Taki widok przeszkadza

To nie wygląda i zwraca uwagę mieszkańców. Czytelniczka zgłasza miejsce do naszej rubryki „MINUS”. Centrum miasta, XXI wiek, niedziela – podpisała zdjęcia.
*

*

***Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] lub przez wiadomość prywatną na naszym profilu: https://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie/ – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , ,

reklama

Komentarzy (15)

 1. Dobrze by było, żeby ludzie zwrócili uwagę ile produkują śmieci. Śmieciarki nie wyrabiają z kursami wg harmonogramów… Proszę pamiętać , że większa częstotliwość odbioru odpadów będzie miała wpływ na wzrost stawki za odpady. Logiczne. Widok słaby, jasne ale dlaczego ludzi to nie mobilizuje do zapobiegania powstawania odpadów już u nich w domu? Wtedy może nie byłoby takich widoków… Zacznijmy od siebie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. „Pozdrawiamy” urzędników z Oławy odpowiedzialnych za organizacje wywozu nieczystości oraz śpiący i ślepy na ten syf oławski sanepid. Mam nadzieje, że kiedyś poniesiecie konsekwencje karne za bezczynność i narażanie społeczeństwa na epidemie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Trzeba zrobić porządek

  Karolina napisała;

  ,,Dobrze by było, żeby ludzie zwrócili uwagę ile produkują śmieci. Śmieciarki nie wyrabiają z kursami wg harmonogramów… Proszę pamiętać , że większa częstotliwość odbioru odpadów będzie miała wpływ na wzrost stawki za odpady. Logiczne. Widok słaby, jasne ale dlaczego ludzi to nie mobilizuje do zapobiegania powstawania odpadów już u nich w domu? Wtedy może nie byłoby takich widoków… Zacznijmy od siebie.”

  Karolina , już mi się robi niedobrze od linkowania tej strony.

  https://gazeta-olawa.pl/informacje/64661-brudno-glownie-wokol-kublow/

  z treści tego artykułu wynika kto ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy.

  Jakie stawki , taki hormonogram.

  p.s.
  K***** a – największy żal mam do służb porządkowych Straż Miejska , że nie tłuką za to mandatów.
  …… , o oławskim Sanepidzie nie wspomnę.
  On jeszcze istnieje (?)
  Może doniesienie do prokuratury o zaniechaniu czynności służbowych w sprawie wiadomym wszystkim coś by zmieniło (?)

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Karolino, ludzie produkują coraz więcej śmieci i tej tendencji raczej nie da się odwrócić. Możemy stawać na głowie, ale to niewiele zmienić.Trzeba pójść w innym kierunku. Walczyć z „niewidzialnością”. O co mi chodzi?

  Hmm, w skrócie: jeden „niewidzialny” wywala starą lodówkę, inny „niewidzialny” – płyty regipsowe z remontu. To przypadki spektakularne za sprawą wytworzonych „artefaktów”. Mniej wdzięczny, ale w skali bardziej znaczący temat, to masa śmieci produkowana masowo przez „niewidzialnych” zasiedlających masowo te bloki. Są w nimi… Ukraińcy. W jednym lokalu zamieszkuje ich znacznie więcej niż kilkoro (normatywna rodzina). Nie są ewidencjonowani (nie płacą za odbiór śmieci, nie robią tego także za nich wynajmujący im mieszkania). Żadnej ksenofobii, stwierdzam fakty. Dla systemu odbioru śmieci są po prostu „niewidzialni”. Do tego dochodzą następni „niewidzialni” – tym razem dla służb porządkowych – którzy bez żadnego skrępowania eksplorują pojemniki, wywalając wszystko na glebę. Kiedy przejrzymy na oczy? Raczej nie zimą. Może wiosną, gdy wzrośnie zagrożenie epidemiologiczne. Odrę już mamy. Co teraz?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Sprawa jest prosta. Obciążyć wszystkie wspólnoty korzystające z gniazda i zatrudnić sprzątaczkę która codziennie będzie robić porządek, druga sprawa zatrudnić firmę która codziennie będzie wywozić gabaryty na PSZOK.
  Spółdzielnia ODRA zatrudnia sprzątaczki które codziennie sprzątają i jest porządek, dodatkowo konserwatorzy wywożą gabaryty.
  Miasto powinno pobierać słone opłaty za te gniazda i zrobić z tym porządek, zapłacą będą mieć porządek.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Trzeba zrobić porządek

  Co do Młyńskiej.
  Cytat z linku wyżej.

  Centrum Obsługi Nieruchomości „BLD” napisał:

  ,,Witam. Zgodę z Urzędu Miasta juz otrzymaliśmy, teraz musimy uzgodnić z Konserwatorem Zabytków możliwość postawienia wiaty w tym miejscu i jeśli zgodzi się, to musi zatwierdzić jej wzór. Kolejnym etapem będzie zgoda korzystających z „gniazda śmieciowego” pobliskich Wspólnot Mieszkaniowych i firm na partycypowanie w kosztach jej postawienia.
  Od 1 stycznia 2018 będzie zmiana sposobu segregacji i konieczne będą zmiany ilości kontenerów, więc trzeba będzie poczekać, aż Związek Międzygminny Ślęza Oława poda dokładnie przeliczniki, żebyśmy wiedzieli jakie i ile kontenerów musimy postawić i do tego dostosować wielkość wiaty.
  Mamy nadzieje, że wszyscy będą chętni i będą współpracować. ”

  ____________
  Grunt , że deklaracje są i chętni do współpracy.
  …… , a wiaty dalej nie ma.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Śmieci te należy wywozić pod urząd miasta lub gminy i sanepid Oławski a wówczas przeanalizują sytuacje i dostosują wywóz do potrzeb mieszkańców. W niemcach już dawno doszli do wniosku że lepiej jest z organizować dobry odbiór śmieci niż je sprzątać po rowach ,lasach, łąkach czy skwerach. Ale do tego trzeba właściwego urzędnika a nie jak ma to miejsce w Oławie. Brak dobrej organizacji w tym przypadku to wina absolutnie urzędnicza i braku właściwego nadzoru ze strony sanepidu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.