Dobre kino za 10 złotych!

Kultura Coś nowego

Repertuar kina „Odra” na najbliższy tydzień jest TUTAJ. Uwagę czytelnika powinny przykuć dwie dodatkowe pozycje

Mowa o seansach w ramach „Kina Seniora” oraz „Dyskusyjnego Klubu Filmowego”. Będą wyświetlane filmy „Z miłości do…” i „Dzikie historie”. Obowiązują ceny promocyjne (10 złotych za bilet). Pracownicy „Odry” apelują by nie sugerować się określeniem „seniora”: – Nie chodzi nam o wiek, tylko poważne kino. Przyjść może każdy.

„Dzikie historie” to czarna komedia, w reżyserii Damiána Szifróna. Opowiada o losach sześciu osób, którym nagle puszczają nerwy. – Większość z nas żyje w stresie i napięciu – mówi reżyser. – Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych mówią „dość!”. Pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

„Z miłości do…” – to dzieło Paula Andrew Williamsa. Para głównych bohaterów, Marion i Arthur, to starsze małżeństwo, mieszkające w obskurnym blokowisku, w Newcastle. Ona, niezmiennie pogodna, otwarta na ludzi, uśmiechnięta i życzliwa, uczęszcza na próby chóru emerytów, prowadzone przez młodą nauczycielkę śpiewu, Elisabeth. On, zgorzkniały, mrukliwy tetryk, skłócony z synem, stroniący od ludzi, dowozi tylko swoją schorowaną żonę, na wózku inwalidzkim raz w tygodniu na próby. Sam nie wchodzi nawet na salę. Chór przygotowuje się do konkursu śpiewaczego. Elisabeth wybiera repertuar składający się z zaskakujących i nieoczywistych evergreenów, w rodzaju „Let`s talk about sex”. Artur, kochający Marion do nieprzytomności, pogrążający się coraz bardziej w smutku i samotności, uważa to wszystko za kompletną bzdurę, wyczerpującą jej energię i resztki sił witalnych. Podczas całej historii bohater, pod wpływem ciągu rozmaitych perypetii i zdarzeń, przechodzi przemianę, stając się całkowicie innym człowiekiem.

SPRAWDŹ REPERTUAR: http://www.gazeta-olawa.pl/kategoria/kino-odra/

(kt)

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.