Chce, by cmentarz wyglądał inaczej. Pomożesz?

-Chciałabym, żeby ten cmentarz wyglądał jak miejsce godnego pochówku ludzi – pisze czytelniczka i wysyła zdjęcia części starego cmentarza przy Zwierzynieckiej.

– Jeśli nie znajdzie się firma, niech znajdą się chętni i w swoim wolnym czasie uporządkują teren razem ze mną – mówi dalej.

Chcesz pomóc? Skontaktuj się z Dorotą przez Facebooka: https://www.facebook.com/dorota.sliwa.921

 

Kategoria artykułu: Minus

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (17)

 1. Polak_mały

  A ja uważam że powinniśmy im być wdzięczni. Mimo wszystko 😉 Tylko za to że zginęli… bo ich „druzja” którzy przeżyli, strzelali salwami w nasze kamienice w rynku i okolicy. Tak świętowali zwycięstwo. Swołocz !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Anglia dała czas, Ameryka dała pieniądze, Rosja dała krew. – Józef Stalin.

  Norman Davies (z książki Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo)

  p.s.
  FAKT – ten cmentarz zasłużył na szacunek z naszej strony.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Za tą od 45 do roku 90 byli okupantami i co mało ludzi przez nich zginęło .Kto wymordował polską elitę. kto zasadził na ich drzewa żeby skryły tajemnice miejscach zbrodni. Katyń, Charków , Miednoje.Gdyby nie Jelcyn to do dzisiaj nie wiadomo co się z nimi stało. A wy chcecie o ich groby dbać śmiech w biały dzień I zgadzam się z Czesiem Puk Puk w ……

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. bolszewik z FSB

  Na pewno chociaż jeden z takich grobów należy do żołnierza armii czerwonej, ktory brał udzial w napadzie na Polske 17 wrzesnia 1939
  przez Polske szli, gwalcili rabowali… czy za to na pewno nalezy sie szacunek ? Moze wladze radzieckie wylożą kopiejki na utrzymanie grobów swoich obywateli. Dlaczego Polska ma w to inwestować czas i pieniądze, już dostatecznie duzo zyskali na naszej krzywdzie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Cmentarz jest chroniony naszą ustawą z 1933 roku. II RP ! Na cmentarzu spoczywa wielu Polaków, w tym – siłą wcielonych do AR. Na tym cmentarzu spoczywają (i na pewno spoczywali przed ekshumacją, amerykanie z 15 Armii. W pobliskich Nadolicach mamy cmentarz niemiecki, bardzo zadbany. Tam są również ci z SS. nie róbcie polityki na cmentarzach. Tak się nie da. każdy cmentarz powinien być zadbany, to miara naszej kultury a nie środek do wojny i czego – zemsty?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Towarzysz z SB

   do Obserwator – towarszysz stalin i putin sa na pewno z Ciebie dumni. Przyjeżdża do Polski tylu ukraincow i ruskich pracowac w zachodnich kołchozach, w przerwie od pracy zamiast chodzic na setki, niech zadbają o swoje cmentarze sami i niech sie cieszą ze jeszcze nikt na ich miejscu lidla albo parkingu nie postawił. Katyń, Smoleńsk itd ? Jak tam zadbano o groby naszych oficerów i pamięć o bestialskich zbrodniach? Polityke na cmentarzu chcesz robić sam wiec do dzieła. zainwestuj w sprzątania grobów swoich „sojuszników” i pokaz w TVN lub ZDF jak bardzo polskie społeczeństwo jest do niczego bo nie dba o ruskie cmentarze.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. bolszewik z FSB

  (….)

  Ruskie na swoj koszt sobie odnawiaja, nie ma sie co martwic. W Oławie jest tyle innych miejsc które wymagaja inwestycji..
  Jak juz wszystko co nasze wyremontujemy to i na chwale dla pomnikow armii czerwonej przyjdzie czas

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. W naszej kulturze dba się o cmentarze, więc powinniśmy dbać. Jeśli w czyjejś kulturze jest inaczej – nie dbają. Do kogo chcemy dorównywać? Do tych, którzy nie dbają? Którzy niszczą miejsca pochówku? Mamy się cofać w rozwoju? To może jeszcze te gwałty i mordy sowieckie przeszczepimy na nasz grunt? Idiotyczne myślenie.Mamy swoje zasady, to się ich trzymajmy, a nie oko za oko i ząb za ząb, bo akurat takie myślenie nigdy dobrze się nie skończyło. Może jeszcze Koloseum w Rzymie powinniśmy zniszczyć, bo przecież tam naszych zażerały lwy…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.