpowiadają. Równie dobrze mogli odpisać, że wiedzą że trzeba wymienić nawierzchnię, ale że można ich pocałować tam gdzie światło nie dochodzi.
  Zachęcam Pana Drożdżala a także STAROSTĘ do przejechania się drogą do Minkowic Oławskich. Wówczas zobaczy jakie ta droga zapewnia emocje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.