Letnie Party jednak bez L.U.C-a, ale za to…

20 sierpnia oławskim Miasteczku odbędzie się impreza plenerowa na zakończenie wakacji.

Jak informuje Centrum Sztuki w Oławie nastąpiła zmiana w programie – jako gwiazda wieczoru nie wystąpi LUC ale MARIKA.

Na scenie zagrają: MARIKA, CHEEBA oraz ZEBRA.  Odbędą się rowerowe show i pokaz stuntu motocyklowego. W ramach projektu MŁODA COOLTURA zorganizowane zostanie także planszoaktywne pożegnanie wakacji zorganizowane z inicjatywy lokalnej młodzieży.

MARIKA
Marika to bez wątpienia jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny muzyki niezależnej. Nieszablonowa wokalistka, autorka zapadających w pamięć tekstów, pełna uśmiechu i pozytywnej energii osobowość sceniczna, a przede wszystkim szczera i spontaniczna artystka, która nie lubi stać w miejscu i stale poszukuje nowych form wyrazu. Ta wszechstronność, czyli umiejętność odnalezienia się w bardzo zróżnicowanych stylach i konwencjach muzycznych, to efekt niebagatelnego (bo już kilkunastoletniego) doświadczenia w sceniczno-studyjnej działalności. Warto też wspomnieć, że na przestrzeni tych lat Marika współpracowała m.in. z Pablopavem, De Mono, Sokołem, Abradabem, Numer Razem, Maleo Reggae Rockers, EastWest Rockers, DJ-em 600V, DJ-em Feel-X-em, Lilu, Juniorem Stressem czy Reną.
Sceniczna charyzma Mariki, profesjonalizm oraz świetny kontakt z publicznością zostały zauważone przez organizatorów wielu imprez w Polsce i na świecie. Wśród najważniejszych koncertów artystki warto na pewno wymienić występy w Indiach, support nazywanej „Królową soulu” – Eryki Badu czy pojawienie się na scenie World Expo w Shanghaju. Marika miała również przyjemność wystąpić na festiwalu Woodstock w 2012 roku oraz na Dniach Unii Europejskiej, które odbyły się w Turcji.

MARIKAfotoEliza_Stegienka_small

CHEEBA

Cheeba – Jest jednym z głównych przedstawicieli kultury reggae/dancehall w Polsce. Najmocniej kojarzony z grupą EastWest Rockers z którą wydał trzy dobrze przyjęte płyty: „ Ciężkie czasy”, „Jedyna Broń” i „Eastwest Fm” oraz najbardziej prężnej w Polsce grupy ragga jungle Respecta Crew, z którą wydał Ep. pt „Respecta Sounds”
Na scenie reggae rozpoczynał jako wokalista w projekcie Tabu Duby, frontmana jednego z najbardziej znanych polskich zespołów reggae – Baksish oraz w projektach „2,5 L” i „Shaupalatshyhashyshu” z którymi wygrał szereg przeglądów muzycznych. „Shaupalatshyhashyshu” był na tyle charyzmatyczny że Maryla Rodowicz słysząc ich na Przeglądzie Piosenki Studenckiej w Krakowie , kłóciła się z komisją o trzecie miejsce dla zespołu.
Cheeba nie zamyka się w określonych ramach muzycznych, czego oznaką jest wiele piosenek z w zupełnie innej stylistyce jak np. udział w piosence „Zbyt wiele”, która przekroczyła 40 milionów odtworzeń na You Tube. Piosenka była nominowana do nagrody Eska Awards z tej też okazji wokalista wystąpił na gali EMA Awards w sierpniu 2015 r.
Cheeba gościł na płytach takich wykonawców jak: De Mono , Czarny, Grubson, Jamal, Jarecki i DJ BRK , Junior Stress, United Flavour, Kaen, Vienio, Lilu, Mesajah, Ras Luta,Vavamuffin,Foliba. Zimą 2016 roku ma ukazać się jego debiutancka płyta. Artysta prowadzi również imprezy, m.in.: Festiwal Regałowisko Bielawa, Festiwal Wroclove Summer Stage, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Wyspa Wisła Reggae Festiwal w Stężycy.

cheeba1

ZEBRA
Zebra dojrzała i wydobywa się z sieci, zręcznie wymykając się prostym kwalifikacjom. Zebra powstała w 2007 roku początkowo jako duet Natalii Norko i Zdzisława Orłowskiego. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest szeroko pojęty dub ! Na swoim koncie mają trzy studyjne albumu „Dream Walking”, „Electronic Heart” i najnowszy krążek pt. „NORTH”. Jest magicznie, poważnie, czasem niepokojąco, mrocznie, chociaż nie zabraknie też ciepłych brzmień, przede wszystkim jest jednak dużo mocniej i dojrzalej. W przestrzeni, znacznie częściej niż wcześniej pojawia się ambient i nuta pscyhodeliczna. Nowa Zebra na dobre rozwija przy tym pasiastego irokeza, jest egzystencjalna, emocjonalna, zasysa w refleksję. Reggae’owy klawisz tym razem niepokoi i napina strunę specyficznej atmosfery. Lat osiemdziesiątych nie zabraknie. Kopa również, bo pomimo powagi, Zebra jest energetyczna.
„Od dźwięków gęsto. Zebrę ciągnie w gąszcz …”
Zebra była mile widziana na wielu dużych festiwalach w kraju i za granicą. Można powiedzieć, że Zebra koncertowała nieustannie i bez wytchnienia grając między innymi na takich festiwalach muzycznych w Polsce jak: Bielawa „Regałowisko” czy „Summer Fall Festival” w Płocku. Poza tym zespół wypracował również grono fanów w Czechach, gdzie zagrał m.in. na „TeOpate Fest” w Irlandii czy na Isle Of Man.

zebra

ROWEROWE SHOW – profesjonalny pokaz akrobacji rowerowej w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, który od lat uprawia ekstremalną odmianę kolarstwa jaką jest trial rowerowy. Ma za sobą liczne występy w kraju i za granicą. Trenował m.in. nad kraterem wygasłego wulkanu, na największym lodowcu Islandii oraz na jednym z najwyższych klifów Irlandii. Zapewnia niezapomniane widowisko pełne trudnych ewaluacji rowerowych, wykonanych w sposób perfekcyjny i bardzo efektowny.

rowerowe
POKAZ STUNTU MOTOCYKLOWEGO – swoje umiejętności zaprezentuje Marcin MOCHU Mosiek!

PLANSZOAKTYWNE POŻEGNANIE WAKACJI (w ramach projektu MŁODA COOLTURA) – to dwugodzinny projekt, podczas którego każdy z uczestników będzie miał okazję przeżyć fantastyczną przygodę ze światem gier planszowych. Pod dużym namiotem mieszkańcy niezależnie od wieku będą mogli usiąść i pograć w „planszówki”. Do dyspozycji będzie kilkadziesiąt tytułów starannie dobranych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas wydarzenia zostanie zorganizowany turniej gier planszowych z ciekawymi nagrodami. Za każdą zagraną grę planszową będzie można również dostać specjalny kupon. Na koniec inicjatywy wszystkie osoby z kuponami wezmą udział w wielkim losowaniu nagród w postaci gier planszowych.

Źródło: Centrum Sztuki w Oławie
www.kultura.olawa.pl

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.