Chce być alternatywą

Oława. Polityka. – Startuję z listy „Koalicji Polskiej”, ponieważ punkty jej programu są mi bardzo bliskie – mówił kandydat na posła Karol Zalewski z Oławy, podczas konferencji prasowej na oławskim Rynku, 11 września

„Koalicja Polska” to związek „Kukiz 15” oraz „Polskiego Stronnictwa Ludowego” i to właśnie z ramienia tej partii kandydatem do Sejmu z okręgu nr 3 jest Karol Zalewski – z wykształcenia magister teologii, z zawodu handlowiec.

– Start w wyborach parlamentarnych jest dla mnie wielkim zaszczytem, ponieważ jestem jednym z niewielu reprezentantów naszego regionu i chciałbym ten region godnie reprezentować, bo widzę w nim wielki potencjał. W ten sposób Zalewski argumentował swój start w wyborach. I dodał – Widzimy, że miasto się rozwija, powstają nowe osiedla, miejsca pracy, rosną nowe pokolenia, niektórzy z mieszkańców decydują się na własną działalność gospodarczą i… wszystko pięknie, tylko ten cały rozwój ograniczają nieprzemyślane decyzje rządzących, mam na myśli ustawy tworzone na kolanie. Kolejnym z punktów jest mocno przesadzony fiskalizm oraz nadmierne prawodawstwo.

Uzasadniając swój start w wyborach z tego komitetu wyborczego Zalewski powiedział, że są mu bliskie podstawowe punkty programu KP, w tym: dobrowolny ZUS dla wszystkich przedsiębiorców, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, ponieważ obecna jest tak niska, że mało kto z tego korzysta. Kolejnym punktem jest realny dostęp do służby zdrowia, który obecnie jest tylko teoretyczny. Każdy kto się zmaga z chorobą jest bowiem zmuszony do prywatnych wizyt u lekarza, a co się z tym wiąże, do podwójnego płacenia – składek zdrowotnych i opłat za prywatne wizyty. Zdaniem kandydata, nielogiczne jest też to, że rząd przyznaje emerytom trzynastki i różne inne dodatki przy czym opodatkowuje to wszytko łącznie z emeryturami. Lepszym rozwiązaniem – jak twierdzi – byłoby zlikwidować ten podatek.

Zdaniem Karola Zalewskiego konflikt polityczny między PiS, a PO toczący się na obecnej scenie politycznej zmęczył i zniechęcił już społeczeństwo do polityki, a obywatele, z tych utarczek słownych, nie mają nic prócz pustych obietnic. Sztandarowymi przykładami są obwodnica Oławy, czy stacja kolejowa na osiedlu Sobieskiego.

– Ja nie startuję jako anty PiS, nie startuje jako anty opozycja, ale jako alternatywa dla społeczeństwa, która chce zmienić coś w tym kraju – mówi Zalewski.

Kandydat na posła zapewnił, że jest otwarty na dialog, każdy może do niego napisać poprzez oficjalny profil na facebooku, gdzie będzie też stopniowo przybliżał punkty programu. Zapowiedział też, konferencję, na której pojawią się pozostali kandydaci z listy. Będą w niej mogli wziąć udział także mieszkańcy.

Termin spotkania ma być podany w późniejszym czasie.

(WK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (34)

     • 30 lat temu? Chyba od tego czasu się trochę zmieniło? Zwłaszcza w budownictwie.

     • Czlowieku nie wiem skad sie urwales. Jesli chcesz porownywac wiedze i doswiadczenie goscia ktory wyrwal sie jak filip z konopi z samorzadowcem z 30 letnim doswiadczeniem. Troche wiecej pokory, wiedzy i doswiadczenia. Wtedy pogadamy.

     • Już jeden taki (nawet z tej samej partii) co od 30 lat siedzi na państwowym dwa lata temu się wypowiadał na temat przedsiębiorców. Coś w stylu że ci, których nie stać na opłacenie wysokiego ZUS, nie nadają się do prowadzenia biznesu. Więc jak najbardziej jak ktoś chce zagłosować na kogoś kto będzie klepał pomysły Jarosława z Żoliborza (dyscyplina partyjna), który obraża rodzimych przedsiębiorców to niech głosuje na „doświadczonego w samorządzie” a więc wydającego publiczne a nie swoje pieniądze Brezdenia.

     • Taki ekspert po politechnice a od 10 lat obiecuje obwodnicę, której jeszcze nikt nawet projektu nie widział. Najśmieszniejsze były te jego bajdurzenia o wybudowania obwodnicy wspólnie z Brzegiem. Tym gorzej to świadczy o Brezdenia eśli opowiada takie dyrdymały, od 10 lat obiecuje to samo, a jeszcze się okazuje, że według jego wykształcenia powinien się na tym znać. To znaczy, że słabo mu szło na tych studiach czy po prostu jest kłamcą?

     • Sam obwodnicy nie zbuduje. To musi być decyzja z góry, samo miasto, powiat czy województwo nie przeprowadzi takiej inwestycji. Droga jest krajowa więc nawet jakby miasto miało z kapelusza 300 mln, to GDDKiA może powiedzieć, że im wybudowanie obwodnicy nie pasuje i po temacie. Takie są smutne realia. Wszyscy powinni popierać budowę a teraz lobbowanie w sprawie obwodnicy. Bez względu czy ktoś to już obiecywał czy nie. Po prostu my tu z dołu tego nie zrobimy. Problemem naszego miasta jest jeszcze to, że nie leżymy na tranzycie. Połowa tych ciężarówek jedzie do Oławy! Electrolux, SCA, oławskie markety i dużo lokalnych firm przewozowych. Więc obwodnica tak na prawdę nie rozwiąże wszystkich problemów. Odnośnie wspomnianej obwodnicy Brzegu – chodzi o most na Odrze na wysokości Brzezinki. Jak widać Brzeg ma większe przełożenie na Warszawę skoro taki temat się pojawił. Lepszy jeden most więcej niż żaden (może transport z biedronki ze Skarbimierza pójdzie tamtą stroną?). Chociaż z drugiej strony wtedy spadają szanse na wybudowanie nowego mostu w Oławie. Generalnie OBWODNICA to trudny temat, nie tak zero-jedynkowy i nie zależny od nas. Chyba, że ludzie zaczną kłaść się pod ciężarówki i przyjedzie telewizja…ale zakładam, że w innych typowo tranzytowych miastach jest gorzej.

     • Janie w 100% zgadzam się z Tobą. Jeśli ktoś tego nie rozumie to jest zwykłym pieniaczem nie mającym zielonego pojęcia o zarządzaniu czymkolwiek, co najwyżej swoim własnym ograniczonym zapewne budżetem domowym. Trochę śmieszą mnie komentarze Panów, którzy ani nie znaczą kompletnie nic choćby w lokalnej polityce ani nie mogą się pochwalić jakikolwiek sukcesami zawodowymi poza tym, że skończyli studia. Najbardziej drażnią mnie tacy właśnie młodzi i przemądrzali. Jeśli jesteście tacy mądrzy to proszę bardzo, przedstawcie nie tylko wyborcze hasła ale konkrety. Przy czym konkretem nie jest, „ja chce zrobić to, to czy tamto albo chcę aby było tak czy tak”, ale w jaki sposób zamierzacie do tego dojść. Z kim to zrealizować, na czyje wsparcie w ewentualnym sejmie możecie liczyć, skąd pozyskacie środki itd. KONKRETY PANOWIE A NIE „PIERDU PIERDU BĘDZIE WSPANIALE”.
      Mając na uwadze, że poza Starostą Brezdeniem nikt z pozostałych oławskich kandydatów nie ma nawet szans aby uzyskać mandat, uważam, że mieszkańcy Oławy i powiatu oławskiego powinni zagłosować na Pana Brezdenia, człowieka doświadczonego w samorządzie, który będzie mógł wesprzeć naszą wspólnotę samorządową lobbując za pewnymi projektami.
      Trzeba być kołkiem, żeby tego nie zrozumieć.

 1. Prawem demokracji jest to, że każdy może kandydować do Sejmu oczywiście spełniając pewne warunki ustawowe , ale czy jest sens zabierania głosów realnych kandydatów bez kampanii wyborczej tylko na chybił trafił?
  Pan Karol chce być alternatywą dla PO/PiS-u, ale to właśnie Kukiz 15 w wielu kontrowersyjnych ustawach wspierał rządzących np. – wybór sędziów SN!
  Po za trym do rady miejskiej zdobył o ile pamiętam 20 głosów- sorry Winetou! Zresztą koalicja PSL/Kukiz 15 ledwo sięga progu wyborczego 5%?
  Czekam z niecierpliwieniem na konferencje prasową z udziałem wszystkich kandydatów , mam kilka pytań i zobaczymy jakich mamy orłów do sejmu?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ale to Pan Karol wspierał PiS w tych działaniach czy inne osoby? To jest właśnie największą bolączka naszego społeczeństwa, nieważne kto jakim jest człowiekiem i jakie ma poglądy tylko najważniejsze jaki ma znaczek partyjny.
   O kim mówisz mając na myśli realnych kandydatów, bo chyba nie tych co od 10 lat obiecują obwodnicę przy wszelkich wyborach?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Co za arogancki komentarz. Jest demokracja i każdy ma prawo startować w wyborach i prezentować swoje racje. Brezdeń czy Leszczyńska nie mają monopolu na kandydowanie. Z resztą dla mnie to jest co najmniej kpina z mieszkańców miasta, że po raz kolejny obiecują obwodnicę, który to już raz? Czwarty, piąty? Kpina.

   Z tym wynikiem do rady miejskiej to słabo pamiętasz, z resztą to publiczne dane, kto chce może sprawdzić na stronie PKW, ty nie sprawdziłeś i piszesz brednie.

   Ledwo sięga progu wyborczego? Średnia z sondaży to ponad 6%, a w ciągu ostatnich 30 dni pojawiły się i takie, które mówiły o 8-9% poparcia (i tylko jeden, który mówił o nieprzekroczeniu progu, ale w nim było badane poparcie dla każdego ugrupowania osobno), trzy ostatnie sondaże wskazują na przedział pomiędzy 5,6 a 7% poparcia, więc kolejna brednia nie poparta chociażby nawet sondażami.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Ou,ou,ou jakie przekłamanie, zamiast 20 głosów zdobył 68 ale powalający wynik ????
  Nie mam nic do tej kandydatury, jak widać to sympatyczny wykształcony młody człowiek i niech sobie kandyduje.
  Co do Ruchu Kukiza 15, głosowałem na nich z nadzieją , że coś się zmieni w tym zmurszałym parlamencie ale czar prysł!
  Zapewne podzieli los Ruchu Palikota, LPR czy Samoobrony , w dodatku jeszcze rozpada się; z 42 posłów zostało 16, – brawo mocna ekipa. Gdyby nie PSL to nawet nie byliby wstanie wystartować do wyborów.
  Jeśli pan Karol mnie przekona, to ma mój głos.
  czekam na konferencje kandydatów!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • No to zdobył znacznie więcej niż np: Magda Ziółkowska jak pierwszy raz startowała (w 2010 roku) przy czym Karol nie startował z partii, która wówczas rządziła, tylko z lokalnego komitetu, więc bez tego handicapu który daje kampania centralna prowadzona za pieniądze partyjne. Wiadomo, że to nie jest powalający wynik, ale jak na początek nie najgorszy. Każdy od czegoś zaczynał.
   Natomiast ja to się dziwię, że lokalni czołowi gracze (PiS, PO i BBS) nie wyłapują takich osób jak Karol, czy ten drugi co koło niego stoi (nie pamiętam nazwiska) i nie nawiązują z nimi współpracy. Z politycznego punktu widzenia lepiej byłoby mieć ich po swojej stronie, bo chociażby przy samorządówce pokazali, że złożenie komitetu, wystartowanie w wyborach i obsadzenie komisji wyborczych nie stanowi dla nich większego problemu (a np: SLD nie mogło wystawić kandydata na burmistrza, bo miało za mało kandydatów na radnych, albo te forum rozwoju co wystawiło kandydatów tylko w jednym okręgu), a i mówili z sensem wskazując na ciekawe rozwiązania, nie bajdurząc o obwodnicach i innych szklanych domach.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. A ja tak tylko zapytam : gdzie specjalistka od przystanku PKP na Sobieskiego i obwodnicy ? Nigdzie jej nie ma , a była taka wybitna , tak ładnie obiecywała … Miejsca przy korycie zabrakło to olala temat , takie ładne dyRZury robiła , tyle zawsze miała do powiedzenia , na plakatach przenosiła się nawet w czasie, tak na ok 15kg wstecz – szkoda , wielka szkoda .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Prawdą jest, że z naszego okręgu dostać się może ewentualnie Protasiewicz z PSL-u/Kukiza, który potem i tak pewnie będzie uczestniczył w wewnętrznych roszadach na szczytach PO – czytaj odsunięcie od władzy Schetyny.
  Taka jest rzeczywistość i system dwupartyjny w Polsce póki co podąża w kierunku konsolidacji. Pan Karol nie ma szans dostania się do Sejmu, ale zawsze udział w kampanii może być jakimś doświadczeniem na przyszłość.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Zgadzam się z przedmówcą , póki co system dwupartyjny PO/PiS ma się dobrze i nie ma na nich alternatywy.Kompletnie nie kumam Anonima- sugeruje aby PO,PiS czy BBS powinni wyłapać pana Karola żeby mieć go po swojej stronie mimo, że pan Karol ma całkowicie odmienne poglądy polityczne, przecież jak sam mówi jest alternatywą .
  Oczywiście w polityce tylko krowa nie zmienia zdania , mamy przykłady polityków którzy wielokrotnie za cenę koryta zmieniali barwy polityczne.- dla takich polityków nie mam szacunku!
  Uważam , że wystawianie kandydatów komitetów które są na pograniczu progu wyborczego jest po prostu nieracjonalne , kandydować tylko po to aby się sprawdzić na przyszłość? Pytanie nr 2 , żeby kandydować na posła trzeba mieć odpowiednie środki 10-20 tysięcy, a nie robienie nic w kampanii na zasadzie ,, a może się uda” jest po prostu nie poważne!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. ,, …. Zdaniem Karola Zalewskiego konflikt polityczny między PiS, a PO toczący się na obecnej scenie politycznej zmęczył i zniechęcił już społeczeństwo do polityki, a obywatele, z tych utarczek słownych, nie mają nic prócz pustych obietnic. ….. ”

  Panie Karolu , jesteś w błędzie …… , nie widzi Pan tych ,, +” , które niebawem pójdą w ,, -„

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Pan Karol nie prowadzi prymitywnej kampanii aby oblepiac sie pod tablica z nekrologami jak kandydatka PiS albo ma barberkach co pare metrów jak kandydat pis z Olawy. Ciekawie czy mieli juz przygotowane lista nr 2.
  Będzie miał lepszy rozgłos bo to nowa twarz w polityce i każdy jest ciekawy dlaczego po co i skąd?. Zakładanie ze z tego miejsca nie ma szans ? To powiem wam ze jak będzie miał na tyle głosów to może wyprzedzić top 10, wejść do sejmu albo byc w kolejce. Jezeli ma poparcie Koalicji tzn ze sie liczy na tej scenie. Moze miec równie dobre zaplecze polityczne w innych powiatach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. gość napisał:

  ,, Do anonima!
  Myślę, że na coś takiego jak to, „peło” nikt mądry (normalny) nie będzie głosował … ”

  Na drugą stronę też nie warto głosować .
  …… , tak się zagolopowali z obietnicami , że chcą zlikwidować to co już dawno nie ma.

  https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/wpadka-w-programie-pis-chca-zniesc-oplate-za-dowod-osobisty-ktora-nie-obowiazuje-juz/ztzk4lg

  wygląda na to , że w tym roku wybory to czysta komedia. :/

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. No cóż, mamy tu, socjologów, politologów – krotko mówiąc ekspertów od kształtowania sceny politycznej w Polsce. Proponuje aby zeszli na ziemie i żyli realiami Mówię to ze smutkiem, ale karty póki co rozdają między sobą PiS i PO czy to się komuś podoba czy nie. Marek pisze, że pan Karol ,,nie prowadzi prymitywnej kampanii aby oblepiać się pod tablica z nekrologami „- gościu, kampania wyborcza kieruje się swoimi prawami ,, pozytywnie się zareklamujesz więcej głosów zyskujesz”!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Ja na miejscu Pana Karola złotówki na kampanię bym nie wydał bo i po co ?. I tak już się „pokazał” a wybrać i tak go nikt nie wybierze. Jak dostanie 100 głosów to będzie mógł odtrąbić sukces polityczny. Nie żebym kpił, ale jeśli ktoś realnie na to patrzy, to takie właśnie są szanse Pana Karola przy potencjalnym około 5 % wyniku PSLu. Mówiąc w skrócie, jak Oława chciałaby mieć swojego posła, to głos oddany na Pana Karola będzie głosem zdecydowanie zmarnowanym bo szanse Pana Karola na uzyskanie mandatu są dużo mniejsze niż to, że Pan Karol trafi 6 stkę w totka.
  Ja z pewnością zagłosuję na Pana Brezedenia i PIS. Ciekawe jest też to, że największe larum o podniesienie płcy minimalnej wszczynają Ci co pracują na etacie. Jaka tu logika? Dzisiaj w większości przedsiębiorstw 3000 zł netto i to na start nie jest czymś zaskakującym. Pensje od dawna idą w górę. Co do małych przedsiębiorców, no cóż, prawda rzeczywiście jest taka, że Ci którzy ledwo wiążą koniec z końcem moze faktycznie nie nadają sie do tego, tacy są też często przyczyną zatorów płatniczych u swoich kontrahentów z uwagi n nieterminowe płatności. Ponadto tzw. pseudo przedsiębiorców jest też dość sporo. Mamy 6 miesięczne zwolnienie z ZUSu na start, przez kolejne dwa lata połowa składki. Są środki które można pozyskać na prowadzenie działalności w końcu są też preferencyjne kredyty dla firm. Bycie przedsiębiorcą niestety zobowiązuje do myślenia, zdobywania wiedzy i pobudzania swojej kreatywności. Zatem nie biadolcie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.