To woła o pomstę do nieba!

MINUS. – Sposób wykonania remontu na drodze Oława-Janików woła o pomstę do nieba! – alarmuje czytelnik. – Nawierzchnia tej drogi generalnie jest do wymiany, a nie do łatania poszczególnych dziur, bo ona cała się z tych dziur składa. Jeśli jednak decydujemy się poprawić cokolwiek, trzeba to robić z głową. Tymczasem tutaj mamy same problemy. Najpierw drogowcy wycięli duże połacie asfaltu i dziury pozostawili na noc bez oznaczeń, więc zawieszenia aut miały gdzie ryzykownie „popracować” albo trzeba było niebezpiecznie jechać slalomem. Na dodatek przez większość dnia drogowcy zostawiali na środku drogi kupki gruzu z wycinanego asfaltu, więc auto wjeżdżające w taką górkę o wysokości 10-15 cm wyrzucało do góry, co mogło się bardzo źle skończyć. Dopiero po skargach kierowców postawiono parę pachołków. A samo łatanie dziur pozostawia też wiele do życzenia, co widać na załączonych zdjęciach.Miejscami tam, gdzie były dziury, teraz są pagórki, co auta odczuwają, bo bije w koło.

btr
btr
btr

(ck)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (16)

 1. Wszyscy wiemy że remont tej drogi to LIPA. Co robi władza lokalna ? ( zapomniałem, że wójt ma sądowy zakaz pracy bo zamiast pracować brał w łapę) , co robią sołtysi tych wiosek ? Co robi zarządca drogi ? co robi policja ? Oni wszyscy robią LIPE.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Miejscowy Anonim

  Już pomijając fakt tego jakie są koleiny na kawałku Stary Górnik – Most Przez Odrę.
  Ja jako motocyklista uważam że powinien być wymieniony cały ten odcinek drogi.
  Tyle zjazdów motocykli a o bezpieczeństwo nikt nie dba.
  Proponuję aby władze lokalne spróbowały przejechać tam nawet rowerem, przez cały pas rowy jak po pługu i rzuca całym motocyklem przez co robią się korki i jest potężne ryzyko wypadku a nie zapominajmy że jeździ tamtędy też młodzież na skuterach do szkoły.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Taki polski standard, wszyscy mają wszystko w D, brak przepisów, jeśli nie wiadomo o co chodzi… ludzie piszą, zgłaszają, są niezadowoleni a władza robi wszystko by w narodzie była złość, znienawidzenie, kłótnia, łatwiej taką bandą sterować a jest tyle nowych zmian i przepisów od nowego roku 🙂 Wszystko w tym kraju drożęje, coraz więcej szoszonów, będziemy płakać a oni będą się śmiać bo mają nas za nic!!!!!!!!!!!!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Jechałem tam wczoraj w wieczorem. Było już ciemno i padał deszcz. Z przeciwka jechały samochody o mało nie wjechałem w te pachołki. Ta droga to tragedia. Od skrzyżownia do Górnika to jest przeprawa a nie jazda.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Przepraszam że nie na temat, ale nie mam gdzie umieścić.
  Apel do kierowców ciężarówek. W Siedlcach jest robiona kanalizacja. Droga jest poryta. Przed miejscowością jest ograniczenie do 30 (pół bałwanka). Codziennie znajdzie się kilku inteligentnych inaczej. Nie ogarniają cyferek. Osobowy najwyżej zniszczy sobie zawieszenie, ale ciężki powoduje drgania budynków. Może powinna się tutaj pojawić policja i wyjaśni co oznacza 30 na białym tle z czerwoną obwódką. A i budżet trochę podreperuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Po pierwsze to ta droga powinna już dawno być przeznaczona do generalnego remontu. Zarządca tej drogi ma generalnie to w 4 literach i przez okres kilku ostatnich lat ogranicza się do tego, że albo frezuje ten odcinek albo droga jest łatana kolejnymi łatkami. Problem jest taki, że tutaj już nie ma ani co frezować ani co łatać. Widać to jak popada deszcz i jak w tych koleinach stoi woda. To już jest narażenie wszystkich użytkowników na utratę zdrowia i życia. DSDIK bo oni zarządzają tą drogą nie kwapi się do jakiegokolwiek głębszego remontu tego odcinka ponieważ nikomu oficjalnie to nie przeszkadza a droga jakieś tam normy spełnia. Mało tego droga ta nawet zimą jest bardzo rzadko sypana czymkolwiek i zazwyczaj mamy na niej to co mieliśmy ostatnio czyli ślizgawicę. Zimą naprawdę jazda tą drogą przypomina przeprawę przez lodowy szlak biorąc pod uwagę , że co chwilę mamy mostki gdzie jest jeszcze bardziej ślisko no wrażenia niezapomniane, ciarki przechodzą po całym ciele. To co zrobiła firma remontująca tą drogę obecnie to jest skandal i aż dziw mnie bierze, ze mamy takie prawo , że naprawdę tutaj nikt za nic nie odpowiada? Podobnie jak nikt nie odpowiada za spartaczony odcinek zaraz za mostem z Oławy w stronę Jelcza? Nowa droga a jeździ się po niej jak po tarce? Proszę odpowiedzieć kto tą robotę odebrał? Że niby jak nie ma pół metrowych dziur tzn , że wszystko gra?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.