Tak wygląda droga do szkoły dwa dni przed rozpoczęciem roku szkolnego

– Rozbite butelki, szkło, śmieci, trawa między płytkami – tak wygląda chodnik wzdłuż boiska Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie. I czego nauczą się dzieci, które w poniedziałek pójdą na rozpoczęcie roku szkolnego? – pyta czytelniczka, które zrobiła te zdjęcia.
***
To już kolejna osoba, która w tym tygodniu zwraca uwagę na to miejsce. – To fatalnie wygląda, a oprócz tego jest niebezpieczne, bo potłuczone butelki leżą na chodniku. Dzieci będą iść do szkoły, a jeśli któreś upadnie, to problem gotowy – mówi starszy mieszkaniec Chrobrego.
*
Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] lub przez wiadomość prywatną na naszym profilu: https://www.facebook.com/WiadomosciOlawskie/ – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!
***

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (21)

 1. Moja obserwacja jest taka, że Oława staje się coraz bardziej zaśmiecona i zmenelona. To chyba trend który nabiera tempa i z którym nic się nie robi. W parze z tym zaśmiecaniem kwitnie zycie nocne z promilami pod oknami mieszkańców. Cisza nocna już nie obowiązuje , krzyki, śmichy chichy, wrzaski nocą są na porządku dziennym (nocnym).
  Wzdłuż wału przy Oławce zobaczyć bez wysiłku można butelki, reklamówki, szmaty ….nie wspominając o tym co się dzieje pod mostem na Strzelnej.
  Quo vadis Oławo?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. ŻAL PATRZEĆ

  Bywam w Oławie dwa, trzy razy w roku. Taki burdel jaki stworzył papa smerf i jego następca przez ostatnie kilkanaście lat woła o pomstę. Co przyjazd to nowe atrakcje. Pijackie burdy pod blokami, syf na trawnikach, Centrum? Umieralnia? Jeden wielki korek na drogach. Strach po zmroku wyjsc na ulice. To miasto umiera jak juz nie umarło. Młodych nie ma. Zostali ci sami menele okupujący te same ławki od lat. Część z nich się wykruszyla. Ale pozostali twardziele są nie do zdarcia. Policji (patrole) nie uświadczysz. Doskonale spisują się w swoich autach pościgowych i na dyżurce. Czyli łapać tych ktorych można złapać suszarką i przyjmować tych, którzy doprowadzą przestępcę sami. Ot taki skansen Dolnego Śląska.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Na Młyńskiej przed samymi oknami kamienicy te przeklęte ławeczki!!! W okół cały syf: butelki po napojach wyskokowych, torebki po chipsach, pety itd…Ten teren należy do miasta i nie ma komu posprzątać. Mieszkańcy muszą na to wszystko patrzeć i zwracać uwagę spożywającym żeby posprzątali po sobie, bo nie widać SM, ani Policji. Nie wspomnę, że ok. 4 rano ze śmietnika dobiegają odgłosy zgniatanych puszek (osoby bezdomne wchodzą do wewnątrz i wyrzucają puszki po czym je zgniatają). 4 rano!!! A Pani konserwator nie zgadza się na zabudowę śmietnika, bo to tereny zabytkowe…

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Czego się nauczą dzieci? Temat wyrwany z duuu…py. Gdzie jest ten społeczniak z aparatem kiedy siedzą menele i trzeba im uwagę zwrócić, bądź zadzwonić po policje? Dzisiaj każdy ma telefon. jeśli widzę że dzieje się źle to dzwonię i zgłaszam. Ile na to czasu potrzeba? Na pewno mniej niż biegać z aparatem jak debil po placu i pisać bzdurne żale do gazety. Mamy dookoła siebie to co zostawiamy. Inny problem to brak kubłów, akurat w okolicy młyńskiej gdzie dzieje się wiele wieczorami jest ich naprawdę mało. Natomiast pod ratuszem który świeci pustkami kubeł za kubłem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ławeczki nie są winne. Nie ma w mieście Straży Miejskiej z prawdziwego zdarzenia ! Policja też nie wiadomo gdzie się podziewa, nie widac ich na Młyńskiej. A stara buda burmistrzowej dalej straszy. To widocznie pani konerwator pasuje. Mam nadzieję , że nowy burmistrz zrobi z tym wszystkim porządek ! Strażnicy do roboty , Policja na patrole !

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ja chodziłem do 6 przez mokradła gdzie jest teraz targ pili tam wina było ciemno bo szkoła była na 2 zmiany i jakoś żyje skończyłem studia itd a wy robicie aferę za śmieci…tak naprawdę szukacie h… do dupy…ale jak butelki to problem to jak będziecie odprowadzać dzieci do szkoły proszę się zgiac i wrzucić do śmieci korona z głowy nie spadnie albo jest inne rozwiązanie nie posyłać dziecka do szkoły!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Śmieci, butelki podbite szkło na trawnikach i chodnikach fakt nie powinno tak być i każdy powinien po sobie posprzątać. …. A co z psami i ich odchodami na trawniku. Wszyscy widzą szkło i ” złą, niewychowaną” młodzież. A sami wyprowadzają psy ale nie sprzątają po nich. Ja wole leżącą na trawniku butelke niż kupę psa. Zacznijmy od siebie A później wymagamy od innych.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Szybciej by sama posprzątalaa to. Zadyma narobić to nie szkoda jej było czasu. Niech weźmie pod uwagę to że by ktoś tam musiał stać i pilnować aby nikt przypadkiem nie wyrzucił czegoś. To by stał strażnik na strażnika w całym mieście. Przerażają mnie ludzie ” prawni”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Tereny zielone na ul. Młyńskiej od podwórza i strony Probusa to jedna wylęgarnia zła i patologii. Szlajają się bandy pijackie, okupują ławeczki i drą pyski ile wlezie, a do tego piweczko, pizza, chipsy i wszystkie śmieci zostają na ziemi. A jeszcze to miejsce upodobali sobie goście zza wschodniej granicy 🙁 Tam to by się przydało nasycić służbami porządkowymi i to po zmroku, a już szczególnie w weekendy. Strach, strach i jeszcze raz strach. Zbliżają się wybory….proponuję poczytać te komentarze, bo „ktoś” może się zdziwić

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.