Kaliber 44 i Bethel na Letnim Party 2017

Letnie Party Miasteczko – 2 września (wstęp wolny). Występ Joki i AbraDaba to niewątpliwa gratka dla wszystkich fanów rodzimego rapu. Bracia, pochodzący z Katowic, wraz z nieżyjącym już Magikiem, założyli Kaliber 44 na początku lat 90. i należą do pionierów gatunku w Polsce.

Oficjalny debiut zespołu – album „Księga Tajemnicza. Prolog” z 1996 roku – sprzedał się w ponad 100 tys. egzemplarzy i okazał się olbrzymim sukcesem. (Płyta do dziś jest na II miejscu najlepiej sprzedających się płyt w całej historii polskiego rapu! Wyprzedza ją jedynie „Alboom” Liroya). Po ukazaniu się drugiego krążka „W 63 minuty dookoła świata” z zespołu odszedł
Magik, a trzecia płyta „3:44” z DJ Feek-X to ostatnie wydawnictwo Kalibra przed zawieszeniem działalności.

Po 16 latach przerwy, Joka i AbraDab powrócili z nowym albumem „Ułamek Tarcia”, historycznie nawiązując do pierwotnej nazwy zespołu z 1992 roku, co sugerować może powrót do korzeni, choć w zupełnie nowej aranżacji. Wydaje się więc, że występ Kalibra może przypaść do gustu zarówno młodszej publiczności, znającej „Superstary” czy „Rok podniesionych w górę rąk”, jak
i dzisiejszym 30-, 40-latkom, którzy jeszcze pamiętają: „Plus i minus”, „Film”, „Gruby, czarny kot”, „Normalnie o tej porze” czy „Baku baku”.

*
Kaliber 44 wystąpi na Miasteczku podczas Letniego Party 2017, 2 września o godz. 20:30, ale wcześniej na muzycznej scenie pojawi się zespół Bethel, który rozkręci publiczność zarówno rytmami łagodnego roots reggea, jak i szybkiego ska.

Zespół powstał w grudniu 2006 roku we Wrocławiu. Założony przez Grzegorza Wlaźlaka, początkowo nosił nazwę Sacrum, a w jego skład wchodziły 3 osoby. Z biegiem czasu zmieniał się skład i liczebność członków zespołu, który w rekordowym okresie tworzyło nawet 11 młodych osób!

Na swoim koncie Bethel ma dwie płyty: „Muzyka serc”, z której pierwszy singiel „Zabrali mi skrzydła” promowano m.in. w programie „Kuba Wojewódzki”, oraz „Dobrze, że jesteś” z gościnnym udziałem zespołów Enej i Luxtorpeda. Bethel intensywnie koncertuje i znakomicie czuje się podczas występów na żywo, a ich wysoki poziom wykonawczy jest doceniany przez publiczność, o czym świadczą liczne, przyznane przez nią, nagrody i wyróżnienia. Zespół wystąpi 2.09 o godz. 19:00.”

(ck)

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.