A co z pieszymi?

(MINUS)
Czytelnik apeluje, że ścieżka, którą wybudowano wzdłuż głównej drogi prowadzącej do Nowego Otoku, oznaczono jako drogę dla rowerów i pieszych, jednak – jego zdaniem – znaki przeczą same sobie – nadrukowane na asfalcie rowery sugerują, że można nimi poruszać się na całej szerokości ścieżki. Gdzie zatem mają iść piesi?
– Tuż po przejeździe przez tory rower narysowany jest po złej stronie pasów – tam, gdzie powinni przechodzić piesi. A oznakowanie sugeruje, że tędy jedzie rower. To stwarza zamieszanie i niebezpieczne sytuacje – mówi czytelnik. – Sam zostałem nieprzyjemnie potraktowany przez rowerzystę, z którym weszliśmy sobie w drogę. Technicznie oboje mieliśmy rację, jednak tak nie powinno być.
(ck)

Tutaj – zgodnie z oznaczeniem – jadąc do przejścia, rowery jeżdżą po prawej

A tutaj oznaczenia sugerują, że jadąc od przejścia – rowery też mają jechać prawą

Kategoria artykułu: Minus

reklama

Komentarzy (15)

 1. Trochę kultury i wystarczy, ja tam nie mam problemów, staram się szanować pieszego, a pieszy powinien przepuszczać rowery i po problemie.
  Czasami dzwonię dzwonkiem jak piesi za szeroko sobie pozwalają spacerować.
  Masz człowieku problem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Marian – nie masz racji.
  W/g znaku pionowego ruch pieszych i rowerów na tym odcinku odbywa się na całej powierzchni tej ścieżki , więc mogą sobie ,, szeroko ” tam chodzić.
  ….. , co nie świadczy o tym znak poziomy- i tu jest problem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. czytelniczka

  oznakowania są dobre i nie przeczą ze znakami poziomymi namalowanymi prawidłowo na drodze, tam jest dobry znak. Jak można sprawdzić są 2 kombinacje znaku C-13 / C-16 (droga dla rowerów / droga dla pieszych). Oba symbole – pieszego i roweru są umieszczone na jednej tabliczce i podzielone kreską poziomą, bądź pionową. Ruch pieszych i rowerzystów odbywa się na całej powierzchni, jeżeli symbole oddzielone są kreską poziomą tak jak w tym przypadku, lub ruch pieszych i rowerzystów odbywa się odpowiednio po stronach drogi wskazanych na znaku, jeżeli symbole oddzielone są kreską pionową i wówczas nie rower powinien być namalowany tylko po jednej stronie ścieżki pieszo-rowerowej. Tutaj namalowany rower jest prawidło do obowiązującego ruchu prawostronnego. Zanim rozkręci się „temat” powinno się wpierw go sprawdzić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Zgadzam się – w pełni poprawne oznaczenie ciągu pieszo-rowerowego. I przypominam rowerzystom: to taki chodnik, po którym można jechać, jak się pieszym nie przeszkadza. nie rozumiem natomiast dlaczego rowerzyści roszczą sobie tutaj prawa niczym na wydzielonej ścieżce dla rowerów (spotkałem się nawet ze zdecydowaną reakcją rowerzysty, że pieszy winien iść maksymalnie lewą stroną, by nie przeszkadzać, niczym poboczem w kierunku odwrotnym do ruchu na drodze bez chodnika).

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Zobaczcie co się dzieje w szczycie, strach przechodzić. Z jednej strony kierowcy przepuszczają pieszych a z drugiej udają,że ich nie widzą i jadą jak szaleni. Mogę zrozumieć kierowców stojących w korku od ul.Strzelnej ale ostrożności nigdy za wiele – strach przechodzić przez jezdnię, a wystarczyło zrobić chodnik dla pieszych ( po prawej stronie w kierunku Otoku) wówczas działkowicze byliby bezpieczniejsi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • bo oni pomyśleli przyszłościowo, jeszcze kilka lat temu za torami rozciągały się pola aż do samej parafii, były drzewa po poboczach kto to jeszcze pamięta, teraz wybudowali osiedla, centrum handlowe z kinem i infrastrukturę pod kolejne zabudowania które tam powstają jak grzyby po deszczu. Nikt nie brał działkowiczów pod uwagę, przejście powinno być albo za stacją albo powinni dobudować chodnik również od zachodniej strony przejazdu kolejowego aby usprawnić ruch na przejeździe, potem się wszyscy dziwią że szlabany uszkodzone albo system zawieszony przez kierowców wjeżdżających pod opuszczające się zapory. Kiedyś mnie to dziwiło jak ludzie mogą tak jeździć widząc co róż zdjęcie auta ze szlabanem na dachu, sam ostatnio zapłaciłem mandat (zaoczny) za wjazd na przejazd przy zapalonej sygnalizacji … –

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • … taka sytuacja, stoję w korku czekając na zamkniętych rogatkach, tłumek pieszych, kilkunastu rowerzystów, rogatki się podnoszą wszyscy w żółwim tempie poruszają się do przodu, oczywiście nauczony ostatnimi awariami również sunę do przodu max 10km/h, oczy dookoła głowy bo: uważasz na rowerzystów którzy właśnie zjeżdżają na działeczkę, uważasz na pieszych którzy właśnie przechodzą tłumnie z jednej strony na drugą i uważasz czy pociąg nie nadjeżdża bo nie wiadomo czy system działa i co? i przejechały może z 3 auta jak rogatki znów sygnalizują i wjechałem rzekomo na zapalonych co zarejestrowała kamera, nie ważne że jako pierwszy i nagrało się ewidentnie że się rozglądałem żeby żadnego pieszego nie przejechać i byłem 4 mandat się należy wg dyżurnego na komendzie, tylko niby kiedy miałem to zauważyć że znów włączyło się światło czerwone (podobnie na skrzyżowaniu przy zapalonym żółtym można warunkowo wjechać na skrzyżowanie pod warunkiem że hamowanie może zagrażać) ja po pierwsze nie spodziewałem się po niecałej minucie kolejnego pociągu (bo po co otwierali jak jechał kolejny) po drugie obserwowałem pieszych więc nie miałem możliwości zobaczenia i zarejestrowania zapalających się znów czerwonych lampach i po trzecie zatrzymując się na bank samochód za mną zatrzymał by mi się w bagażniku też nie spodziewając się takiego manewru zaraz po ruszaniu z korka no ale te argumenty naszej policji nie obchodzą, liczą się statystyki więc uważajcie i macie wybór albo uważać na pieszych płacąc mandat za niezauważone zapalające się kolejne światła czerwone albo olać pieszych patrząc na sygnalizację aby zniwelować otrzymanie mandatu kosztem licząc że pieszy jednak ucieknie (choć też za potrącenie pieszego na pasach są sankcje większe mandaty) jednym słowem przejazd jest bublem komunikacyjnym a nie ta ścieżka z namalowanymi rowerami po dwóch stronach

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.