Nie jest lubiane przez kierowców

MINUS

Chodzi o skrzyżowanie ulic Sportowej z Rybacką, przy starej rzeźni w Oławie

Kierowcy próbujący wyjechać z ulicy Sportowej, by włączyć się do ruchu i skręcić z lewo, w stronę strzelnicy, mają bardzo ograniczoną widoczność i jadą na tzw. „czuja”. Bardzo często dochodzi tam do gwałtownego hamowania, co może doprowadzić do kolizji lub wypadku. Ustawienie w tym miejscu lustra drogowego usprawniłoby płynność ruchu oraz znacznie poprawiło bezpieczeństwo. Może da się to zrobić?

(BM)

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (12)

 1. Jak zwykle . Zawsze sie znajdzie ktos kto ma jakis problem. Jeżdzę tą droga co najmniej dwa razy dziennie i nie mam z tym skrzyżowaniem problemow . Tak samo jak wyjazd z Rybackiej na Chrobrego. Owszem , zwalniam bardziej niż gdzie indziej ale bez histerii.
  Natomiast przyjrzałbym się oznakowaniu Sportowej . Stoi tam znak „strefa zamieszkania” pomimo tego,że nie wyczerpuje wszystkich warunków do jego postawienia. 99% kierujących jego nie przestrzega i nie zwalnia do określonej prędkości w tym miejscu jak i sami kierowcy wyjeżdżający z osiedla zachowują się tak jakby wyjeżdżali z drogi podporządkowanej choć według oznaczenia , w strefie zamieszkania wszystkie skrzyżowania są równorzędne a zatem jadący z lewej jest na podporządkowanej ale kierowcy swoje…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • kierowcy swoje bo jeżdżą na pamięć, mało kto nawet z osób tam mieszkających i jeżdżących tam codziennie zauważyło zmianę statusu drogi i nadal trąbi na pieszych którzy jakby nie patrząc mają teraz pierwszeństwo, jak się zmienia na taką strefę to powinni również wymalować ulicę odpowiednimi znakami a nie wcisnęli zaraz przy budynku biura podróży mało widoczny niebieski znak

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • „Stoi tam znak „strefa zamieszkania” pomimo tego,że nie wyczerpuje wszystkich warunków do jego postawienia.”
   Jakie to są warunki i gdzie zostały opisane?

   „w strefie zamieszkania wszystkie skrzyżowania są równorzędne”
   Nie prawda! Nie ma takiego przepisu.

   „sami kierowcy wyjeżdżający z osiedla zachowują się tak jakby wyjeżdżali z drogi podporządkowanej”
   I postępują prawidłowo: włączają się do ruchu, ponieważ tak nakazuje znak „Droga wewnętrzna”.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • zaciekawiony

     To jest oczywista oczywistość , tylko że rzadko który KRÓL SZOS tego przestrzega , a niestety na osiedlach nikt tego nie kontroluje , żaden tzw STRÓŻ PRAWA , nie mniej jak jest wypadek , kolizja , zawsze ten fakt jest brany pod uwagę . Nie wspomnę tu ,że KRÓLOWIE SZOS , nawet nie respektują ograniczenia prędkości i pierwszeństwa pieszych użytkowników drogi .

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Przełożony

  Prawda jest taka, że na tym skrzyżowaniu widoczność jest mocno ograniczona, ale skoro jest ograniczona to należy się odpowiednio do takiej widoczności zachować, zwolnić, jechać swoim pasem, nie ścinać i wszystko będzie w porządku.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. W lusterku oglądam tylko swoją gębę.
  Takie lustra drogowe są złudne i ciężko określić odległość.
  Trzeba zachować szczególną ostrożność, zatrzymać się i dopiero z pełnym gazem jechać dalej.
  Może kiedyś zburzą tą ruinę i będzie po problemie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Rzeźnia: obrzydliwe, okrutne miejsce kaźni niewinnych stworzeń! Nienawidzę tego budynku bez względu na to, czy ma jakąś wartość zabytkową… W tym miejscu wyjątkowo bezduszne i pozbawione empatii potwory wyżywały się na zwierzętach! Wiem,co mówię!
  Wyburzyć!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Ludzie, nie obwiniajcie zabytku, problem jest zupełnie inny. W Oławie problemem jest całkowicie błędna i krótkowzroczna polityka przestrzenna i lokalizacyjna władz Oławy. Przed 45 droga w tym miejscu przebiegała znacznie mądrzej, nawet niedawno, można było poprawić przebieg skrzyżowania, można było poprowadzić ul Sportową po prostej do tzw. obwodnicy (przez były targ do rybackiej ) . Nie zrobiono tego – zlokalizowano ciasno dwa bloki i dzisiaj już nawet komplet kilku luster nie pomoże. Do tego możliwość parkowania na Rybackiej – w czasie korków praktycznie jeden pas ruchu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.