Wokół „Wołynia”

Radny Rady Miejskiej Witold Niemirowski zaprasza mieszkańców powiatu na spotkanie z twórcami filmu historycznego pt: „WOŁYŃ”, które odbędzie się 29 września (czwartek) o godz. 10.00 w sali kinowej Centrum Sztuki przy ul. Młyńskiej w Oławie

Film ” Wołyń” to film historyczny o tematyce kresowej, o dramatycznych ludzkich losach oraz o rozsypywaniu się świata wartości moralnych, o zagładzie dobra i piękna, wolności i prawdy. Film o upadku łacińskiej cywilizacji i próbie ocalenia człowieczeństwa. Spotkanie z jego twórcami będzie dla wszystkich swoistą lekcją historii. Będzie możliwość dowiedzenia się szczegółów o filmie oraz zadania pytania naszym gościom. Pokazany również będzie film o realizacji tego przedsięwzięcia oraz fragmenty filmu.

W spotkaniu wezmą udział WOJCIECH SMARZOWSKI – reżyser i scenarzysta, MICHALINA ŁABACZ – odtwórczyni głównej roli, Zosi Głowackiej, ARKADIUSZ JAKUBIK – odtwórca roli Macieja Skiby, DARIUSZ PIETRYKOWSKI – producent oraz STANISŁAW SROKOWSKI – konsultant, autor książki „Nienawiść” , na podstawie której powstał film.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty i potrwa maksymalnie do godziny 12:00. Wstęp jest wolny. Współorganizatorem spotkania jest Centrum Sztuki w Oławie.

(ck) archiwum-10

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (11)

 1. Niemirowski

  Szanowni Państwo. Niestety nie było możliwości zorganizować tego spotkania o innej godzinie. Reżyser ma kalendarz zapełniony na kilka miesięcy. Sam biorę urlop, żeby to spotkanie zorganizować. Kto nie będzie mógł być będzie mógł zobaczyć relację w OTvK. A w naszym kinie już 7 października będzie można film Wołyń. Przepraszam za godzinę i zapraszam tych co będą mogli przyjść.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Niemirowski

   Niestety reżyser po premierze filmu dopiero mógłby przyjechać pod koniec listopada lub właśnie tydzień przed premierą. Uznałem, że lepiej będzie wysłuchać twórców filmu teraz, a film obejrzeć trochę z innej perspektywy. Zapewniam również, że to spotkanie nie ma żadnego podtekstu politycznego i dyskusja na pewno będzie merytoryczna. Pozdrawiam.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.