Dalej nieskoszone, jest coraz gorzej…

MINUS. To kolejny głos od Czytelnika, który zwrócił uwagę na trawę porastającą ścieżkę rowerową. O sprawie niekoszonych wałów pisaliśmy wielokrotnie. Oto treść maila od Grzegorza. Napisał do redakcji 9 lipca: – Przesyłam zdjęcia ścieżki rowerowej na wale rzeki Oławki (od mostu na ul. Kutrowskiego (obok Lidla) do mostu na Siedlce). Stosunkowo nowa inwestycja, nie była tania a już tak zaniedbana na całej długości, z uwagi na ogromnie wysokie trawy, które bardzo utrudniają, a wręcz uniemożliwiają korzystanie mieszkańcom miasta z tego odcinka. Czy to jest wielki problem skosić trawę maszyną, po obu stronach po 0,5-1 m szerokości, aby odcinek nabrał wcześniejszego blasku i był dostępny dla mieszkańców, szczególnie w okresie wakacyjnym.
*
Przypomnijmy, że dotychczas o stan wałów dbał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Bywało różnie, miasto często interweniowało w tej sprawie, ale 2 – 3 razy w roku wały nad rzekami były koszone. Teraz RZGW wszedł w struktury Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Pociągnęło to za sobą zmiany. Na majowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Tomasz Frischmann poinformował radnych, że Wody Polskie nie będą kosiły wałów nad Oławą i Odrą. Nie planują tego na pewno w tym roku. – Koszenie wałów to nie jest zadanie samorządu – mówił burmistrz Frischmann. – To niedopuszczalne. Burmistrz zapowiedział złożenie skargi. Podkreślił, że kiedy trawa na wałach jest wysoka, ciężko ocenić stan wałów, ważny ze względu na bezpieczeństwo. Do tej pory skargi burmistrza nie pomogły…

*** Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (17)

 1. Ja proponuję wybrać w nadchodzących wyborach kogoś kto zamiast pisać skargi i krytykować poszuka rozwiązania i rozwiąże problem. Są samorządy, które dogadały się z RZGW i mają ten problem rozwiązany. Ale lepiej napisać skargę, powiedzieć, że to nie jest zadanie samorządu, przytulić kilkanaście tysięcy miesięcznie i udawać, że problem nie istnieje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Twoja głupota aż śmierdzi
   Zrozum człowieku że nikt nie może wydać gminnych pieniędzy na teren za który nie odpowiada i nawet nie jest tajemnicą tego. Bo jakby tak się stało to od razu odpowiednie jednostki państwowe zarzuciłyby niegospodarnosc i wydawanie pieniędzy niezgodnie z celem.
   W innych miastach jest to samo. I nikt z nikim się nie dogadał. Państwowe wody są jedne i tak gdzie jest ich teren robią identycznie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. A mnie tam podobaja sie takie waly i w ogole mi to nie przeszkadza ! Troche naturalnisci a nie wszystko wystrzyzone jak od linijki. Kiedys wcale nie kosili ,dzikie sciezki a teraz wszedzie ingerencja czlowieka az przeraza… Park juz nie taki jak kiedys- powycinany ze z jednego konca parku widac drugi koniec. W miescie wycinka drzew,ledwo krzaki podrosna juz pod oknami wycinaja – to wcale nie jest fajne !!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Klasyczny przykład bezsensownego wydawania unijnych pomiędzy. Oni dali szmal co nam od czasu do czasu wypominaja a my te pieniądze wrzucamy w coś co mało komu jest potrzebna jak widac. Nie jesteśmy dobrymi gospodarzami. Najpierw trzeba zadbać o dochody i podstawowe potrzeby a dopiero później na bzdety. A my robimy ścieżki które za chwilę znikają w gąszczach chwastów i samosiejek

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. mieszkaniec

  To jest istna paranoja , wałów nie będą kosić , ,,dobra zmiana” , niech burmistrz zgłosi sprawę do Prokuratury, przecież bezpieczeństwo przeciwpożarowe miasta jest uzależnione o stanu technicznego wałów. Kolejna paranoja to kilku właścicieli dróg w naszym mieście , burmistrz, GDDiA, powiat, Wojewódzka Służba Dróg i Kolei podległa Marszałkowi.
  Żyjemy w kraju paranoi!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Trwa budowa ścieżki pieszo – rowerowej na wale rzeki Odry pomiedzy ulicami Rybacką i Zwierzyniecką.

  P.s.
  Jak w przyszłości ma ona wyglądać jak ta w temacie , to odpuście sobie ten projekt i się nie chwalcie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.