Chcą odwołać wójta!

Dzisiaj o godz. 12.00 grupa inicjatywna pisemnie poinformowała komisarza wyborczego oraz pełniącego obowiązki wójta gminy Oława Henryką Kuriatę o inicjatywie przeprowadzenia „referendum w sprawie odwołania Jana Kownackiego ze stanowiska wójta Gminy Oława”.

Do grupy inicjatywnej należą: – Agnieszka Prokop i Szymon Kościelak – radni Rady Powiatu w Oławie, Łukasz Adamczyk – radny Gminy Oława oraz Marcin Bojakowski i Aleksandra Szczerba – członkowie Rady Sołeckiej w Bystrzycy, a także Jakub Kościelak, sołtys Oleśnicy Małej i Damian Markowski, sołtys Niwnika.

Pełnomocnikiem grupy jest Michał Rado, sołtys Bystrzycy, który w wyborach samorządowych 2018 był kandydatem na wójta gminy Oława i przegrał z Janem Kownackim 50 głosami.

Powody przeprowadzenia referendum grupa podaje w specjalnie wydanym oświadczeniu, które publikujemy poniżej.

Aby referendum doszło do skutku grupa inicjatywna, w ciągu 60 dni musi zebrać ponad 1300 głosów poparcia.

OŚWIADCZENIE

Mając na celu ustabilizowanie trwającej od listopada 2018 niejasnej sytuacji politycznej w gminie Oława, zorganizowaliśmy grupę inicjatywną. Wzywamy do rozpisania referendum, którego celem będzie odwołanie obecnie zawieszonego w obowiązkach wójta – pana Jana Kownackiego. Chcemy, aby gminą Oława kierowała osoba posiadająca mandat społeczny do wykonywania tej funkcji, a także znany powszechnie plan rozwoju. Aktualną sytuację, w której faktyczną władzę sprawuje powołany z zewnątrz komisarz, uważamy za niekorzystną z punktu widzenia przyszłości naszej małej ojczyzny.

Wybory samorządowe są istotą demokracji. To dzięki nim cyklicznie wybieramy przedstawicieli i oddajemy w ich ręce stery naszej gminy ufając, że dołożą wszelkich starań aby spełnić swoje wyborcze obietnice i rozwijać gminę. Niezwykle istotne jest to, aby wybrani w ten sposób samorządowcy wywodzili się spośród nas – mieszkańców oraz identyfikowali się z nami. Obecna sytuacja w gminie Oława, w której wybrany w ubiegłorocznych wyborach wójt jest zawieszony w obowiązkach, a władzę sprawuje powołany przez wojewodę komisarz, jest dla nas niekomfortowa, a z punktu widzenia demokracji wręcz patologiczna.

Dlatego wnioskujemy o zwołanie referendum w sprawie odwołania zawieszonego wójta i rozpisanie nowych wyborów lokalnych. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy i wypowiedzenia swojego zdania w tej sprawie w referendum. Jednocześnie deklarujemy, że w przypadku przywrócenia zawieszonego dziś, a wybranego w prawomocnych wyborach wójta Jana Kownackiego, wycofamy wniosek referendalny.

(WK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (57)

 1. Jak można wybierać człowieka bez wykształcenia średniego za komuny ,naczelnicy gmin czy miast byli z wykształceniem wyższym .Po 1989 roku każdy może być nadaje czy nie ,Jacy wyborcy to taki przedstawiciel .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Prawie rok mija a mieszkańcy wciąż nie wiedza czy pan Kownacki winny czy nie. Zawieszony a nie osądzony. Czy system sprawiedliwości funkcjonuje w naszym kraju? Aby nawet zagłosować w referendum to trzeba by wiedziieć czy zarzuty wobec wójta były prawdziwe.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. no no wojt powinien byc byc uczciwa osoba a uczciwosc teraz polega na oczyszczeniu sie z zarzutow a nie pchanie sie do koryta widac ze w stronach zachodnich polski jest mentalnosc komunistyczna platformianska czyli honor sie nie liczy tylko oszustwo i koryto

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • z prawego brzegu Wisły

   jureczku nie bluźnij, komuna, nie tylko mentalność komunistyczna to domena innej partii na literę p – zmień kanał i nie konfabuluj, no chyba, że ci za to płacą – to przepraszam… ale wtedy nie pisz o honorze i zachodniej Polsce (Polska piszemy dużą literą)

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Mieszkaniec

  Szkoda pieniędzy i nakładu pracy na referendum, bo i tak wkrótce kadencja komisarza mija i odbędą się wcześniejsze wybory. Poza tym, referendum się nie zwołuje, tylko przeprowadza. Jak może przeprowadzić referendum ktoś, kto nawet nie wie, jak to się robi?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • coś szumi tylko nie wiadomo w którym kościele,
   obecna kadencja samorządu trwa do 2023 roku, a dopóki Kownacki ma zakaz pełnienia urzędu wójta to do tego momentu w gminie będzie komisarz,
   zwołuje się komitet referendalny, zbiera podpisy, a po spełnieniu wymogów formalnych referendum przeprowadza delegatura PKW we współpracy z gminą

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • do Mieszkańca

     gościu, nie zarzucaj komuś nieprawdy skoro sam nie masz o tym pojęcia, podejrzewam, że przeczytałeś na skróty, na jednej z internetowych stron artykuł 97 ustawy o samorządzie gminnym i uczepiłeś się tego jak wybitni prawnicy niejakiego Jana Kownackiego swoich przed i powyborczych mądrości, które okazały się tak naprawdę nieuctwem.
     Osoba zastępująca wójta została powołana w trybie art. 28g w związku z art. 28h ustawy o samorządzie gminnym – facet odpal komputer, przeczytaj ustawę, najlepiej z komentarzem i orzecznictwem a potem dopiero mędrkuj i obrażaj innych.
     PS. Ze swoją wiedzą Mieszkańcu faktycznie możesz u Kownackiego zajmować się obsługą prawną.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Mieszkaniec

      Oczywiście wypisujesz wierutne bzdury, prawniku „dla ubogich”. Art. 28g ustawy o samorządzie gminnym nie mówi o komisarzu rządowym, lecz wyłącznie o zastępcy wójta. To właśnie na podstawie tego przepisu Jurijków-Górska chciała pełnić obowiązki wójta, pod dyktando Kownackiego – rozumie się, do końca kadencji. Jednak te rachuby zawiodły, bo zgodnie z przywołanym przez Ciebie art. 28h ww. ustawy, premier powołał komisarza rządowego, który pełni obowiązki wójta już na podstawie art. 97 ust. 1 ww. ustawy, gdzie już szczegółowo jest uregulowana kwestia, na jaki maksymalny okres powołuje się komisarza – na maksymalnie 2 lata.
      Komisarz bardzo szybko wywalił Jurików-Górską na zbitą twarz, nie powołał nowego zastępcy wójta i jest „po zawodach”.
      W każdym razie efekt jest taki, że komisarz musi rozpisać wybory najpóźniej za rok, bo zarządza gminą komisarycznie już prawie rok. W takim układzie wychodzenie teraz z inicjatywą referendum w sprawie odwołania wójta, który i tak ma sądowy zakaz pełnienia obowiązków wójta, nie ma żadnego sensu i jest akcją czysto anty PiS, mająca na celu szybkie przejęcie władzy w gminie przez jakąś grupę, która chce, żeby znowu było jak było.
      Gdzieś Ty się uczył prawa? U Falandysza czy u Ćwiąkalskiego? A może u Kownackiego? Albo u jego „genialnego” prawnika Świderskiego, który równo przegrywał wszystkie procesy, reprezentując gminę?
      Oczekuję przeprosin za Twoje chamskie epitety pod moim adresem.

 5. Guzik prawda, Andrzeju! Ludzie dzielą się na dobrych i złych od zarania dziejów ludzkości. Dziś w Polsce ludzie dzielą się na tych, którzy chcą, żeby Polska szła do przodu i się rozwijała i na tych, którzy chcą, żeby Polska się cofała.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Pisanie pism bez uzasadnień prawnych bez mapy drogowej postępowania w kierunku przeprowadzenia referendum jest o tyle zabawne, że przeprowadza je jak wynika z artykułu pełnomocnik, który w życiu nie przepracował dnia w normalnej pracy na wolnym rynku.
  Jestem za tym aby w gminie zaczęły być przeprowadzane jakiekolwiek inwestycje i mam tu na myśli nowe inwestycje a nie te które zostały rozpoczęte jeszcze za poprzedniej kadencji. Jest całkowity marazm i stagnacja.
  I chroń nas Panie Boże od takich kandydatów jak Pan Rado z całym szacunkiem do człowieka ale to chłopiec w krótkich spodenkach nie mający pojęcia o pracy – to są ludzie całe życia z nadania politycznego.
  Chciałbym kandydata lokalnego, menagera z doświadczeniem w prowadzeniu inwestycji, który zarządzał grupą ludzi i jakimiś kontraktami na wolnym rynku, który wie jaka jest rzeczywistość pracowników i pracodawcy. Taka osoba która też zna urząd i wie gdzie są jego bolączki oraz ma wizję wprowadzenia usprawnień.
  Jak by nie patrzeć nie jest to żadna osoba ze stowarzyszenia ani obecnie Pan Komisarz.

  Wystosujcie jakiegoś dobrego kandydata bo Gminie jest on potrzebny.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Zgadzam się z Tobą, co do tej sztucznej akcji przeprowadzenia teraz referendum. Zgadzam się również z tym, że pan Rado nie nadaje się na wójta. Nie zgadzam się z tym, że pan komisarz podobno nie spełnia warunków na wójta, jakiego byśmy sobie życzyli. Brak nowych inwestycji w gminie jest spowodowany potwornym zadłużeniem gminy spowodowanym przez długie rządy pana Kownackiego. Nie zgadzam się również z tym, że wójtem musi zostać jakiś lokalny manager. Przeciwko temu przemawia fakt lokalnych układów biznesowo-politycznych. Jeśli masz kogoś konkretnego na myśli, to napisz. Zobaczymy kto zacz i czy można mu zaufać. Na razie widzę tylko jednego poważnego kandydata na wójta – aktualnego komisarza pana Henryka Kuriatę.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. q napisał:

  ,,
  …. I chroń nas Panie Boże od takich kandydatów jak Pan Rado z całym szacunkiem do człowieka ale to chłopiec w krótkich spodenkach nie mający pojęcia o pracy – ….”

  Krótkie spodenki nie wyglądają aż tak źle koło wielkiego brzuszka.

  p.s.
  Pan Kownacki jakby nie był winny to poszedłby do Sądu , a nie na L4

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Żeby odwołać wójta, należy przynajmniej posiadać pełne uzasadnienie wniosku.
  Czytając te bzdety, które sformułowali spiskowcy prawa, nie wiadomo o którego wójta chodzi – pana Kownackiego, czy też obecnego wójta.
  Czy też raczej chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ? Absolutorium z budżetu obecnemu wójtowi nie mogą mu nie udzielić, bo do tego potrzeba opinii sprawozdania z RIO. Natomiast najkorzystniej jest zorganizować pospolite ruszenie, które chciałoby zawładnąć gminą.
  W jakim celu narażać Gminę na dodatkowe koszty przedterminowych wyborów samorządowych,
  skoro jest i tak utopiona na kilka-naście mln zł, z powodu niekompetentnych osób ubiegłej kadencji,
  za które czyny teraz my sami mieszkańcy zapłacimy.
  Jeśli pan Kownacki zostanie skazany, to wówczas będzie czas i pole do popisu w kierunku nowych wyborów. Jeśli odwołujemy byłego wójta,
  to również odwołajmy za jednym razem wszystkich radnych. Ponieważ oni sami głosowali na byłego włodarza, z racji przynależności do jednego ugrupowania LZS.
  Nawiasem mówiąc, w ostatnich wyborach samorządowych dokonywaliśmy wyboru pomiędzy dżumą a cholerą, ponieważ nie było potencjalnego kandydata na stanowisko, na którego można by było zagłosować. A to ze względu na brak wiedzy oraz posiadanego doświadczenia menedżerskiego w sprawowaniu tak zaszczytnej funkcji.
  Przecież obaj byli pretendowani na stanowisko włodarza gminy, popierali Platformę Obywatelską, która rozgrabiła polski kapitał, doprowadziła do upadku Ojczyzny, o której to piszą sygnatariusze wniosku.
  Nie możemy mianować wójtem tzw. „chłopków roztropków”, którym się wydaje, że potrafią udźwignąć bagaż długów, które przejęła Gmina po ostatnim „bezkrólewiu”. Nie może również być rekomendowana osoba na stanowisko wójta z zaburzeniami psychiatrycznymi.
  Obecny wójt to kompetentna osoba z dużym bagażem doświadczeń, która chce poderwać gminę z marazmu, z jakim przyszło mu się zmierzyć.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Marek napisał :

  ,, …… Przecież obaj byli pretendowani na stanowisko włodarza gminy, popierali Platformę Obywatelską, która rozgrabiła polski kapitał, doprowadziła do upadku Ojczyzny, o której to piszą sygnatariusze wniosku. …. ”

  Orientujesz się jaki teraz jest dług publiczny i kto go zrobił ?

  p.s.
  Nie pisz głupot i nie ośmieszaj sie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. J23 napisał:

  ,, Do Mario Max,
  Widać że 1989 roku kolego nie było Ciebie jeszcze na świecie. Wówczas liczyły się sprawy Polski, dokąd zajdziemy. ”
  Wyobraź sobie , że byłem .
  ….. , skutecznie w JZS Jelcz rozklejałem plakaty Solidarności po zakładzie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Marek napisał :

  ,,Jeszcze jedna rzecz. Chyba ukończyłeś zasadniczą szkołę zawodową, ponieważ w niej historia kończyła się na końcu I-szej wojny światowej. Nie było nic na temat historii ostatniego 25 lecia. I to już za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. ”

  Wykształcenie nie ma nic do rzeczy aby poznać całą historię Polski ….. , i tej współczesnej.

  Poczytaj sobie książkę
  Norman Davies ,, Boże igrzysko” , to poznasz ciąg dalszy , o którym wspomniałeś.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Macie też wnioskodawców odwołania wójta. Inicjatorzy z bloku Pezpartyjnego, którzy obecnie startują do Sejmu, którzy oblali klasę w szkole średniej, by w końcu ukończyć zawodówkę. Broń nas Panie Boże przed takimi posłami. Wykształcenia, wiedzy i doświadczenia, konstruktywnej retoryki – takich nam potrzeba. Kolego Szyler nie dałeś sobie rady z sołtysowaniem, ze szkołą, natomiast rzucasz się z motyką na księżyc. Puknij się w kaczan. Masz wybujałe marzenia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. do mieszkańca raz jeszcze

  gościu przeczytaj sobie ustęp 3a art. 28g, który skądinąd też przywołałem, połącz to z art. 28h, za nimi jest art. 29, tam jest mowa o czasie, trwaniu i pełnieniu a później dopiero się popisuj… jak to napisałeś <> fajnie, ale nie zabolało, postaraj się bardziej, co do profesorów, to miałem najlepszych, nie będę nazwisk wymieniał, ponieważ i tak nie znasz Oni wielkim łukiem omijali Uniwersytet Bolesława Bieruta 🙂 Falandysz jest na tej liście, Ćwiąkalskiego nie było, a szkoda bo to całkiem dobry karnista. Kto to jest Świderski?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mieszkaniec

   Art. 29 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym mówi o tym, do jakiego czasu obowiązki wójta pełni wójt (on) po upływie jego własnej kadencji, a nie o tym, do jakiego czasu obowiązki wójta pełni osoba (ona) wyznaczona przez premiera w trybie art. 28h tej ustawy.
   Art. 29 ust. 2 ww. ustawy mówi o pełnieniu obowiązków wójta przez zastępcę wójta, a nie przez osobę wyznaczoną przez premiera w trybie art. 28h tej ustawy.
   Nie pisałem niczego, co miało cię zaboleć. Celem mojego komentarza jest wskazanie czytelnikom na niewiarygodność i niezgodność z obowiązującym prawem twojego komentarza, bo to, co ty tutaj wypisujesz, nazywa się potocznie „ćwiąkalizacją” lub „falandyzacją” prawa, czyli mówiąc wprost, naginaniem, lub naciąganiem prawa do założonych tez niezgodnych z prawem, albo nieprzewidzianych prawem.
   Przy okazji tej dyskusji będę ci wdzięczny za podanie podstawy prawnej do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta, który ani de facto, ani de jure, nie sprawuje urzędu wójta, bo sąd mu zakazał. Wykonywanie zadań i kompetencji wójta przejęła teraz osoba wyznaczone przez premiera, której nie można odwołać w drodze referendum. Zarówno ustawa o samorządzie gminnym jak i ustawa o referendum lokalnym mówią jedynie o możliwości odwołania wójta, czyli osoby faktycznie sprawującej ten urząd.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • prawnik "dla ubogich"

    Art. 28g ust. 3a. W przypadku gdy przemijająca przeszkoda w wykonywaniu zadań i kompetencji wójta spowodowana przez jedną z okoliczności, o których mowa w ust. 1 [ 5) zawieszeniem w czynnościach służbowych ], zaistnieje przed złożeniem przez wójta ślubowania, zadania i kompetencje wójta przejmuje osoba, o której mowa w art. 28h. —– Art. 28h. W przypadkach, o których mowa w art. 28g ust. 2, 3 i 3a, Prezes Rady Ministrów, na wniosek wojewody przekazany niezwłocznie za pośrednictwem ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji wójta. — Nie jest to ani „falandyzacja”, ani „ćwiąkalizacja” – żywię nadzieję, iż nie pomyliłem się w dosłownym przywołaniu przepisu – tym sposobem termin dwuletni mam omówiony.

    Niestety nie doradzałem inicjatorom, w końcu jako prawnik dla ubogich, obsługuję inną kategorię klientów, jednak gdybym doradzał to na pewno nie ograniczyłbym się do dwóch ustaw, które tak skrzętnie przywołałeś uosg i uorl a skorzystałbym np. z kodeksu wyborczego, kodeksu pracy, pewnie też na zasadzie analogii z ustawy o pracownikach samorządowych… i to by było na tyle, reszta jest dla ubogich.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • pro bono do mieszkańca

    Kownacki de iure jest wójtem, bo jest został wybrany w wyborach na wójta i złożył ślubowanie, a żaden protest wyborczy z tym związany nie został uwzględniony. Więc jak najbardziej referendum o jego odwołanie można przeprowadzić, natomiast w przypadku gdy ktoś inny niż Kownacki objąłby urząd wójta po referendum i głosowaniu to odpadłaby konieczność urzędowania komisarza. Termin 2 letni i zarząd komisaryczny dotyczy innej sytuacji (gdyż w takim wypadku zawieszona byłaby również rada gminy). W przypadku gminy Oława Kuriata będzie komisarzem albo do następnych wyborów (2023 rok) albo do odwieszenia Kownackiego, albo do skutecznego przeprowadzenia referendum i wyborze innej osoby niż Kownacki.
    Podstawy prawne wskazała tu już inna osoba.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Mieszkaniec

  Przyznaję, że myliłem się co do ograniczenia okresu pełnienia obowiązków wójta przez Henryka Kuriatę do okresu dwóch lat. Wprowadziło mnie w błąd pojęcie „komisarza” wprowadzonego do obrotu przez lokalne media, a nie miałem i nadal nie mam dostępu do aktu powołania (wyznaczenia) Henryka Kuriaty na osobę pełniącą obowiązki wójta, żeby móc to pojęcie zweryfikować. Przepraszam za tę omyłkę czytelników i ciebie.

  Jednak ty powołałeś się fałszywie najpierw na art. 28g a potem na art. 29 ustawy o samorządzie gminnym. Te przepisy w żaden sposób nie dotyczą osoby pełniącej obowiązki wójta wyznaczonego przez premiera w trybie art. 28h ww. ustawy. I to jest „falandyzacja” i „ćwiąkalizacja” prawa, mająca na celu świadome wprowadzenie czytelników w błąd. Z tego widać, że musisz być na usługach tej koterii, która koniecznie chce odzyskać władzę w gminie Oława, żeby znowu łupić i rozgrabiać majątek i budżet gminy.

  Nie napisałem, że Kownacki de jure nie jest wójtem, lecz że ani de facto ani de jure NIE SPRAWUJE URZĘDU WÓJTA. Zmanipulowałeś moją wypowiedź w sposób całkowicie zmieniający jej sens, a to już jest świadome poświadczenie nieprawdy, czyli czyn karalny.

  Nie odpowiedziałeś na moją prośbę podania podstawy prawnej do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta, który ani de facto, ani de jure, nie sprawuje urzędu wójta, bo sąd mu zakazał. Zamiast tego wypisujesz jakieś wymijające frazesy. To świadczy o twojej nieuczciwości w tej sprawie, co jest tym bardziej naganne, że podobno jesteś adwokatem lub radcą prawnym, czyli sprawujesz funkcję zaufania publicznego.

  Przyjmij zatem do wiadomości, że powiadomię o twoich zakłamanych komentarzach Zarząd Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców, który z pewnością zadba o to, żeby wszyscy mieszkańcy gminy Oława dowiedzieli się o prawdziwych zamiarach tych dziesięciu inicjatorów referendum i o tym, jak bezsensowne i szkodliwe dla gminy byłoby zarówno przeprowadzenie tego referendum, jak i zastąpienie Henryka Kuri

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ale masz świadomość, że rozmawiasz z więcej niż jedną osobą.

   Przeczytaj sobie art. 28g ust. 1 pkt 5 ustawy o samorządzie gminnym, następnie art. 28g ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym. To wprost mówi o sytuacji jaka obecnie ma miejsce w gminie Oława, więc co ty bajdurzysz, że nie ma zastosowania, jak 28g ust. 2 wprost odwołuje się do art. 28h. Jak wypowiadasz się w internecie to bądź trzeźwy.

   Skoro Kownacki de iure jest wójtem, to de iure sprawuje również urząd wójta, z uwagi na postanowienie sądu nie może tego urzędu sprawować de facto, więc de facto urząd ten sprawuje Kuriata, który z powodu przeszkody określonej w art. 28g ust. 1 pkt 5 ustawy o samorządzie gminnym został wyznaczony do zastępowania Kownackiego. Ewentualny błąd w komentarzu w internecie jako czyn karalny poświadczenia nieprawdy? Kodeks karny to ty chyba widziałeś, ale w pewnym programie na TVN jak go trzymała w ręce pewna znana blondynka.

   Podstawą do przeprowadzenia referendum o odwołaniu jest ustawa z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym, która określa wymagania i tryb przeprowadzenia takiego referendum. To czy ktoś de facto sprawuje urząd wójta jest bez znaczenia dla zwołania referendum, skoro de iure wójt jest i jest nim Kownacki i w przypadku uchylenia postanowienia o zawieszeniu go objąłby urząd wójta de facto.

   Dobrze, zawiadom samego siebie jak masz taką potrzebę. Mam nadzieję, że w Niemczech ładniejsze pogoda.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. prawnik "dla ubogich"

  1. Dyskutantów w tym komentarzowym wątku było więcej niż dwóch. 2. Dziękuję za nowomodną definicję „poświadczenia nieprawdy”, to akurat nie ja komentowałem, ale definicja jest bardzo bardzo nowatorska. 3. Za moje opinie ludzie płacą całkiem niezłe pieniądze, a ty chciałeś tak za darmo i na publicznym forum; 4. Nie mam do czynienia i nigdy nie miałem z gminą wiejską Oława, z miejską i powiatem a i owszem. 5. Stanowicko-Marcinkowskie Stowarzyszenie Mieszańców – co to takiego? pierwsze słyszę, ale… mamy KRS z którego zapisów wynika, że to to od 5.02.2015 r, ma kuratora, więc próżno szukać tam zarządu. Wątek zakończony.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mieszkaniec

   Prawniku dla ubogich! Siedzisz w „średniowieczu” i masz jakiś bardzo przestarzały i dawno nieaktualny wyciąg z KRS! Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców już dawno nie ma kuratora, lecz własny zarząd i sprawnego pełnomocnika. To dzięki wieloletniej ciężkiej pracy tego Stowarzyszenia mafia Kownackiego została odstawiona od gminnej kasy i gminnego majątku a sam Kownacki skutecznie odsunięty od władzy. Poczytaj sobie portal internetowy tego Stowarzyszenia.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • to szkoda, że stowarzyszenie z „takim sprawnym pełnomocnikiem” od 2015 roku ma wpisanego kuratora, bo KRS można podejrzeć przez internet i tam jest aktualny wyciąg.
    Z tym odsunięcie Kownackiego to jak to było? Sukces ma wielu ojców…

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Mieszkaniec

     Sprawdziłem. W aktualnym wyciągu KRS tego Stowarzyszenia nie ma żadnego „kuratora” ani żadnego wpisu o w stanie likwidacji. Natomiast w aktualnym KRS nie są ujawnione nazwiska członków aktualnego zarządu, co Stowarzyszenie wyczerpująco wyjaśnia na swoim portalu internetowym.
     Posługujesz się bezczelnym kłamstwem, żeby dezawuować i szkalować Stowarzyszenie Mieszkańców, które chroni prawa mieszkańców i z powodzeniem walczy z niegospodarnością i korupcją w naszej gminie. Kim jesteś? Kto cię opłaca?
     Jak było z odsunięciem Kownackiego od władzy też jest udokumentowane na portalu internetowym Stowarzyszenia.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Mieszkaniec Oławy

  Czytam Wasze przechwałki i licytacje prawne i przeraża mnie poziom jednych i drugich i próba udowodnienia sobie nawzajem czegoś…… Gminie Oława potrzebna jest stabilizacja. I to jest wspólny mianownik, który powinien łączyć. Co więcej potrzebny jest wójt, który otworzy tę zapyziałą gminę na szerszy świat i zrobi to razem z „jankową” radą, która też musi to zrozumieć. O stowarzyszeniu ze stanowic nie wspominając. Czy Pan Rado da radę? Czy Pan Kuriata daje radę? PIS to nie moja bajka ale muszę Panu Kuriacie oddać, że jako komisarz chłop się sprawdza w tej zadłużonej gminie – gdy patrzy się na to z boku. Czy Pan Rado dałby radę? Młody, otrzaskany w samorządzie z kontaktami. Mój głos by miał. Więcej kultury na forum szanowni.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • O ile mi wiadomo to referendum odbędzie się na terenie gminy (jestem pewny, że podpisy poparcia zostaną zebrane) dlatego zastanawiam się dlaczego do dyskusji i to bardzo moralizatorsko włącza się „Mieszkaniec Oławy”, przecież Oława ma burmistrza, ma się on całkiem dobrze…
   PS. Jeżeli referendum zakończy się odwołaniem obecnego to myślę, że jeżeli Rado wystartuje i wygra to da radę, a sam wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia, żadnego!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Ten Rado to nie zna się na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Trzeba mieć pojęcie o finansach, aby udźwignąć ją z marazmu długów. Niestety, ale 2/3 pracowników Urzędu Gminy w Oławie nadaje się do wymiany, razem z obecnymi radnymi.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. „Za moje opinie ludzie płacą całkiem niezłe pieniądze” pisze tu „prawnik dla ubogich. A kto płaci mu za fałszywe opinie prawne na tym forum?

  „Nie mam do czynienia i nigdy nie miałem z gminą wiejską Oława, z miejską i powiatem a i owszem” pisze ten sam „prawnik dla ubogich”. Jeśli tak jest, to czego strzępisz „pióro” na tym forum? Kto ci za to płaci? Do czego odnosi się to „a i owszem”? Może naucz się najpierw poprawnej polskiej składni.

  Robienie bardzo kosztownego referendum i jeszcze kosztowniejszych przedterminowych wyborów, tylko po to, żeby odwołać wójta, który i tak nie sprawuje urzędu, bo sąd mu zakazał, nie ma żadnego sensu, poza tym, że jakaś grupa lewych interesów koniecznie chce położyć swoją złodziejską i skorumpowana łapę na majątku i na budżecie gminy.

  Referendum i przedterminowe wybory wójta są tym bardziej bezcelowe i bezzasadne, że osoba pełniąca aktualnie obowiązki wójta znakomicie wywiązuje się ze swoich obowiązków i wzorowo zarządza gminą, mimo sabotażu stosowanego przez niektórych urzędników i niektórych radnych.

  Komuś tutaj bardzo nie podoba się, że p.o. wójta nie pozwala już rozkradać majątku i budżetu gminy pewnej grupie złożonej z miejscowych oligarchów, niektórych urzędników i znacznej większości radnych. Chcą więc jak najszybciej zastąpić aktualnego dobrego gospodarza gminy, nieuwikłanego w żadne miejscowe układy złodziejsko-korupcyjne, „swoim” człowiekiem, który te układy dopuści znowu do publicznej kasy.

  Nie możemy na to pozwolić. To referendum powinno zostać zbojkotowane przez mieszkańców. Jeśli jednak dojdzie do przedterminowych wyborów, mieszkańcy powinni masowo zagłosować za kandydaturą aktualnego komisarza, bo to pierwszy wójt w tej gminie od 30 lat, który dba o gminę i jej mieszkańców i nie jest umoczony w miejscowych układach złodziejsko-korupcynych.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • prawnik "dla ubogich"

   Przeczytaj cały wątek – czytając wrzucaną tutaj przez niektórych komentatorów demagogię obowiązkiem jest na takie bzdury zareagować, to jedno, drugie – moje wpisy są w języku polskim, jeżeli nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać, wyjaśniam, „a i owszem” jest wyrażeniem od zawsze przyjętym w moim ojczystym języku, takie a jakże, jak najbardziej czy np. pewnie, że tak – osobie nieznającej języka polskiego dodatkowo wyjaśniam – odnosiło się to do współpracy z gminą miejską i powiatem. Jeżeli tak samo jak język polski znasz system prawny RP to proszę nie komentuj amatorsko moich wpisów.
   Zauważyłem, te powielane hymny typu: „Referendum i przedterminowe wybory wójta są tym bardziej bezcelowe i bezzasadne, że osoba pełniąca aktualnie obowiązki wójta znakomicie wywiązuje się ze swoich obowiązków i wzorowo zarządza gminą, mimo sabotażu stosowanego przez niektórych urzędników i niektórych radnych” — masz kobieto takie zdanie na temat pracy p.o. wójta to nie popieraj referendum, nie bierz w nim udziału, albo głosuj przeciw. I nie pisz co tutaj się komuś podoba a co nie. Referendum pokaże, kto ma rację. Na koniec – powiedz mi „agitatorko” czy ty czasem nie jesteś „z powodu szykan i prześladowań ze strony mafii postkomunistycznej, która opanowała samorządy Ziemi Oławskiej członkiem niejawnego zarządu” pewnego wiejskiego stowarzyszenia, które jest „organizacją o charakterze pożytku publicznego”? Over.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.