Nic tylko spacerować z dziećmi…

– Oto kilka zdjęć po niedzielnym spacerze po Stanowicach (koniec Stanowic w kierunku drogi polnej „na szpital”) – pisze Czytelnik. – Nic tylko spacerować z dziećmi. Brak kultury i wychowania aż piecze.

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (30)

 1. Stanowice to nie jedyne takie miejsce. Śmieci jest wszędzie pełno. W lasach, nad Oławką przy drogach polnych, przy kontenerach na plastik i szkło. Czy te kontenery nie stoją głownie na terenie należącym do gminy? Nasze tereny Oławskie stają się jednym wielkim wysypiskiem i placem wycinki drzew. Nowych drzew się nie sadzi a stare się wycina bez powodu gdzie tylko się da.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mieszkaniec gminy

   Najlepiej po PiSowsku karać. Skąd ty gościu masz takie ubeckie nawyki? Może tata za komuny był zomowcem? Może lepiej ludzi edukować? Zrobić na wsi pogadanke na ten temat na świetlicy, poprosić wójta o jakieś drobne na kawe i herbatre dla ludzi żeby im się chciało przyjść. A może nawet wydębić jakieś ramki na tablice rej. jakieś długopisy z logo „czysta gmina Oława”?

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Mieszkaniec gminy

  I takich śmieci w okolicy na łonie natury będzie coraz więcej. Nie wielu z was wie, że nasi wybitni włodarze od nowego roku wprowadzili nowe regulację gospodarowania odpadami na terenie miasta i gminy Oława. Organizacja zwana PSZOKIEM -punkt selektywnej zbiórki odpadów, która zajmuje się odbierabiem ponad normatywnych śmieci, oraz takich które zwyczajnie nie nadają się do pojemnikow. Nowe zasady przyjmują, że mieszkańcy GMINY(czyli wsi wchodzących w jej skład) mają narzucony limit 200kg śmieci budowlanych na domownika na okres aż roku!

  Przeciętny chłop ze wsi bojąc się obarczeniem go opłatami za nadwyżkę pozostawionych śmieci, nie wytężając zbytnio swojego umysłu pojedzie do lasu i tam załatwi sprawę. Pomyślcie, że stodoła mu się sypie i zagraża zyciu ludzi, ale nic z tym nie zrobi bo zamiast pro ekologiczne władze zachęcić do wywozu w odpowiednie miejsca dodatkowo to utrudnia i cofa mentalność tych ludzi.

  Remontuje teraz łazienkę i chciałem wywieźć gruz po kuciu posadzki, ale ważył ponad 200kg i zostałem odprawiony z kwitkiem. Właścicielowi firmy zarządzającej tym obiektem nie mam nic do zarzucenia, bo to bezgranicznie chamscy ludzie go do tego zmusili. Robiąc sobie z jego firmy prywatne i darmowe wysypisko dla wielu jedno osobowych firemek z branży budowlanej. Czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o hajs. Krótko mówiąc wójt też nie chce do śmieci dokładać.
  Ale za to w Gaci u wójta na wsi można hale sportowe budować, stadiony wielofunkcyjne z oświetleniem jak na Wembley stawiać. A reszta gminy niech się pali i wali.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Bardzo słusznie, „Mieszkańcu gminy”. To wójt, banda bezradnych radnych i całe zastępy gminnych urzędników odpowiadają za wszystko, co się w gminie dzieje. Wójt bierze za to kilkanaście tysięcy miesięcznie, które my płacimy. Połowę budżetu gminy pożerają wysokie wynagrodzenia armii gminnych urzędników, a i bezradni radni też nie podnoszą rąk na sesjach za darmo.

   Liczą się tylko układy, przekręty i kręcenie lodów. Interesy i prawa Mieszkańców nie liczą się w ogóle, a skorumpowane okoliczne prokuratury dbają o bezkarność układów, przekrętów i kręcenia lodów.

   Czas z tym wreszcie skończyć, a najbliższe wybory samorządowe dają temu kolejną okazję, tym razem dużo lepszą, bo wg nowej ordynacji wyborczej, która, jeśli nie wykluczy całkowicie, to przynajmniej bardzo ograniczy korupcję wyborczą i fałszerstwa wyników wyborów.

   Lokalna sitwa już czuje swój koniec, co przejawia się we wściekłych atakach na PiS. To jest skowyt orwellowskich świń, które widzą, jak ucieka im koryto, wiecznie napełniane przez społeczeństwo.

   Sprawa dzikiego wysypiska w Stanowicach została przekazana do prasy przez Mieszkańców, bo skargi kierowane w tej sprawie do Kownackiego i jego urzędasów zostały zignorowane.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.