Droga za widnokres. Wieczór twórczości Marka Grechuty

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na koncert „Droga za widnokres. Wieczór twórczości Marka Grechuty” w wykonaniu zespołu wokalnego Cantus Olaviensis pod batutą Barbary Szarejko-Nestor, który odbędzie się 24 września o godz. 19:00 w budynku Ośrodka Kultury – filii nr 2 Centrum Sztuki w Oławie.

Podczas koncertu usłyszymy utwory prezentowane przez Zespół oraz przez zaproszonych gościnnie solistów: Urszulę Milewską i Kacpra Siekirkę. Muzykę na nowo zaaranżował Jacek Zamecki, a akompaniować wszystkim artystom będzie Łukasz Perek.

„Droga za widnokres…” to nowa muzyczna odsłona znanych utworów z repertuaru Marka Grechuty napisana na zespół wokalny. Czy rozpoznacie Państwo tak znane wszystkim frazy muzyczne jak „Świecie nasz”, „Świat w obłokach”, „Gdziekolwiek” czy tytułową „Drogę za widnokres”?

Zapraszamy serdecznie. Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny.

Barbara Szarejko-Nestor:

"Koncert "Droga za widnokres" to muzyczne spotkanie z poezją Maraka Grechuty. Jesienna aura sprzyja zadumie, a poezja tego poety przenosi słuchacza w inne obszary rzeczywistości. Dla wielu jest to także podróż sentymentalna do własnych wspomnień, muzyka rodem z czarnej płyty. W tą podróż zabierze nas Zespół Wokalny Cantus Olaviensis pod dyrekcją Barbary Szarejko a także zaproszeni soliści Urszula Milewska i Kacper Siekirka. Na fortepianie malować będzie zadumane pejzaże Łukasz Perek".

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.