Faktycznie mniej dymu. Pokazy palenia

20 września na targowisko miejskie przy ul.Sportowej w Oławie przyszło sporo osób, aby uczestniczyć w pokazie palenia w piecach „od góry”, czyli zgodnie z instrukcjami, co daje bez żadnych inwestycji nawet 30% oszczędności na opale i co najmniej tyle samo mniej dymu, zanieczyszczeń z komina. Pokaz jest prosty – dwa takie same piece, ta sama podpałka, ten sam węgiel, tylko w jednym kotle palimy „od dołu”, czyli tradycyjnie, a w drugim – „od góry”. Efekt widać gołym okiem już po 15 minutach. Z jednego komina gęsty dym, z drugiego mgiełka gorącego powietrza.

Jak to możliwe? Podczas pokazu można zadawać pytania i oławianie korzystali z tego. Więcej w „Gazecie Powiatowej”.

Kolejny taki poza jutro 21 września w Jelczu-Laskowicach – szczegóły na plakacie poniżej

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (6)

  • Kolego @Mario max rzecz właśnie w tym, że tutaj idzie o podstawowe zasady fizyki i chemii i nawet plastikiem byś palił tak, że dymu nie będzie. Oczywiście nie w tym rzecz, żeby palić plastikami, bo ich miejsce jest w żółtym worku/kubełku, ale problem jest zauważalny od dłuższego czasu, a jest na to jak widać proste rozwiązanie nie za miliony monet. Nie musisz wymieniać pieca na nowy, nie zmieniasz instalacji itd.

   Jedyne co zmieniasz to przyzwyczajenie i wychodzi na dobre wszystkim.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Fajnie, a czy kiedykolwiek ciepło będzie dostarczane nie w określinym czasie /2.10/, ale wtedy gdy w domach będzie zimno? Czy w RP musi rządzić do końca świata nic nie rozumiejąca komuna? Co roku to samo, nawet machnięcie ręką w ich kierunku jest pustym gestem. Jest zimno, a dostarczyciel ciepła jest tylko nie myślącym miejcem pracy na etacie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.