Tam nie ma przejazdu!

– MINUS. Niektórzy kierowcy skracają sobie drogę, wjeżdżając na teren centrum handlowy przy 3 Maja (m.in.Tesco) wprost z ul.Kamiennej. Bez problemu można zobaczyć auta, niszczące trawę i krawężnik, a przede wszystkim łamiące prawo – tamtędy nie ma przejazdu. Może by postawić jakieś słupki, zanim auta całkowicie rozjeżdżą chodnik?

***Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] lub przez wiadomość prywatną na naszym profilu: https://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie/ – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!

(ck)

AKTUALIZACJA. Dzień po publikacji zdjęć w papierowym wydaniu „Powiatowej”, zarządca podjął działania

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (28)

 1. Oczywiście, że powinien być wyjazd – wjazd. Kamienna powinna dochodzić do 3 Maja. Taki układ komunikacyjny (odcięcie Kamiennej) potęguje korki i kumuluje pojazdy w innym miejscu. A jeśli nie chcecie dostawczych to można ograniczyć tonaż lub zrobić jednokierunkową.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. przecież obcy tamtędy nie jeżdżą, tylko swoi-mieszkańcy kamiennej i okoli (Gazowa/Parkowa) bo im się nie chce jechać na około albo przejść na piechtę…
  a co do imprezek w krzakach to fakt-straż miejska i policja tam nie zagląda a szkoda bo to droga dzieci do pobliskiej podstawówki aż strach tamtędy przejść wieczorem na zakupy (nic dziwnego że okoliczni podjeżdżają autami rozjeżdżając trawnik)

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Jak nic ktoś kto zrobił plany i nie połączył tesco z ul kamienna nie mia pojecia o planowaniu.
  Chociaż nie pochwalam tego co robią kierowcy to zamiast kopać rów czołgowy może łatwiej zrobić. Łącznik dla pojazdów.
  Ot polski sposób myslenia
  Zostawmy tam spokojne miejsce dla braci rycerskiej w końcu gdzie mają pić niegdIe nie wolno

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ewidentny typowy w Oławie błąd w planowaniu przestrzennym i w planowaniu układu komunikacyjnego. Teraz jeszcze nie jest za późno ale, zanim powstały sklepy można było pięknie zaprojektować układ komunikacyjny tej części Oławy.
  Przejazd do 3,5 tony pogodzi chyba wszystkich i zmniejszy natężenie wokół tzn rondo, wyjazd z PKP, Kasprowicza.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Zrobi się przejazd to zwiększy się ruch na Kamiennej. Wszyscy z Autolivu będą tam po pracy wyjeżdżać na zakupy. Nawigacja też będzie kierować najkrótszą drogą. To jest dobre rozwiązanie dla posiadaczy aut ale już nie dla właścicieli domów przy tej drodze.
  Czy jest złoty środek na ten problem? Trzeba zapytać władz miasta. Radni z Burmistrzem o tym decydują. A teren po torach należy chyba dalej do PKP i nic tu tak łatwo się nie zrobi. PKP musiałoby odsprzedać lub przekazać część terenu miastu a to się wiąże z pewnymi sprawami, które należy wykonać. I trochę czasu minie zanim tam coś wymyślą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Tam powinien być absolutny zakaz jazdy samochodami klientów. To jest zaplecze techniczne i dostawcze dla sklepów. Tak jak w każdym zakładzie, jest określona strefa ruchu dla pojazdów klientów. Jakoś np. w przypadku Electroluxu nikt nie parkuje gdzie chce i nie wjeżdża na teren zakładu którędy chce.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Albercik wychodzimy bo gadasz głupoty. zaplecze techniczne nie przeszkadza temu, by zrobić tamtędy przejazd, co odciąży Kasprowicza i wyjazd ze stacji PKP na 1 maja. Widzę że wy tam dalej żyjecie w swoim świecie

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Jest to dojazd do zaplecza i punktu rozładunku więc nie powinno być tam aut osobowych. Jakby auta osobowe korzystały stamtąd (nagle wszyscy kierowcy przypomnieliby sobie o ,,skrócie,,) to zrobiłby się korek i psioczenie na ciężarówki ze jakim prawem one tam jeżdżą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Mieszkaniec kamiennej

  Oczywiście, że tam powinien być przejazd! Póki co, jest to tylko zmarnowany kawałek ziemi do niczego. Najlepiej jakby powstała droga wzdłuż dawnych torów kolejowych w tym miejscu. Od razu by okolice ronda, Kasprowicza, 3 maja zostały odkorkowane.
  A co do tego, że tam mieszkają ludzie i się tak wielce burzą – zawsze można się przeprowadzić na wieś. Mieszkanie prawie w centrum i powinniście się z tym liczyć. Mieszkam na kamiennej i jak najbardziej jestem za tym, żeby w tym miejscu powstała droga. (dodatkowo zniwelowało by to problem z parkowaniem na kamiennej)

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.