Kto zniszczył? Sprawdzają monitoring

W Oławie pojawił się „Grinch” czy po prostu głupota wyszła na ulicę i wzięła nad kimś górę? Kilka dni temu w Rynku zamontowano świąteczne ozdoby, ale blask światełek, chyba poraził kogoś zbyt mocno, bo… poprzecinał kable. Sprawdzany jest zapis z monitoringu. – Apelujemy o reagowanie na wszelkie przejawy wandalizmu w mieście, dzwoniąc na policję lub straż miejską. Tego typu zdarzenia obciążają nasz wspólny, miejski budżet –  czytamy na facebookowym profilu UM Oława.
*
O jakich stratach mowa, kiedy doszło do zdarzenia i czy uszkodzono również te ozdoby przy Urzędzie Miejskim? – Uszkodzone zostały tylko ozdoby znajdujące się w Rynku.
Najprawdopodobniej iluminacje świąteczne zostały zniszczone w niedzielę, w godzinach wieczornych – mówi Katarzyna Bielec, zastępca naczelnika Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska UM w Oławie. – Trwa dokonywanie napraw oraz szacowanie ich kosztów.
Niestety nie ma pewności, że wszystkie iluminacje świąteczne uda się naprawić, ze względu na liczne uszkodzenia (pocięcie) węży świetlnych.
Najbardziej dotkliwe są jednak nie szkody finansowe, a wizerunkowe…
Trwa sprawdzanie monitoringu miejskiego, po jego dokładnym przeanalizowaniu zostaną podjęte kolejne kroki mające na celu ustalenie sprawcy.

(AH)

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (15)

     • Syn burmistrza Wiązowskiego jest teraz wiceprezesem WFOŚiGW we Wrocławiu, a asystent posła B. Czarneckiego jest tam kierownikiem w Wydziale Edukacji Ekologicznej i Ochrony Przyrody.

     • Wychowankowie komuny zasługujący na takie określenie zasiadają w Sądzie Najwyższym, Naczelnym Sądzie Administracyjnym i paru innych sądach a także w nieformalnych organizacjach opartych na byłej bezpiece, WSI itp. Ja mówię tu o wychowankach POstkomuny, o tzw. resortowych dzieciach i o marginesie społecznym wychowanym przez resortowe dzieci. W końcu ścisła współpraca „elit” POstkomunistycznych ze światem przestępczym została już wielokrotnie udowodniona.

     • Krzysztof. Wychowankowie komuny to dzisiaj trzon rządu pis. Jak nie wychowankowie to członkowie PZPR. Wielu z nicb pisało prace na temat marksizmu. Inni mieli legitymacje komuny. Czyż bym się pomylił? Kto ich wychował jak nie komuna? Tylko Jenot został wychowany w postkomunie

     • Oj RR! W tej twojej głowie wymieszała się komuna z „Solidarnością”, czyli z antykomuną. Jesteś tak załgany, że sam Załganow ci nie dorówna.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.