Bezmyślność i głupota

– W nocy z 18 na 19 sierpnia jakiś kawał gnoja wypaprał smarem wszystkie ławki na skwerze przed Ośrodkiem Kultury. Dlaczego?! – taka wiadomość dostaliśmy od Pawła.
Czytelnik załączył również zdjęcia. Na pytanie dlaczego, ktoś to zrobił nie odpowiemy, ale może twórca tego pomysłu będzie miał odwagę odpowiedzieć w komentarzu pod tym postem…
To zgłoszenie publikujemy w rubryce „MINUS”.
***Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (25)

 1. Tą formację- Straż Miejską już dawno powinno się rozwiązać. Nie widać ich na mieście, a w nocy nie pracują. Szkoda słów. A utrzymanie tego tworu kosztuje miasto nie mało. Lepiej by nasi włodarze dofinansowali Policję. Moze bylo by bezpieczniej jak by było więcej patroli.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Dokładnie jak powiedział gość wyżej, ludzie pracy chcą spać a tu takie gnoje bez zahamowań drą się w niebogłosy.
  Straż Miejska śpi a policja ma to gdzieś więc nie dziwię się że ktoś wziął sprawy w swoje ręce.
  W tym kraju praworządność nie obowiązuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • To już nawet nie jest stan umysłu. Na kazdym rogu darcie mordy i picie. Policji brak. Straży Miejskiej brak. Za co wy q..a bierzecie pieniądze? Za awanse i ordery? Za łapanie rowerzystów i stanie w krzakach z suszarką? Wy się boicie własnego cienia aby przeprowadzić jakąkolwiek interwencję z udziałem napitych małolatow w miejscu publicznym. Ponoć picie jest zabronione. Ile wnioskow łaskawa Policja skierowała do sądow za recydywę? Lepiej podejść do dziadka z piwem i wlepic mu mandat, bo nie skopie wam du…py.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Taka patologia w calym rynku!! Zapraszamy na kosciuszki i pod filar gdzie praktycznie kazdej nocy drą do rana ryje zpijaczale,sikaja po drzwiach i klatce schodowej nr 3 !!! Policja wzywana kilkukrotnie przyjezdza i mandaty wystawia co dzien tym samym osoba xd a z rana syf i brut,rozbite butelki. Pisalam do gazety i do burmistrza w tej sprawie ale odzewu brak.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. sprawiedliwy

  zxc napisał ;

  ,,Pewnie dlatego , że wieczorami zgraje małolatów i smakoszy piwa drą kopary i przeklinają na całe gardło. Straży Miejskiej nie uświadczysz ( oni pracują jak urzędnicy a nie jak służba !). ”

  Jest to jakaś forma nacisku aby pogonić niechciane towarzystwo.
  Podobnie jest na małych parkingach …… ,obcy parkują pod samą klatką , itp. (np.)
  Szklanka oleju jadalnego leci wtedy na przednią szybę delikwenta ……. , i po efektach już nie parkuje w takim miejscu.

  Te formy nie są w/g mnie godne naśladowania , ale jak przynoszą efekt , to jak widać często się powtarzają.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Uważasz że nikt obcy nie powinien zaparkować na małym parkingu? „Twoim” parkingu? Rzeczywiście przy takich tekstach toszkoda strzępić klawiatury na inteligentnych inaczej. Kretyńskie metody. I wy macie pretensje i ujadacie na obcokrajowców.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. sprawiedliwy

  RR napisał:

  ,, Uważasz że nikt obcy nie powinien zaparkować na małym parkingu? „Twoim” parkingu? Rzeczywiście przy takich tekstach toszkoda strzępić klawiatury na inteligentnych inaczej. Kretyńskie metody. I wy macie pretensje i ujadacie na obcokrajowców.”

  P.s.
  RR , chyba mnie źle zrozumiałeś.
  Wyżej nie opisałem metodę …… , tylko sposób jak traktowano moje auto , które parkowałem na ul. Spacerowej ( obok dawnego pomnika ).
  Auto stało tam całe 8 godzin , gdyż czas ten spędzałem pracując w pobliskiej firmie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Aaaa, no tak… Czytając komentarze dochodzę do wniosku, że nie jest problemem zniszczone mienie społeczne, które kosztowało i opłacone zostało z kasy miasta, nie jest problemem wydanie kolejnych publicznych-naszych pieniędzy na czyszczenie ławek, nie jest problemem zniszczone ubranie tego kto nie zauważył smaru i usiadł na brudnej ławce, nie jest problemem skrajnie debilne zachowanie tego, kto ławki wypaprał smarem, wręcz wykazywane jest zrozumienie i aprobata dla kretyńskiego pomysłu. Owszem „nocne libacje” są problemem, ale nie tędy droga.

  Pojawia się pytanie, ile razy w czasie trwania libacji na „ławkach” ci, którym to przeszkadza wzięli telefon do ręki i zadzwonili na policję zgłosić problem, ilu rozmawiało z dzielnicowym, Strażą Miejską na temat częstrzego patrolowania „problematycznych terenów” ?! Policja nie reaguje, bo nie ma zgłoszenia, ot co… Lepiej ukraść z zakładu pracy puszkę smaru i wyjść z „inicjatywą społeczną” – szok!

  Pamiętam jaka dyskusja i oburzenie było gdy podjęto decyzję o budowie parkingu w tym miejscu, to był skandal. Brakuje miejsc parkingowych, więc wybudowano parking – źle, bo tam jest (był) skwer z ławeczkami, miejsce gdzie można usiąść odpocząć itd. Postawiono ławki (prawie tak jak były) – źle, bo siadają na nich i mordy drą. Wszyscy wiedzą doskonale, że z tego miejsca korzystali zazwyczaj i niektórzy okoliczni mieszkańcy i ich „goście”, którzy właśnie nadmiernie biesiadowali, ale to nikomu nie przeszkadzało. Dopiero teraz gdy z kilkunastu ławeczek zostało tylko kilka to nagle pojawiły się problemy, dziwne…

  Fakt jest taki, że wypapranie ławek smarem dyskwalifikuje je z użytku, więc zasadne jest twierdzenie, że nie są tam potrzebne (!) więc po co były protesty przeciw likwidacji ówczesnego skweru z ławkami?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Apel do jełopa od smaru: jełopie, następnym razem pomyśl zanim znów wpadniesz na równie kretyński pomysł szkodzący nie tylko „nocnym krzykaczom” ale i WSZYSTKIM, którzy mają ochotę korzystać z dóbr społecznych, bo mają do tego prawo. Jeśli miałeś odwagę zrobić coś tak kretyńskiego to dlaczego nie miałeś odwagi zadzwonić po policję jeśli za oknem był głośno – błagam tylko bez tłumaczeń, że policja nie reaguje, bo to nieprawda!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.