reklama

Nic tylko spacerować z dziećmi…

– Oto kilka zdjęć po niedzielnym spacerze po Stanowicach (koniec Stanowic w kierunku drogi polnej „na szpital”) – pisze Czytelnik. – Nic tylko spacerować z dziećmi. Brak kultury i wychowania aż piecze.

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (30)

 1. Stanowice to nie jedyne takie miejsce. Śmieci jest wszędzie pełno. W lasach, nad Oławką przy drogach polnych, przy kontenerach na plastik i szkło. Czy te kontenery nie stoją głownie na terenie należącym do gminy? Nasze tereny Oławskie stają się jednym wielkim wysypiskiem i placem wycinki drzew. Nowych drzew się nie sadzi a stare się wycina bez powodu gdzie tylko się da.

  Komentarz
 2. Tak to jest jak do około naszej pięknej Oławy podbudowy się domki jednorodzinne na kredytach bez kredytów a teraz ich nie stać na wywóz śmieci. Porażka miasto powinno stworzyć służbę specjalnie do takich spraw napewno zwróciło by się gdyby były narzucone mandaty dla takich złapanych i z uporządkowanie terenu.

  Komentarz
  • Mieszkaniec gminy

   Najlepiej po PiSowsku karać. Skąd ty gościu masz takie ubeckie nawyki? Może tata za komuny był zomowcem? Może lepiej ludzi edukować? Zrobić na wsi pogadanke na ten temat na świetlicy, poprosić wójta o jakieś drobne na kawe i herbatre dla ludzi żeby im się chciało przyjść. A może nawet wydębić jakieś ramki na tablice rej. jakieś długopisy z logo „czysta gmina Oława”?

   Komentarz
 3. Stanowice to największe dzikie wysypisko, na kilkudziesięciu hektarach, co kawałek sterty odpadów. Czy ktoś to nadzoruje?

  Komentarz
  • O to, to! Gdzie jest Rolf i jego lokalny patriotyzm? Wstyd Herr Rolf !!!

   A poza tym jest to szansa na resocjalizację dla bezdomnych. Mogą wszystko posprzątać, zarobić odpowiednie pieniądze w ramach aktywizacji do życia w społeczeństwie, a nie tylko okupować pks i wołać ” daj ! „.

   No i jest szansa dla Rolfa na wykazanie się w charakterze organizatora i społecznika (w tym wypadku bardzo lokalnego), a nie tylko pisanie jałowych tekstów na swojej stronie, którą tylko on odwiedza.

   Herr Rolf, dałeś pan plamę szukając źdźbła w cudzych oczach, a nie widząc tony śmieci pod swoimi oknami.

   Komentarz
   • Hans vel Staszek

    Dokładnie,czekamy na akcje sprzątania Her Rolfa – może w końcu coś zrobi oprucz ujadania na forum , ale pewnie tak jak zawsze skończy się bredzeniem o postkomunistycznych mafiach… W Polsce do roboty mu nie po drodze ,tylko dużo szczeka w PL ,a w Raichu euraski kasuje ten nasz dzielny pseudo patriota ex Zbigniew….

    Komentarz
 4. Mieszkaniec gminy

  I takich śmieci w okolicy na łonie natury będzie coraz więcej. Nie wielu z was wie, że nasi wybitni włodarze od nowego roku wprowadzili nowe regulację gospodarowania odpadami na terenie miasta i gminy Oława. Organizacja zwana PSZOKIEM -punkt selektywnej zbiórki odpadów, która zajmuje się odbierabiem ponad normatywnych śmieci, oraz takich które zwyczajnie nie nadają się do pojemnikow. Nowe zasady przyjmują, że mieszkańcy GMINY(czyli wsi wchodzących w jej skład) mają narzucony limit 200kg śmieci budowlanych na domownika na okres aż roku!

  Przeciętny chłop ze wsi bojąc się obarczeniem go opłatami za nadwyżkę pozostawionych śmieci, nie wytężając zbytnio swojego umysłu pojedzie do lasu i tam załatwi sprawę. Pomyślcie, że stodoła mu się sypie i zagraża zyciu ludzi, ale nic z tym nie zrobi bo zamiast pro ekologiczne władze zachęcić do wywozu w odpowiednie miejsca dodatkowo to utrudnia i cofa mentalność tych ludzi.

  Remontuje teraz łazienkę i chciałem wywieźć gruz po kuciu posadzki, ale ważył ponad 200kg i zostałem odprawiony z kwitkiem. Właścicielowi firmy zarządzającej tym obiektem nie mam nic do zarzucenia, bo to bezgranicznie chamscy ludzie go do tego zmusili. Robiąc sobie z jego firmy prywatne i darmowe wysypisko dla wielu jedno osobowych firemek z branży budowlanej. Czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o hajs. Krótko mówiąc wójt też nie chce do śmieci dokładać.
  Ale za to w Gaci u wójta na wsi można hale sportowe budować, stadiony wielofunkcyjne z oświetleniem jak na Wembley stawiać. A reszta gminy niech się pali i wali.

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Bardzo słusznie, „Mieszkańcu gminy”. To wójt, banda bezradnych radnych i całe zastępy gminnych urzędników odpowiadają za wszystko, co się w gminie dzieje. Wójt bierze za to kilkanaście tysięcy miesięcznie, które my płacimy. Połowę budżetu gminy pożerają wysokie wynagrodzenia armii gminnych urzędników, a i bezradni radni też nie podnoszą rąk na sesjach za darmo.

   Liczą się tylko układy, przekręty i kręcenie lodów. Interesy i prawa Mieszkańców nie liczą się w ogóle, a skorumpowane okoliczne prokuratury dbają o bezkarność układów, przekrętów i kręcenia lodów.

   Czas z tym wreszcie skończyć, a najbliższe wybory samorządowe dają temu kolejną okazję, tym razem dużo lepszą, bo wg nowej ordynacji wyborczej, która, jeśli nie wykluczy całkowicie, to przynajmniej bardzo ograniczy korupcję wyborczą i fałszerstwa wyników wyborów.

   Lokalna sitwa już czuje swój koniec, co przejawia się we wściekłych atakach na PiS. To jest skowyt orwellowskich świń, które widzą, jak ucieka im koryto, wiecznie napełniane przez społeczeństwo.

   Sprawa dzikiego wysypiska w Stanowicach została przekazana do prasy przez Mieszkańców, bo skargi kierowane w tej sprawie do Kownackiego i jego urzędasów zostały zignorowane.

   Komentarz
   • floR kenezałB

    Jesteś tu jedyną skowyczącą świnią (Orwellowska lub tez zwyczajna) Zbysiu – i to też tylko korespondencyjnie pseudo intelektualisto, ponieważ nikt sobie nie przypomina Twojej z metra ciętej osoby z wystąpień na żywo – jesteś zwyczajnym przykładem tchórza z dostępem do Internetu wyspecjalizowanego w oczernianiu i donoszeniu na kogo się tylko da.

    Komentarz
    • Nie rozumiem kto i kogo tu oczernia i w jaki sposób. Może napisałbyś jasno, o co i o kogo ci chodzi? Kto to jest Zbysiu? Kto na kogo i komu donosi? Albo bądź merytoryczny albo się zamknij, bo takimi wpisami tylko zasmradzasz powietrze.

     Komentarz
   • Bardzo podobnie jest na Wiejskiej. Grube miliony PiS rozdaje kościelnej mafii z Rydzykiem na czele i na nikomu nie potrzebne pomniki, a można przekazać te krocie na inne pilne potrzeby. Przykład idzie z góry…

    Komentarz
    • Na Wiejskiej syf jest wszędzie na klatkach również,ale prezes jest z siebie bardzo zadowolony!!!!!!

     Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Ten pogański pomiot [email protected]ł, co nie wierzy w stworzenie boskie, tylko w teorię ewolucji Darwina, więc pochodzi od głupiej złośliwej małpy którą nawet umieścił w swoim Nicku, znowu daje niezbite dowody na to, że jest obrzydliwym hejterem postkomunistycznej mafii, nienawidzącej Kościoła i pamięci o ofiarach zbrodni smoleńskiej, bo to ich zbrodnia.

     Encyklopedyczna definicja mafii brzmi: „nazwa zorganizowanej grupy przestępczej o dużych wpływach, powiązaniach z osobami na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem, prowadząca działalność gospodarczą finansowaną z przestępstw”.

     Wskaż nam naiwnym katolikom, fakty potwierdzające ww. kryteria w stosunku do Kościoła w Polsce, albo spadaj do piekła, skąd przyszedłeś.

     Komentarz
     • samarytanin

      Panie Rolf gratuluję kultury języka na najwyższym poziomie , pan jest jest katolikiem -sorry , a gdzie miłosierdzie do bliźniego?

     • Zbysiowi zaczynają nerwy puszczać, bo jak przystało na katolika nie przebiera w słowach. „Pogański pomiot”. Brawo Zbysiu. Poziom adekwatny do tytułu doctora.

 5. Tylko holota ,buraki potrafią tak wysypać smieci,nie stać dziadow na kosz na smieci !!!!Jak bym takiego zlapala to w morde tzlko napluć,bo przecież to parch tak wyrzuca smieci !!!

  Komentarz
  • Mieci mieci i konca nie ma. Doctor szaleje. Nawet nie otwieram tego linka, bo szkoda czasu na czytanie poezji fantastycznej.

   Komentarz
   • Też jakoś nie chciałam wchodzić na ten link ale ty mnie zaciekawiłeś i było warto bo dowiedziałam się wielu ważnych rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Polecam wszystkim.

    Komentarz
    • dr prof rehabilitowany

     Hahahahahah Zbychu tak dziadowskiej podpuchy to już dawno nie widziałem … Ty chyba naprawdę masz ludzi za idiotów i myślisz że się na to złapią , żenada jednym słowem…

     Komentarz
 6. Gmina Oława jest bardzo źle zorganizowana w zakresie gospodarki odpadami. Urzędnicy mogli by podglądać inne gminy jak to robią. O wywozie wielkogabarytowym odpadów już nie wspomnę. A widoku na poprawę nie ma bo kupili sobie nową zabawkę- pałac do remontu.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.