Lamparska także w Oławie

Oława. Kultura. Biblioteka „Koronka” zaprasza na spotkanie z Joanną Lamparską

To autorka, która szuka ukrytych skarbów, pisze o nich książki, podróżuje daleko i blisko. Śledzi tajemnice Dolnego Śląska, zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach. Napisała kilkanaście książek, w tym wiele „przewodników innych niż wszystkie”, w których w pełen fantazji sposób prowadzi Czytelników przez niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi.

Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i archeologiem sądowym, bierze udział w akcjach eksploracyjnych. Od lat współpracuje również m.in. z „National Geographic”, „Travellerem”, „Focusem” i „Witaj w Podróży”. Jest autorką scenariusza cyklicznego programu „Skarby nieodkryte” w TV Polonia.

Choć ciągle leci gdzieś w świat daleki, życie Joanny kręci się głównie wokół Dolnego Śląska i jego tajemnic. Od 2012 roku jest dyrektorem Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ, który również wymyśliła.

29 listopada o godz. 18.00 w czytelni oławskiego Ratusza opowie m.in. o swojej najnowszej książce, dotyczącej mrocznych tajemnic obozu „Gross Rosen”. 1 grudnia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury autorka porozmawia również z mieszkańcami Jelcza-Laskowic. Początek tego spotkania o godz. 17.30.

(kt)

Kategoria artykułu: Kultura

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.