Chylińska gwiazdą majówki w J-L

Znamy już artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznych Dni Jelcza-Laskowic

2 maja przepełniony będzie muzyką. Koncertowanie rozpocznie „Big up!” – zespół grający muzykę reggae w wypracowanym, charakterystycznym dla siebie stylu. Istnieje od listopada 2011 roku, a w jego skład wchodzą muzycy z Gniezna, Koła, Turku i Zbąszynia. Fakt, że wszyscy członkowie zespołu się spotkali, jest skutkiem wielu nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, a mimo że nie znali się wcześniej, wyjątkowo dobrze do siebie pasują i wzajemnie się uzupełniają.

Potem na scenie pojawi się zespół „Loka”, który został założony w 2012 roku przez producenta muzycznego Kamila Mikułe i wokalistę Grzegorza Porowskiego. „Prawdziwe powietrze” – pierwszy singiel zespołu i dotychczas największy hit grupy emitowany był we wszystkich stacjach radiowych. Zespół współpracuje czynnie ze znanymi muzykami i producentami, czego owocem jest m.in. aktualnie promowany teledysk i utwór „Tańczę sam” . nagrany z gościnnym udziałem Grzegorza Skawińskiego na gitarze oraz Piotra Cyrwusa w teledysku.

Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska – wokalistka rockowa, która zdobyła serce publiczności hitami takimi jak: „Nie mogę Cię zapomnieć”, „Kiedy powiem sobie dość”, „Niekochana”. Kontrowersyjna piosenkarka oraz autorka tekstów rozpoczęła karierę muzyczną od zdobycia III nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Później dołączyła do zespołu Second Face, by w 1994 roku przyjąć zaproszenie do śpiewania w zespole Skawalker, który potem zmienił nazwę na O.N.A. Agnieszkę Chylińską doceniono za drapieżny głos, teksty piosenek oraz energię na scenie. Wielokrotnie była nominowana do najważniejszych nagród właśnie jako wokalistka i autorka. W 2002 roku Agnieszka Chylińska została nagrodzona Paszportem „Polityki”, a w 2003 zakończyła współpracę z O.N.A. Po odejściu z zespołu i urodzeniu dziecka postawiła na karierę solową. Wtedy też nastąpiła sceniczna przemiana piosenkarki, która zaowocowała w 2009 roku pierwszą solową płytą „Modern Rocking” w rytmach popu i muzyki dance. Płyta okazała się wielkim sukcesem komercyjnym wdrapując się na szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce i już w pierwszym tygodniu sprzedaży pokrywając się złotem. W 2014 roku otrzymała nagrodę specjalną Eska Music Awards za całokształt twórczości. W maju 2017 wokalistka zaśpiewała w koncercie platynowym na Polsat SuperHit Festiwal 2017.

*

Dzień później impreza przeniesie się do hali CSiR, gdzie będzie można posłuchać koncertu galowego „Z batutą i humorem przez świat” w wykonaniu Macieja Niesiołowskiego jako dyrygenta i prowadzącego.

(kt)

Kategoria artykułu: Kultura

reklama

Komentarzy (21)

 1. Rolf Michałowski

  Zanim zaczniemy świętować majówkę i Dni Jelcza-Laskowic, najpierw powinniśmy 10. kwietnia WSZYSCY godnie uczcić pamięć Ofiar Zbrodni Smoleńskiej w 8. rocznicę tej najstraszniejszej tragedii od czasu niemiecko-sowieckiej okupacji Polski w czasie II. Wojny Światowej.

  http://stanowice-marcinkowice.npage.de/aktualnoci.html

  Czekamy na inicjatywę Klubu Gazety Polskiej w Oławie w sprawie wyjazdu do Warszawy na obchody tej rocznicy i odsłonięcie pomnika Ofiar Zbrodni Smoleńskiej obok Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Tego to nie daruję!!!! ten ktoś sygnowany obco brzmiącym imieniem, nawet nie wie ilu Polaków zamordowano w Katyniu. Napisał powyżej – ile, pomylił się, to skandal!!!!!! tak trudno napisać prawdę i nie kłamać ?. To wbrew faktom i naszej wiedzy, zaniżanie naszych strat w Katyniu jest przestępstwem ściganym z urzędu.To dowód na brak szacunku i powagi, to dowód na brak staranności i elementarnej uczciwości w oddawaniu hołdu naszym bohaterom. Niech zajrzy do „Listy Katyńskiej”, niech policzy ilu zamordowano, apotem niech wypisuje takie zaniżone dane.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. No fakt. Tu na forum jest wyjątkowo tolerowany pajac który potrafi narobić przed ołtarzem, i potem się nakręca oburzeniem pozostałych internautów. I ma w głowie ideologię – że ma rację i że robi to dla swojej parii. To nieuleczalne, chyba rzeczywiści tylko dlatego jest puszczany, żeby codziennie pokazywać jakich chorych ma ta organizacja w swoich szeregach.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Anonim, pomimo, że bez kultury i wychowania, (cyt „bez komentarza durniu” – nie wiem dlaczego bezkarnie obraża ) dostarczył na forum, (poprzez link) dowód, że ktoś o nicku „Rolf” skłamał w sprawie Katynia, i zaniżył poważnie nasze straty na wschodzie i w Zbrodni Katyńskiej. Pewnie jego – tego nie uczyli na jego studiach i za komuny, ale naszych oficerów zginęło więcej niż napisał. Gdyby miał w sobie odrobinę szacunku, to pisząc o tak ważnej i bolesnej sprawie – napisałby starannie i precyzyjnie. Bylejakość w takiej zbrodni – to się nie mieści w głowie. Kłamstwo Katyńskie boli najbardziej. Powinien przeprosić i podać poprawne dane a nie swoje wywody, które są żenujące i szkoda, że się pojawiają na tak zacnym forum. Ten człowiek nie zasługuje na jakąkolwiek korespondencję.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.