Oscarowy „Kształt wody” w kinie Odra

10 maja o godz. 18:00 w kinie Odra w Oławie w ramach Seansu Kinomana będzie można zobaczyć zdobywcę czterech Oscarów – „Kształt wody” w reżyserii Guillermo Del Toro

Film wygrał oscarową batalię w czterech kategoriach. Za najlepszy film, dla najlepszego reżysera, za najlepszą muzykę i scenografię.
To Baśń dla dorosłych, której akcja toczy się w Ameryce w latach 60. Elisa (Sally Hawkins) pracuje w ukrytym, ściśle strzeżonym laboratorium rządowym, samotna i odizolowana od reszty świata. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy wraz z koleżanką Zeldą (Octavia Spencer) wpadają na trop tajnego eksperymentu. W samym środku zimnej wojny, w tajnym rządowym laboratorium rozgrywa się błyskotliwa wizualnie i poruszająca emocjonalnie uczta wyobraźni. Reżyser, mistrz niezwykłych fabuł, zabiera widzów do świata, gdzie patos i dreszczyk klasycznych filmów o monstrach przeplatają się z grozą gatunku noir i czarem historii miłosnej. Przyjrzyjmy się fantazjom, z którymi wszyscy igramy, tajemnicom poza naszą kontrolą i demonom, z którymi musimy się zmierzyć.

Bilety kosztują 10 zł. Można je kupować w kasie „Odry” oraz przez stronę www.kultura.olawa.pl.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.