Nie święci garnki lepią

Tajniki powstawania i tworzenia wyrobów ceramicznych poznawali podopieczni jelczańskiego Koła Polskiego Związku Głuchych. Warsztaty zorganizowano 13 lutego w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury

 – Od jakiegoś czasu nosiliśmy się z pomysłem realizacji zajęć dla osób niepełnosprawnych – mówi instruktor Dorota Miś, pracownik Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. – Po rozmowie z tłumaczką głuchoniemych Renatą Deptułą postanowiliśmy, że na początek będą to zajęcia dla niesłyszących. Na tym jednak nie koniec, chcemy bowiem poszerzyć grono i już nad tym pracujemy.
Pierwsze zajęcia prowadził Stanisław Wiącek – malarz, rzeźbiarz i grafik z Wrocławia. Oprócz wiedzy teoretycznej na temat przygotowania gliny, pokazał sposoby jej wyrabiania i zdobienia.                       
Warsztaty będą się odbywały cyklicznie raz w miesiącu. W programie, oprócz tworzenia ceramiki, przewidziano zajęcia malarskie, taneczne i bibułkarskie. Kiedy zrobi się cieplej, uczestnicy warsztatów chcą spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. W planach jest między innymi piknik integracyjny. Zajęcia są bezpłatne i mogą w nich uczestniczyć wszyscy głuchoniemi mieszkańcy powiatu. – Większość członków naszego koła nie ma wielu okazji do wyjścia z domu i spotkań ze znajomymi – mówi Renata Deptuła. – Raz w tygodniu zbieramy się w kole, ale to zdecydowanie za mało. Warsztaty zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie. Wszystkim bardzo się podobało, dlatego poprosiliśmy o powtórzenie. To spotkało się z aprobatą organizatorów  i prowadzącego.

Tekst i fot.: Wioletta Kamińska
[email protected]

Kategoria artykułu: Kultura

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.