Parkowali gdzie popadnie, niszczyli zieleń

W niedzielę takich miejsc w Oławie było wiele, kierowcy, którzy przyjechali na zlot nie mieli gdzie zaparkować. Zdesperowani zostawiali auta na trawnikach w pobliżu oławskiego Miasteczka. – Pozwalam sobie wysyłać zdjęcia z niedzieli z parkingu przy 11 listopada. W taki sposób została zniszczona zieleń na parkingu – napisał do redakcji Grzegorz. –  Ludzie parkowali gdzie popadnie – przy oczywiście biernej postawy Straży Miejskiej w Oławie. Ogromny budżet, którym się chwalono na wybudowanie tego miejsca poszedł w niwecz, bo nikt nie potrafi przypilnować tego miejsca. Czy ktoś w ogóle przygotowywał się do Dnia Koguta – czy było założenie że przyjedzie znacznie więcej gości na zlot samochodów. Obawiam się, że są to pytania retoryczne. Właśnie takich mamy gospodarzy miasta – przyjdzie wydać kolejne miliony na zieleń, ale przecież pieniądze nie swoje łatwo się wydaje. *** Coś w naszym powiecie Cię irytuje, denerwuje, przeszkadza? Wyślij zgłoszenie do rubryki „MINUS” na [email protected] – to rubryka tworzona przez naszych Czytelników!

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (24)

 1. Masakra.. Skoro impreza masowa to chyba logiczne ze bedzie wiecej osob i ciezko przewidziec ile… Ludzie dajcie spokoj auto ktore pare godzin postalo na trawie nie zdewastowalo jej…. Ten artykul to bezsensowna bzdura i szukanie sensacji..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Oławianin, niby tak, niby nie… A gdyby tak auto zostawić gdzieś w mieście, tam gdzie miejsca jest sporo, np. Sportowa, 3 maja i inne parkingi i na miasteczko z bucika to i trawa by nie ucierpiała i dla zdrowia lepiej 😉 Jedyne co by ucierpiało to nasza narodowa duma, że żelastwem pod samą imprezę nie podjechałem i nie dałem szansy zabłyśnięcia swoim passatem na allusach… 😉 Analogicznie do wyjazdu na mszę w kościele oddalonym od garażu 500m – no nie jest tak.. ? 😉

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Olo, Oławianin, Ola, Ewa czy to oficjalne stanowisko ratusza, którego jesteście pracownikami? Te komentarze doskonale pokazują jakie nieodpowiedzialne jest podejście burmistrza i jego świty. Przepisy przez te kilka godzin nie obowiązywały czy jak? Wskazano jako miejsca parkingowe parkingi gdzie w normalne dni jest ciężko parkowaniem mieszkańcom, a co dopiero jak się spodziewamy nawału przyjezdnych.
  Burmistrz powinien przede wszystkim zadbać o osoby z których podatków jest utrzymywany, a ta sytuacja dobitnie pokazuje, że o mieszkańcach Oławy pamięta jedynie przed wyborami.
  Dlaczego nikt ze straży miejskiej nie kontrolował jak wygląda sytuacja na parkingach i podwórkach w okolicy? Byłyby dodatkowe przychody do budżetu miasta?
  Szkoda, że nikt sobie nie zadaje pytania co by było jakby potrzebny był przejazd dla straży pożarnej albo karetki, bo podobnie wyglądały wszystkie podwórka i place w okolicy?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Nic się tej trawie nie stanie, jest lato grunt suchy więc kolein się nie zrobi.
  Nie przesadzajcie.
  Na Miasteczku też samochody wszystkie na trawie stały i śladu nie ma.
  Obrońcy przyrody troszkę na wyrost.
  Raz do roku chyba można ludziom wybaczyć, a przy tak ogromnej imprezie nie ma możliwości znalezienia dla wszystkich parkingu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Mieszkaniec Oławy

  Ochrona przyrody to jedno – ale przestrzeganie przepisów to drugie. Nic się nie stało, to tylko na chwilę – ciekaw jestem, czy równie wyrozumiali byliby Ci Państwo gdyby ktoś im w domu zaparkował samochód – też na chwilę, kolein też by nie było. Albo przestrzegamy zasad współżycia międzyludzkiego albo nie. Pobłażliwość w tym względzie pokazuje podejście do prawa naszych obywateli.
  A czy impreza była fajna – niewątpliwie – natomiast nakłada to na organizatora obowiązki a nie tylko spijanie śmietanki sukcesu. Wielokrotnie parkuje na tym parkingu i te „klepisko” to trawa specjalnie posiania tam, plus krzaczki i kwiaty, które tam zostały zasadzone, a które zostały zniszczone.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Marek napisał:
  ,, …. a przy tak ogromnej imprezie nie ma możliwości znalezienia dla wszystkich parkingu. ”

  Parking koło Szkoły Podstawowej nr.2 był puściutki.
  Na parkingu Tesco i przyległym Parku Handlowym też można było śmiało zaparkować.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. A ja zawsze z koleżankom chodze spacerowac . W niedziele nie moglam bo było durzo ludzi . Mieszkam koło kortu i musiałam iść do parku !!! To jest niedopuszczalne a po drugie czułam durzo spalin . Zle się czułam z kolerzankom !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.