Imprezowy finał wakacji

Oława Kultura

20 sierpnia na Miasteczku odbędzie się „Letnie Party”. Zmienił się line-up. Zamiast LUCa wystąpi Marika. Oprócz niej Cheeba oraz Zebra

To będzie plenerowe zakończenie wakacji. Oprócz koncertów zaplanowano finał projektu „Młoda Cooltura”, czyli dwugodzinną zabawę w świecie gier planszowych Pod dużym namiotem mieszkańcy niezależnie od wieku będą mogli usiąść i pograć w „planszówki”. Do dyspozycji będzie kilkadziesiąt starannie dobranych tytułów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Planszoaktywni zorganizują też turniej gier planszowych z ciekawymi nagrodami. Za każdą zagraną grę planszową będzie można otrzymać specjalny kupon. Na koniec inicjatywy wszystkie osoby z kuponami wezmą udział w wielkim losowaniu nagród.

To nie wszystko. Marcin „Mochu” Mosiek zaprezentuje technikę stuntu motocyklowego. Mieszkańcy będą mogli też zobaczyć rowerowe show – profesjonalny pokaz akrobacji rowerowej w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, który od lat uprawia ekstremalną odmianę kolarstwa jaką jest trial rowerowy. Ma za sobą liczne występy w kraju i za granicą. Trenował m.in. nad kraterem wygasłego wulkanu, na największym lodowcu Islandii oraz na jednym z najwyższych klifów Irlandii.

Kim są artyści, którzy pojawią się na scenie? Marika to bez wątpienia jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny niezależnej. Nieszablonowa wokalistka, jeszcze niedawno uznawana za królową polskiego reggae. Autorka zapadających w pamięć tekstów, pełna uśmiechu i pozytywnej energii. Szczera i spontaniczna artystka, która nie lubi stać w miejscu, dlatego stale poszukuje nowych form wyrazu. Ta wszechstronność, czyli umiejętność odnalezienia się w bardzo zróżnicowanych stylach i konwencjach muzycznych, to efekt niebagatelnego – bo już kilkunastoletniego doświadczenia – na scenie.

Cheeba jest jednym z głównych przedstawicieli kultury reggae w Polsce. Kojarzony z grupą East West Rockers z którą wydał trzy płyty. Muzyk nie zamyka się w określonych ramach, czego oznaką jest wiele piosenek w różnych stylistykach. Był nominowany do nagrody „Eska Awards” oraz gościł na płytach takich wykonawców jak De Mono, Grubson, Jamal, Junior Stress, Mesajah i Ras Luta.

Zebra dojrzała i wydobywa się z sieci, zręcznie wymykając się prostym kwalifikacjom. Powstała w 2007 roku, początkowo jako duet Natalii Norko i Zdzisława Orłowskiego. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest szeroko pojęty dub. Gra magicznie, poważnie, czasem niepokojąco i mrocznie. Był na wielu dużych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.

Opr.: (kt)

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.