Tak dłużej być nie może!

Podesłane do naszej rubryki MINUS

– Kiedyś wywożono śmieci dwa razy w tygodniu, teraz dołożono jeden kontener i są wywożone tylko jeden raz na tydzień – skarżą się mieszkańcy ul. Rybackiej w Oławie. – Jakie są efekty, widać. To po prostu skandal! Zgłaszaliśmy to do różnych instytucji, ale poprawy nie widać.

Komentarz wydaje się zbędny.

(MON)

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (17)

 1. lokator łąkowa1.

  To samo jest na łąkowej mieszka 10 rodzin jest 3 kontenery zawsze pełne za sprawą (MILIONERÓW) z osiedla domków których nie stać na dokupienie dodatkowego kubła na śmieci lepiej zaoszczędzić i wrzucić do komunalki. Biedota i tak ma wliczone w czynsz wywóz śmieci a (INTELIGENCJA) ma zaoszczędzone parę groszy.Ale proszę o uwagę jest kamera która nagrywa tych obcych i już niedługo ich podobizny mogą być ogólnie dostępne w internecie kto jest taki oszczędny bez obawy o konsekwencje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Co poniedziałek widze ta biedna kobiete ktora sprzata ten caly syf. wiatr rozwiewa wszystko dookola, co ona pozbiera to do południa znowu lata po całej okolicy. W srode przyjezdza smieciara, panowie laduja kosze i jadą, cały bałagan zostaje. W piatek ta sama kobieta znowu ładuje co sie da w kontener i od poniedziałku to samo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Opłaty za wywóz śmieci podnoszą non stop ale jakość wywozu taka sama – totalne dno w całej Oławie! oprócz śmietników też warto zwrócić uwagę jak Oława jest zaśmiecona, Frischman chyba czeka na dzieci które posprzątają w dniu ziemi!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Trochę się nie zgadzam z tym co jest tu napisane. Uważam, że winni są mieszkańcy, którzy zadeklarowali mniejszą ilość osób przebywających w mieszkaniu. Stąd ten bałagan. Kubaturę kontenera dobiera się do ilości osób. Jeśli w budynku wielorodzinnym mieszka 20 godzin dajmy na to 4 osobowych i każda z nich zadeklaruje o jedną osobę mniej niż faktycznie przebywa w mieszkaniu to powstaje nam różnica, która jest widoczna w postaci przepełnionych kubłów. No bo przecież 80 osób produkuje więcej śmieci niż 60 osob. Podobną sytuację mieliśmy we wspólnocie po sąsiedzku. Ludzie się burzyli, że śmieci się wysypują z kontenerów, a się potem okazało, że na 10 zamieszkałych mieszkań było tam zadeklarowanych tylko kilka osób, a faktycznie osób było 3xwiecej.Zrobiono z tym porządek i już jest ok. Tak więc nie zawsze jest to wina zarządcy nieruchomości.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Pelegrino – głupoty piszesz.
  Często , gęsto z rana , tak gdzieś koło godz. 5.00 na Młyńskiej podjeżdżają auta i wysypują do kontenerów śmieci.
  W/w kontenerów nie można odgrodzić z racji tego , że konserwator zabytków nie pozwolił.
  ….. , a szczury latają.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Mariusz tutaj jest mowa o ulicy Rybackiej.Ja się odnoszę do tego co zostało tu napisane, a napisano, że śmieci się wysypują, a nie, że ktoś je podrzuca.A skoro widzisz, że ktoś podrzuca śmieci, to zareaguj, zrób zdjęcia, złóż zawiadomienia.Teoretycznie SM powinna zareagować i wlepić mandat.

  Do gościa- Przez dobrych kilka lat prowadziłam działalność gospodarczą i wymogiem było podpisanie umowy na wywóz śmieci, miałam swój kontener, lokal miałam w obrębie wspólnoty.Nikt nikomu śmieci nie podrzucał.Kwestia kultury.No, ale to nie było w Oławie…
  A co ma do tego UM? UM nie jest zarządcą nieruchomości.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Jesteście społeczeństwem brudasów, wywalacie wszystko gdzie się da, na ulice, trawniki.
  Oczywiście wymagacie aby sprzątaczki to sprzątały, tylko nie chcecie podatków płacić, a za darmo nikt sprzątał nie będzie.
  Wniosek prosty podnieść wam podatki lokalne zatrudnić za te pieniądze sprzątaczki co będą codziennie za Wami sprzątać i będzie czysto.
  Czy do tego chcecie dążyć?
  Na kontenery rada prosta – zatrudnić sprzątaczki co będą codziennie pakować i ubijać te kontenery i obciążyć wspólnoty, mieszkańców podległych po kontenery. Czystość gwarantowana.
  Burmistrz powinien pobierać podatek za wynajem miejsca pod kontener. Nie ma nic darmo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.