Muzyczny prima aprilis

Oława Kultura

1 kwietnia w Ośrodku Kultury zagrają Pustki i Notopop

„Pustki” to mistrzowie łączenia postrocka i abanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki, w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękiem. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę wschodu, ale tak naprawdę ich każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Najnowszy krążek „Safari” ukazał się w marcu zeszłego roku. Chwytliwa melodia wspaniale łączy się z niebanalnym tekstem. Wiele jest też nowych rozwiązań muzycznych. Oprócz charakterystycznego dla „Pustek” brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, otrzymujemy porządną dawkę elektroniki. Niektórzy specjaliści twierdzą, że nagrali płytę roku. Jedno jest pewne – to najlepsze dzieło w ich dotychczasowym dorobku.

„Notopop”, czyli elektropopowe trio, które czerpie ze współczesnych syntezatorowych barw i sięga po klasykę britpopu i elektroniki. W ich kompozycjach brudny bit przeplata się z dźwiękami cytry, a mocne uderzenie basu zachęca do tańca. Zespół ma na swoim koncie występy na „Moico Enjoy Music”, „WROSound”, „Sofar Sounds” RAMSession. Ich koncert to świetna okazja, by w jednym miejscu spotkali się fani popu i alternatywy.

Primaaprilisowy koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety kosztują 25 złotych. Można je nabyć przez stronę www.kultura.olawa.pl.

(kt)

archiwum (29)

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.