Kresy w Świątnikach. Wyjazd także z Oławy

Kochasz Kresy? To coś dla Ciebie. Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej we Wrocławiu zaprasza na VI Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej i Kresów Wschodnich, które odbędzie się w Świątnikach koło Sobótki, 10 i 11 września

Organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej przy wsparciu środowiska wrocławskiego 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nasławicach, dekanat Sobótka.
Spotkanie, na które po raz szósty przybędą goście z całej Polski, a trzeci raz z Czech, Niemiec oraz Ukrainy, jest wyjątkowym wydarzeniem na dolnośląskiej ziemi. Jedni przybędą pielgrzymim szlakiem do Cudownego Obrazu Matki Bożej Bolesnej z Niewirkowa, która 71 lat temu przybyła wraz ze swoimi wyznawcami ze wschodniego Wołynia. Inni przybędą spotkać rozpędzonych po całym świecie bliskich i krewnych, sąsiadów i tych, którym mocniej bije serce na słowa: Lwów i Wilno, Wołyń i Podole.
Spotkanie rozpocznie msza ekumeniczna w intencji Narodów Kresów. Jak zawsze można będzie liczyć na bogatą ofertę kulturalną i artystyczną; liczne wystawy i występy zespołów artystycznych, które przybliżą nam historię i kulturę wschodnich województw II Rzeczpospolitej.

Jak informuje Eugeniusz Szewczuk z Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej we Wrocławiu, na spotkanie będzie można pojechać także z Oławy. Autobus będzie mógł zabrać chętnych w sobotę i w niedzielę, około godz. 9.00. Miejsce do uzgodnienia, po zapisach telefonicznych pod numerem telefonu 607-565-427.

Opr.: (MON)

archiwum (34)

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.