Coraz więcej odpadów na Piaskach

– MINUS

Pisaliśmy już o odpadach budowlanych na Piaskach w Oławie, nad Odrą.

– Niestety, muszę zawiadomić, że proceder zaśmiecania Piasków trwa – napisał do nas Ryszard Gawron i podesłał zdjęcia. – W ubiegłym tygodniu odnalazłem dwie pryzmy gruzu budowlanego, a dziś na spacerku następną! Znowu wywieziono gruz na Piaski. To już horror. Ktoś ordynarnie robi z Piasków śmietnisko.

(ck)

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

 1. to jeszcze nic! proszę sobie podjechać na teren starej piaskowni w Bystrzycy zobaczycie jak na wiosce utylizuje się śmieci!!! i każdy ma to gdzieś że blisko las, domki ,tak właśnie dbają mieszkańcy o swoją miejscowość!!! oczywiście straż gminna nic z tym nie robi bo ma ważniejsze sprawy np; kontrola radarowa z policją

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W Bystrzycy ten teren jest prywatny i to na właścicielu spoczywa obowiązek pilnowania terenu. Jak by go pokarać kilka razy solidnie to zabezpieczyłby teren i śmieci by nie było.
   Z drugiej strony to gospodarze gminy powinny już wiedzieć co się bardziej gminie opłaca. Niemcy dawno zrozumieli że taniej jest porozstawiać kontenery i kubły wszędzie tam gdzie sobie tego życzą niż sprzątać wysypiska.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Właścicielem tych śmieci w Bystrzycy jest firma z Katowic,nikt nie ma z nimi kontaktu (WCZEŚNIEJSZY WŁASCICIEL TO MIESZKANIEC BYSTRZYCY) to chyba wie komu to sprzedał i napewno wie to sołtys!! Obok bliżej domów,jest inny właściciel i tam jest porządek,nie ma śmieci.I z tego co wiem to szukaja tego właściciela obok, ale bez efektów.Nowy właściciel widmo !!!!!!!!!!!!!!!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • mieszkanka pięknej Bystrzycy

   To sami mieszkańcy Bystrzycy tam zaśmiecają,mieszkam obok i czasem widzę jak porzadkuja swój teren wyworząc śmieci !
   Tak więc najpierw zajrzyjmy to swojego podwórka i gdzie nasi sąsiedzi wywożą smieci !!!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Człowieku wy w Bystrzycy to mieszkacie jak w raju.Przyjedż do Oławy,moja koleżanka mieszka koło straży pożarnej od 3 msc.nie wychodzi z dzieckiem na spacer,taki smog.Tam jest czarno ,wieczorem nic nie widac,a smieci jak myslisz te kontenery na smieci jak otworze okno(mieszkam w bloku) to co pachnie ,co wdycham.Wam to chociaz lasy wszystko wchłaniają,a my tu zdychamy!!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Zasrywanie okolic w których się mieszka to specjalność polska. Lokalne władze nie są lepsze. Po każdej imprezie robionej czy to w Bystrzycy lub Janikowie okoliczne lasy wyglądają jak wysypiska śmieci. Organizują pikniki, zawody, konkursy ale jeszcze nie widziałem by na czas tej imprezy porozstawiali kubły czy przenośne toalety więc po imprezie jest i brudno i zasrane gdzie popadnie. Później chodzą na jagody, jeżyny i grzyby w to samo miejsce.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Ludzie sami nie dbamy o porzadek,w parku w Oławie i wokół śmieci to normalka,idziemy na spacer z dzieckiem i wyrzucamy byle gdzie butelkę z picia,papierki z cukierków!!Uczmy nasze dzieci porzadku a moze kiedys bedzie lepiej,bo to zaczyna sie od najmłodszych lat,podobnie jest z paleniem w piecach,palimy byle czym a potem dziwimy się ,ze nasze dzieci i my sami chorujemy !!!!!Nie trzeba jechac na piaski, żeby sie zatruwać,bo mamy smród i brud wokół siebie !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Do donald kaczynski

   Zakładam, że w twoim nędznym interesie jest aby wykrywalność takich chamów była jak najniższa. Powiem tylko, że fotopułapka droga nie jest. mam nadzieje, że moja cie nie uchwyci. Ot taka obywatelska inicjatywa z mojej strony, na stare lata.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. proste jak nie ma właściciela w Bystrzycy to gmina winna się tym problemem zająć i uporządkować cały teren ! Straż gminna nie robi nic jak dzwoniłem że cały tir śmieci wysypują to byli na patrolu radarowym z policją i nie mogą przyjechać dzisiaj! powinni nierobów pozwalniać albo zagonić na drugi dzień żeby to osobiście posprzątali !W końcu to oni winni pilnować porządku! To jest chore by tak ładny teren przy lesie zaśmiecać ale widocznie władza w tym siedzi że wszystko wolno!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.