Nie tylko auta, ale też koncerty

Oława. 23 i 24 czerwca odbędzie się największa impreza plenerowa w roku – Dni Koguta. Tradycyjnie święto miasta będzie obfitowało w liczne atrakcje. Zaplanowano m.in. zwiedzanie wieży ratuszowej oraz Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej 23 i 24 czerwca. Te dwa dni będą również świetną okazją do wysłuchania na żywo występów gwiazd polskiej sceny muzycznej. 24 czerwca odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych, który poprowadzi Patryk Mikiciuk wraz z Pawłem Gołębskim. – Startujemy w sobotę 23 czerwca o godzinie 16:00 – opowiadają organizatorzy z Centrum Sztuki. – Poza sceną planujemy wiele atrakcji, takich jak animacje i konkursy dla najmłodszych. Na scenie o 17.00 rozpocznie się blok muzyczny dla dzieci, czyli koncert Stwora Głodomora. Następnie o 18.30 z repertuarem popowym, soulowym i R&B wystąpi Katarzyna Cerekwicka, a o godz. 20.00 – wrocławska grupa Chillove, czerpiąca inspiracje z elektroniki, synthpopu, elementów jazzu i popu. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Natalia Kukulska, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bogatym dorobku artystycznym. Jej występ planowany jest na godz. 21.00. W niedzielę 24 czerwca Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych rozpocznie się o godz. 12.30. Corocznie podczas zlotu organizowane są liczne konkursy, w których udział biorą nie tylko pasjonaci zabytkowej motoryzacji, ale również mieszkańcy, którzy przychodzą na Miasteczko w koncertowym celu. Tegoroczną atrakcją zlotu będzie loteria, z atrakcyjnymi nagrodami, a dochód z loterii przeznaczony zostanie na wsparcie potrzebujących z terenu powiatu oławskiego. O godz. 19.00 na scenie pojawi się Grzegorza Hyży, wokalista o doskonałym poczuciu rytmu i niepokojąco hipnotyzującym wokalu, którego piosenka „O, Pani!” zwyciężyła w konkursie na „Radiowy Przebój Roku” Polsat SuperHit Festiwal 2018.
Dni Koguta 2018 zakończy występem gwiazdy wieczoru Anny Wyszkoni, która ma w swoim dorobku imponującą liczbę przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. jej koncert rozpocznie się o 21.00.
Katarzyna Cerekwicka w 1997 roku wygrała „Szansę na sukces”. Przed rokiem minęło więc dokładnie dwadzieścia lat od momentu, w którym publiczność pierwszy raz usłyszała ją na scenie. To wokalistka z dyplomem i doświadczeniem scenicznym, która potrafi skupić uwagę nawet najbardziej wytrawnego widza. Najważniejszy jest dla niej bliski kontakt z widownią, dlatego każdy jej występ jest perfekcyjny i na długo zapada w pamięć. Ma na swoim koncie 6 płyt studyjnych hity m.in. „Na kolana”, „S.O.S”, „Zostań” na stałe zapisały się w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej.
W 2015 roku po kilkuletniej przerwie powróciła z nową energią oraz płytą „Między słowami”. Singiel „Między słowami”, „Szczęście” czy „Puls” można było usłyszeć w rozgłośniach w całej Polsce i zobaczyć na najważniejszych listach przebojów. Obecnie jednym z najbardziej popularnych utworów granych w stacjach radiowych jest nowa piosenka pt: „Bez Ciebie”.
Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Producentka, współkompozytorka, autorka tekstów, W swojej „dorosłej” karierze nagrała dziewięć solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do Fryderyków. Najnowszy album Artystki – „Halo tu Ziemia” to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podażą swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.
Grzegorz Hyży swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął przypadkiem na jam session w jednym z poznańskich klubów. Od tego momentu podążał jasno określoną drogą. Przełomem dla wokalisty okazał się udział w trzeciej edycji programu X-Factor, w którym zajął drugie miejsce.
Doskonałe poczucie rytmu, hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to sprawia, że Grzegorz Hyży zadebiutował w 2014 roku albumem, jakiego nie powstydziłby się niejeden bardziej doświadczony artysta. Od tamtego momentu światło dzienne ujrzało 5 singli, wszystkie podbiły serca słuchaczy i okazały się wielkimi przebojami. „Na chwilę” , „Wstaję” „Pusty dom” „Zagadka” czy „Pod wiatr” pozwoliły artyście ugruntować swoją pozycję na rynku muzycznym.
Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie wiele przebojów, nagród i wyróżnień, m.in. złote, platynowe i podwójnie platynowe płyty. W 2016 roku obchodziła jubileusz dwudziestolecia pracy artystycznej. W marcu 2017 ukazał się nowy album wokalistki pt. „Jestem tu nowa”, z którego znane są takie utwory jak: „Oszukać los”, „Nie chcę Cię obchodzić” i „Mimochodem”. Koncerty Anny Wyszkoni są bardzo widowiskowe, przebojowe, a zarazem bardzo eleganckie.

Kamil Tysa [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.