Polsko-węgiersko po chrześcijańsku

Jelcz-Laskowice 

Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza na wystawę do Centrum Sportu i Rekreacji

Jej tytuł to „Bogactwo Ubóstwa. Święte Kobiety Polski i Węgier w średniowieczu”. Powstała w związku z obchodami Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017. Przedstawia wspaniałe postacie kobiet, które wpisały się w historię własnych narodów nie tylko przez spełnianie odpowiedzialnych ról społecznych, także na dworach królewskich i książęcych, ale także przez ukazanie takich cnót jak mądrość, miłosierdzie, czystość i pokora, o czym mówią dołączone do obrazów doskonałe opisy historyczne.

Jej otwarcie połączone zostanie z wizytą konsul generalnej Węgier – dr Adrianny Kormendy. Wydarzenie objął patronatem burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak. Wernisaż w CSiR zaplanowano na 15 grudnia, godz, 18.00.

– Zapraszamy młodych i dorosłych na tę piękną wystawę, która wpisuje się w klimat przyjaźni między narodami, a zarazem wprowadza nas w treść kultury chrześcijańskiej w okresie przedświątecznym – mówią organizatorzy.

Wystawa została zorganizowana przy współpracy Konsulatu Węgier w Krakowie oraz fundacji „Studium Culturae Ecclesiae” z Wrocławia.

archiwum-2

 

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.