Czy 11 listopada musimy świętować w towarzystwie śmieci?

Takie pytanie zadaje Czytelnik, który uczestniczył w śpiewaniu pieśni patriotycznych przy browarze Probus. Te zdjęcia wykonał kilka metrów dalej od miejsca, w którym mieszkańcy Oławy wspólnie świętowali.

 

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , ,

reklama

Komentarzy (13)

   • posprzątaj po psie

    A wyrzuca tam śmieci nocą ! Niech Zarządca tym się zainteresuje, łatwo rozróżnić czyje to są śmieci, tylko trzeba częściej sprawdzać, drogi Zarządco. Trawnik wokoło śmietnika stanowi punkt sborny wszystkich psów z okolicy,( od samego rana!)
    które s..ją bez sprzątania przez swoich właścicieli. A wystarczy kilka dni dyżuru strażnika miejskiego z aparatem fotograficznym i mielibyśmy dowód czyj to pies i jak wygląda właściciel. Czy to tak dużo pracy ?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. sąsiad sąsiada

  Sąsiad napisał:

  ,, Zacznijmy od tego, że te śmietniki nie stoją w miejscu przeznaczonym na nie według MPZP. Kto jest ustawił na środku placu i od lat sankcjonuje ten nieporządek? ”

  Dobrze piszesz.
  …. ale mało kto jest świadomy tego.

  Śmietniki stoją na środku placu (ponoć) na wniosek Probusu.
  …. wcześniej stały Im prawie przy wejściu do lokalu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. CKTiR Browar PROBUS

  Szanowni Państwo,

  od dłuższego czasu nie korzystamy z „gniazda śmietnikowego” prezentowanego na zdjęciach. Nie korzystamy z niego także nocą, ani o żadnej innej porze.
  Nie mamy wpływu na to, gdzie „gniazdo” jest zlokalizowane i ubolewamy nad jego formą „estetyczną”. Jest nam wstyd przed naszymi Gośćmi, z których wielu przyjeżdża do Oławy z zagranicy.
  Proponowaliśmy określone zdroworozsądkowe rozwiązania „organom decyzyjnym”, ale nie przyniosło to żadnego skutku, bowiem problem jest odsyłany od Annasza do Kajfasza. W tym przypadku role te pełnią Urząd Miejski (właściciel terenu) i Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków (opiniujący miejsce posadowienia gniazda).

  Jednocześnie informujemy, że nie będziemy tolerowali opinii nas zniesławiających i znieważających. Anonimowość w internecie jest bardzo ograniczona, o czym wielu zdaje się zapominać – podobnie jak o sprzątaniu po swoich czworonogach.

  Z poważaniem

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. CKTiR Browar PROBUS napisał:

  ,, ….. Jest nam wstyd przed naszymi Gośćmi, z których wielu przyjeżdża do Oławy z zagranicy. …. ”

  Fakt , gości macie fajnych ….. , ale nie wszystkich.
  Nie raz widziałem jak gostek parkuje autem w pasie zieleni przy Waszym parkingu i tnie do Waszego budynku. :/

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A ja naście razy widziałem, jak na ten skwerek z karuzelą i huśtawką wychodzą lokalesi i wysrywają tam swoje psy, udając przy tym, że nie zauważają, jak ich zwierzaki defekują. Zapewne mieszkają w pobliżu, a dzieci ich sąsiadów (a może nawet ich własne) bawią się na tym „placu zabaw” na skwerku. Oława, welcome to…

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.