Fisz z nowym albumem na koncercie w Oławie

Centrum Sztuki zaprasza na koncert zespołu „Fisz Emade Tworzywo”

„Zwykły” to nowy utwór zapowiadający wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, czyli stricte hip hopowego okresu swojej twórczości, który przyniósł takie albumy jak m.in.: „Polepiony”, „Piątek 13”, „Heavi Metal”, „Zwierze bez nogi”.

To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat dziewięćdziesiątych, kiedy to hip hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

– Chociaż trudno mi określić gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak, a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej gdyby nie hip-hop lat dziewięćdziesiątych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS – mówi Fisz.

Od pierwszego singla który doczekał się teledysku „Polepiony” przez utwory, które zawojowały listę przebojów kultowej Radiostacji, po płytę nagraną w hołdzie swoim inspiracjom – „Zwierzę bez nogi”. Płyta dokumentuje prawie 15 lat pierwszego etapu twórczości braci Waglewskich.

Dwupłytowy album zatytułowany „Numer 1” ukaże się w marcu 2018. Będzie zawierał 26 utworów wyselekcjonowanych przez Fisza. Znajdą się tu także dwa nowe utwory, w tym „Zwykły”, do którego teledysk wyreżyserował Filip Bartczak. Piosenek z tej płyty będzie można posłuchać na koncercie w Ośrodku Współpracy Europejskiej „Odra”, który odbędzie się 16 marca o godz. 19:00. Bilety można kupować w kasie „Odry” oraz przez stronę www.kultura.olawa.pl. Cena – 55zł (normalny), 40zł (ulgowy).

(kt)

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.