Znamy kandydatów z powiatu

OŁAWA. Polityka. Mamy pierwszych startujących w tegorocznych wyborach do parlamentu, wywodzących się z Ziemi Oławskiej

Pełne listy wyborcze ogłosiły dwa komitety. Z list Prawa i Sprawiedliwości kandyduje z miejsca jedenastego starosta oławski Zdzisław Brezdeń. – Optymistycznie podchodzę do swojego startu – mówi kandydat PiS. – Myślę, że mój wynik sprzed czterech lat, oraz poparcie jakie uzyskałem podczas wyborów samorządowych, jest dobrą bazą i podstawą, od której można zaczynać kampanię. Liczę na podwojenie liczby oddanych na mnie głosów, co pozwoli, aby po czteroletniej przerwie wrócił poseł z Ziemi Oławskiej. To też ułatwi nam wiele spraw, o które trzeba walczyć na szczeblu krajowym dla powiatu, miasta czy gmin. Przy mobilizacji elektoratu, nie tylko popierającego Prawo i Sprawiedliwość, ten wynik jest realny. Start z miejsca numer 11, da mi możliwość uzyskania mandatu posła. Dwie jedynki to mocna jedynka, która da wygraną!

Z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, z miejsca numer 13, będzie startować radna powiatowa Anna Leszczyńska. – To moje największe wyzwanie w dotychczasowej karierze zawodowej i duże wyróżnienie – mówi kandydatka KO. – Chcę przełożyć swoje doświadczenie samorządowe, ale też te, które uzyskałam pracując w biurze poselskim Romana Kaczora, na pracę w parlamencie. Byłoby fantastycznie, gdyby z Ziemi Oławskiej był poseł, z naszej listy, co pozwoli na jeszcze lepszą pracę na rzecz miasta, powiatu, Dolnego Śląska czy całego kraju. Będę o to mocno walczyła!

Co ciekawe, nie ubiega się o fotel posła były parlamentarzysta z ramienia Platformy Obywatelskiej Roman Kaczor. – Byłem posłem przez dwie kadencje, teraz czas skupić się na rodzinie – mówi nam obecny radny powiatowy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na liście Lewicy nie będzie żadnego kandydata, mieszkającego w powiecie oławskim.

Anna Leszczyńska będzie starała dostać się do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. Starosta oławski Zdzisław Brezdeń wystartuje do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości

(GK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (56)

 1. fan-wyborca

  Anka, jest nie teraz to kiedy, masz bardzo duże szanse aby wejść na salony polityki. Twoje atuty; wyższe wykształcenie -politolog, 3 kadencja w samorządzie , doświadczenie pracy poselskiej , czyste konto polityczne, no i figura nienaganna

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Zgadzam się z opinią. Może z tym wykształceniem doradzać, jak rozkładać sztucce na stole i kto pierwszy składa kwiaty przed pomnikiem (prezes czy prezydent?) Warunek, że jeszcze pamięta chociaż 5% z tego, czego się uczyła. Wniosek. Czyli nie ma zawodu, tylko wykształcenie. Tzw. przyszły zjadacz naszych podatków. Maksymalnie za tą wiedzę i wykształcenie zapłacił bym najniższą krajową po odbyciu 2 letniego stażu na tym stanowisku. Oczywiście za darmo.
    Do roboty!!!!!!!!!!!!!! Darmozjady.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Na burmistrza też kandydata SLD nie wystawiło, szkoda, że nie są zainteresowani naszym powiatem. Myślę, że wyborcy ugrupowań lewicowych powinni poważnie zastanowić się nad tym czy głosować na kogoś kto nie interesuje się naszym samorządem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Tylko Brezdeń ma realne szanse zostać posłem z naszego powiatu zajmując jedno z ostatnich miejsc „biorących” PiSu jak zdobędzie 6-7 tys. głosów. Bądź będzie miał szczęście i dostanie się z listy rezerwowej bo osoba wyżej dostanie jakieś stanowisko. I tym razem kadencja na 4 lata więc weźmie w ciemno.
  Anka może zdobyć z 3-4 tys. i to będzie za mało aby się dostać, jak weźmiemy jeszcze pod uwagę zmianę preferencji w okręgu z PO na PiS.
  Jak będzie jakiś trzeci kandydat z mniejszej partii to nie ma szans zdobycia mandatu, a tylko może odebrać głosy powyższej dwójce.
  Teraz pytanie. Czy warto mieć posła z Naszego powiatu i głosować nawet wbrew swoim preferencjom politycznym, czy głosować zgodnie z poglądami i liczyć się z tym, że mój głos nie da nam posła? Decyzja zależy od Wyborcy.
  Pamiętajcie żeby iść na wybory 13 października!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie nazwałbym tego realnymi szansami. Mandatów jest ogólnie 14 w naszym okręgu, 1-2 zdobędzie lewica, 1-2 PSL-K15 (jeden zrobią na pewno, bo Protasiewicz na pewno wejdzie, a próg w całym kraju przekroczą), 1 Korwin (jak przekroczą próg), do podziału zostaje 9-11 mandatów, we Wrocławiu PO jest dosyć mocne, więc nawet zakładając, że podzielą się po połowie mandatami (bo nie wierzę, że PiS tu zdecydowanie wygra) to PiSowi przypadnie 5-6 mandatów. Z PiSu na pewno wejdą 1. Stachowiak – Różecka, 2. Hreniak, 3. Świat, 4. Czarnecki, 7. Jędrysek, a jeśli chodzi o szósty mandat (o ile przypadnie PiSowi) to powalczy na pewno Calińska – Mayer (radna wojewódzka), Jaroch (przewodniczący sejmiku dolnośląskiego) i Soin (posłanka, ta która objęła niechciany przez Brezdenia mandat).
   Z resztą co do Brezdenia podobny scenariusz, że wejdzie z listy rezerwowej był już po poprzednich wyborach, tylko osoby, które dostały stanowiska utrzymały mandaty poselskie i nic nie wskazuje, żeby teraz miało się to zmienić.
   Bardziej prawdopodobnym jest objęcie mandatu przez kogoś z innego ugrupowania, ale to mieszkańcy Oławy musieliby iść i konsekwentnie na tą osobę zagłosować, bo tylko w takim wypadku 6-7 tys. głosów mogłoby zapewnić Oławie posła.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Marcin Pallade (polski guru badań nad preferencjami politycznymi) szacuje w naszym Okręgu 6-7 mandatów PiS, Koalicja Oby 6-7, Lewica 1-2. Na wejście Korwina bym nie liczył bo Konfederacja całe swoje siły przepaliła na Eurowybory i teraz w skali kraju będzie miała jeszcze niższy wynik. Protasiewicz wejdzie na 98%.
    Hreniak pewnie będzie chciał dalej być wojewodą jak wygra PiS więc już mamy jeden „extra” mandat. Soin to spadochroniarz z Warszawy więc raczej dużego wyniku nie osiągnie, a na pewno nie zdąży się znacząco wybić w czasie 3 miesięcy posłowania. Zarówno Calińska-Mayer, Jaroch i Soin mieli w 2015 mniej głosów od Brezdenia.
    Myślę, że na 6-ty wynik na liście PiS Brezdeń ma szansę (6-7 tys głosów), a wtedy na 90-95% zdobędzie mandat.
    Zobaczymy

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Biorąc pod uwagę zamieszanie z wydawaniem pozwoleń dla obcokrajowców przez DUW, to myślę, że Hreniak bardzo chętnie uda się posłować do Warszawy przy takiej sposobności.
     Moim zdaniem PiS i KO zdobędą po co najmniej 5 mandatów i to jest pewnik i nie warto się o to zakładać, każde z tych ugrupowań ma w realnym zasięgu 6 mandat. Nie wierzę w to, że PiS jest w stanie zrobić 7 mandatów w okręgu wrocławskim, nie ma na to najmniejszych szans, bo przy takim wyniku 1-2 zgarnia lewica, 1 PSL-K15, i KO przypadłoby jedynie 4-5 mandatów.
     Ale Jaroch i Calińska – Mayer w 2015 nie byli radnymi wojewódzkimi, ponadto Jaroch był już kiedyś senatorem bodajże, a Brezdeń jest znany tylko w Oławie ( a i tu ma licznych przeciwników).
     Co do Soin, to jej bilboardy z „informacją o dyżurach poselskich” wiszą już od ponad miesiąca wokół Wrocławia, więc na pewno ostro powalczy.
     Ja nie mówię, że Brezdeń nie ma szans, bo jak najbardziej ma szansę powalczyć o 6-ty wynik, ale wydaje mi się, że ma na to małe szanse, ponadto PiS musiałby zdobyć we Wrocławiu 6 mandatów. Tym bardziej, że Lewica ma szanse zdobyć 2 mandaty. Wysoki wynik Protasiewicza i lokalnego kandydata mógłby dać drugi mandat PSL-K15 i według mnie jest to równie realne jak mandat dla Brezdenia.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Zgadza się, że Hreniak siedzi na „gorący krześle”, a problemy DUW szybko się nie rozwiążą. Jaroch i Calińska – Mayer to już emeryci więc muszą mniej kojarzyć się z aktywnym posłowaniem i częstym kursowaniem na trasie Sejm-okręg wyborczy. Soin na pewno będzie gryzła trawę. A Brezdeń przy utrzymaniu wyniku w powiecie z 2015 i zdobyciu nowych głosów w okolicznych powiatach może zdobyć wspomniane na początku 6-7 tys głosów.
      PSL z zasady jest słabe na Dolnym Śląsku, a efekt świeżości i antysystemowość Kukiza z 2015 pękły jak bańka mydlana. Jak dla mnie max 1 mandat dla Protasiewicza.
      Wrócimy do tematu po 13 października:)

     • Tylko czy Brezdeń zrobił cokolwiek żeby utrzymać wyborców z 2015? Wytkną mu na pewno obietnice niezrealizowane od 2010 albo i jeszcze wcześniej obietnice. Wytkną mu fabrykę elektrolitu i jeszcze parę innych kwestii. Z resztą co obieca? Obwodnicę po raz 6 czy 7?

     • Nie został posłem, więc nie miał takiego przełożenia na decyzje, które są podejmowane w Warszawie. Nie oszukujmy się, bycie posłem a starostą robi ogromną różnice nawet jak należy się do partii rządzącej.
      PiS ma swój stały elektorat w powiecie i ci wyborcy muszą podjąć decyzję czy głosować na Brezdenia i potencjalnie mieć swojego człowieka w Sejmie, czy wybrać osoby spoza naszego rejonu dla których Powiat Oławski będzie tylko jednym z wielu (i którego wsparcie trzeba ograniczyć bo jest tam nasz konkurent z list – Brezdeń).
      To samo ma się do wyborców innych opcji politycznych, którzy muszą skalkulować czy lepiej głosować na człowieka z powiatu – Brezdenia, który może nie jest naszym idealnym kandydatem ale ma szanse dostania się na Wiejską czy oddać głos, który może nie mieć żadnego przełożenia na sytuację w powiecie.
      Obwodnicę wszyscy obiecywali i trzeba dalej lobbować w tej sprawie, bo to koszt około 300 mln zł a takie pieniądze mogą pochodzić tylko z Warszawy. Wkrótce wchodzi na stół nowa perspektywa unijna 2021-2027 i trzeba zrobić wszystko aby załapać się do tej puli. Pojawił się temat nowego mostu na Odrze i są duże szanse, że uda się zrealizować tą inwestycję. Potrzeba lobbowania w tej sprawie. Fabryki jeszcze nie ma i nie wiadomo czy powstanie. Na pewno jest ciśnienie z góry na tą inwestycję. Trzeba mądrze ten proces procedować z zachowaniem interesów Godzikowic, całego powiatu i w zgodności z obowiązującymi przepisami.

     • Czyli rozumiem, że składał obietnice bez pokrycia, bo w samorządowych składał praktycznie takie same obietnice?

 4. Wieczna Kandydatka SLD dostała dyrektorskie stanowisko w Oławie od Brezdenia w zamian za niestartowanie w wyborach parlamentarnych i na burmistrza. Hreniak ma 2 biorące miejsce i idzie do parlamentu, a Brezdeń dostał 11 bo zostanie wojewodą .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Ludzie, idźcie do głosowania. W internecie każdy jest ważny i opiniujący, tylko na wybory większość z komentujących nie chodzi/nie pójdzie. Pokażcie, że możecie, głosujecie i decydujecie we własnym mieście. Trzymam Kciuki i wierze w wygrana Pani Aniu !!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Jesiki i Alanki

  Nadzieja w młodych, żeby odsunąć PIS od władzy.
  Choć masz 500 plus, to nie dostaniesz się do neurologa. Bo albo będzie kolejka, albo go nie będzie, bo odszedł z zawodu.

  Choć masz 500 plus, to nie dostaniesz się do onkologa. Bo albo będzie kolejka, albo zamknięto oddział, albo odszedł z zawodu.

  Choć masz 500 plus, to nie przyjedzie po Ciebie karetka pogotowia. Bo ratownicy medyczni odchodzą z zawodu. Są totalnie przemęczeni i zarabiają grosze za ratowanie Twojego życia.

  Choć masz 500 plus, to nie będzie sędziów, którzy sprawiedliwie Cię osądzą. Bo odchodzą w stan spoczynku. A wszystko zrobi za nich prokurator.

  Choć masz 500 plus, to masz też kredyty. A obecnie banki mogą sprzedać Twój kredyt bez pytania Cię o zgodę. Bo tak.

  Choć masz 500 plus, to nie będzie miał kto uczyć Twoich dzieci. Bo nauczyciele odchodzą z zawodu. A w szkołach będzie ścisk. I nikt z nimi nie porozmawia. Bo brakuje szkolnych psychologów.

  Choć masz 500 plus, to zabraknie nauczycieli wychowania przedszkolnego. Bo też odchodzą z zawodu. Gdzie i komu zostawisz swoje dzieci?

  Choć masz 500 plus, to zabraknie policjantów, bo jest coraz mniej chętnych. Kto Cię obroni?

  Choć masz 500 plus i jesteś kobietą, to umrzesz na raka piersi. Bo i tak tego najważniejszego leku nie refunduje się w Polsce. Choć refunduje się w Unii Europejskiej.

  Choć masz 500 plus, to Twoje dziecko, gdy będzie miało problemy, może popełnić samobójstwo. Bo brakuje psychiatrów dziecięcych. I kompleksowego systemu pomocy rodzinom i szkołom.

  Choć masz 500 plus, to i tak będą wypadki na drogach. Coraz częstsze. Bo nikt nad tym nie myśli, jak przeciwdziałać.

  Choć masz 500 plus, to przemoc w rodzinie będzie coraz większa. Bo debatuje się nad tym, jak homoseksualiści zagrażają rodzinie. Choć w ogóle nie zagrażają. Mąż Cię pobije, żona upije, bo kobiety piją coraz więcej, mąż wymusi seks, a to przecież nie gwałt w naszym kraju, ale to nie ma znaczenia. Geje Ci zagrażają.

  Choć masz 500 plus, to nadal zabija się narodzone dzieci

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Idiotyczne argumenty

   Za 500 plus mogą pójść za to do neurologa na prywatną wizytę.
   Ratownicy medycznie odchodzili z zawodu jeszcze za poprzednich rządów, także w temacie niewiele się zmieniło.
   Czy sędziowie PRLowscy aż tak sprawiedliwie sądzili ? A co z młodymi sędziami ? W końcu taka kolej rzeczy, starzy odchodzą na zasłużony spoczynek a w ich miejsce przychodzą młodzi. Znający aktualne przepisy i realia.
   Niem mam kredytu. Nie jest natomiast prawdą, że bank może sprzedać ot tak, jest to zwykłe kłamstwo osoby nie mającej zielonego pojęcia o prawie. Banki faktycznie dokonują cesji wierzytelności, ale ma to miejsce najczęściej w przypadku kiedy dłużnik nie spłaca swoich zobowiązań a umowy są wypowiedziane i postawione w stan natychmiastowej wymagalności.
   W kwestii nauczycieli i psychologów to proponuję przeprowadzić badania statystyczne ilu nauczycieli udziela dodatkowo korepetycji nie odprowadzając przy tym od tego żadnych podatków lub jest zatrudnionych na co najmniej jednym dodatkowym etacie. Osobiście uważam, że powinni zarabiać dużo, ale podobnie jak lekarze nie łapać kilku srok za ogon, bo to niestety odbija się na jakości.
   Odnośnie wychowania wychowania przedszkolnego to chyba trochę przesada. Może odchodzą Ci, którzy nie nadają się do opieki nad dziećmi lub osiągnęli już wiek emerytalny. Proszę podać jakieś konkrety.
   Co do Policji, to drogi adwersarzu w 2010 r a więc za rządów PO wprowadzono nowe zasady emerytalne przy jednoczesnym obniżeniu wymagań stawianych w stosunku do kandydatów. Czy mam wskazać jakie dokładnie to były wymagania, czy mam wskazać jak zmieniły się zasady emerytalne ? Proszę zatem nie uprawiać głupkowatej i nie mającej nic wspólnego z rzeczywistością demagogii nie mając zielonego pojęcia w temacie.
   Czy za rządów PO lek o którym piszesz był refundowany ? NIE. A wiek emerytalny ile wówczas wynosił ?
   Kolejny argument jest tak debilny, że szkoda na niego odpowiadać.
   Kolejny tak samo. Za wypadki na drogach odpowiedzialni są przede wszystkim sami uczestnicy ruchu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • 500+ miało spowodować zwiększenie przerostu naturalnego i zachęcić do posiadania dzieci, a nie finansować coś co rzekomo jest finansowane przez państwo
    obecny rząd miał być „dobrą zmianą” i rozliczyć poprzedników, a nie kontynuować ich politykę, a co do ratowników medycznych, to chyba przez 4 lata jakoś powinni rozwiązać ten problem odchodzących ratowników medycznych skoro był znany wcześniej?
    ilu się ostało tych PRLowskich sędziów? żeby trochę posądzić w PRL nawet na najniższym szczeblu to w 1985 roku musieliby mieć co najmniej 30 lat, zatem w 2015 roku mieliby co najmniej lat 60, a ci „młodzi sędziowie” właśnie dali popis standardów moralnych organizując hejterów
    ty również nie masz zielonego pojęcie o prawie, bo zbyć w drodze cesji można każdą wierzytelność, nie tylko w wypadku postawienia zadłużenia w stan natychmiastowej wymagalności, natomiast jak ktoś spłaca zaciągnięty kredyt zgodnie z harmonogramem to jaki jest interes banku w tym żeby taką wierzytelność sprzedawać?
    co do nauczycieli to już się ujawnia twoja pisowska mentalność, „wszyscy kradną, tylko w pis nie”, jakby nauczyciele byli dobrze opłacani, ich poziom pracy byłby weryfikowany i byliby chętni wykonywać tą pracę, to nie byłoby problemu, ale rządzący wolą sobie latać „na konsultacje” do Rzeszowa z kolesiami
    jak odchodzą z powodu wieku emerytalnego, a nie ma chętnych młodych żeby ich zastąpić to znaczy, że coś jest chyba nie tak?
    nie wyskakuj z PO, bo od 2015 roku rządzi PiS, więc skoro ta zmiana dotycząca policji była zła to były 4 lata aby to zmienić, a sytuacja w policji rzeczywiście jest tragiczna, bo ostatnio w Oławie miałem kolizję i sprawca chociaż wyjeżdżał z drogi podporządkowanej kwestionował swoją winę i nie chciał tego załatwić na oświadczenie, więc czekaliśmy na patrol policji prawie 2 godziny, bo w środku tygodnia, około południa na stanie całego powiatu był tylko jeden patrol policji, powiedz mi z resztą kiedy ostatnio widziałeś patrol policji na ulicy?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Niektórym kłamstwo z ust nie schodzi przypomnę hasło PIS „Polska w ruinie”. A potem wypłacano pieniądze, które w tej „ruinie” zostawiło PO…. obyśmy otrząsnęli się z tej nienawistnej propagandy i faktycznie wybrali samodzielnie !! Cieżko żyć w dzisiejszej Polsce.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Ja zagłosuję na konkretną osobę, nie będzie to z PiS, nie z PO, a tym bardziej w/w kandydaci, oni już byli i nic nie zrobili dla Oławy.
  PO i PiS obiecywali obwodnicę oławska będąc u steru władzy i na obietnicach się tylko skończyło.
  Teraz kolejne obietnice bez pokrycia i kiełbasa wyborcza.
  500 + zamydlanie oczu kobietom, które nie będą miały emerytury bo nie pracują,
  XIII dla emeryta + największe podwyżki żywności i innych artykułów codziennego użytku od ponad 12 lat,
  waloryzacja emerytur poniżej godności człowieka, przyszła emerytura dla młodych poniżej godności pracownika.
  Kolejki do służby zdrowia coraz większe za obecny rząd PiS.
  Brak lekarzy, brak pielęgniarek, oddziały szpitalne zamykane-bo brak personelu a buduje się kolejne szpitale.
  Dla Torunia na budowę gigantów rząd w ukryciu przez polakami przekazuje po cichu milion zł
  w 2018: 5 mln zł, a w 2019: 3 mln zł
  Na oświatę brak pieniędzy, klasy przepełnione.
  Na samorządy też nie dano choć obiecywano.
  Brat bratu wilkiem, bieda rośnie.
  Można wymieniać kilometrami ile złego stało się w ostatnich 4 lat.
  Wyborcy zatkajcie uszy, zasłońcie oczy głosujcie to co serce Wam mówi a mówi dużo po cichu tylko trzeba go słuchać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Pani Ania nie tylko ładna ale jeszcze wykształcona (matura w wieczorówce, studia wieczorowe z „niczego”). Ogromne doświadczenie zawodowe w biurze posła Kaczora (specjalność w pisaniu donosów). Kariera w stylu amerykańskim „od pucybuta do milionera”. Wszyscy musimy na nią głosować bo to nasza „Zbawicielka”. Nikt nas tak nie uszczęśliwi jak ona. Jest gwarancją powrotu do władzy równie pięknych, mądrych i wykształconych.Świat stanie się piękny i obudzimy się z ręką w nocniku.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Wyborca Żadna praca nie hańbi , tylko uczy nowych doświadczeń życiowych .
  Mam tylko albo juuuuż 30 lat 🙂
  Na swoim koncie mam wiele różnych prac , które wykonywałam, by móc się sama utrzymać .
  Nie będę tu opisywać stanowisk pracy jakie posiadałam żyjąc w Polsce, bo tak naprawdę można by było książkę napisać

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. PiS-PO jedno zło… Tak jak cała reszta okrągłego stołu żerująca od 2 dekad na Naszych podatkach.
  Kiedyś głosowałem na Kukiza, ale ten rozmienił na grosze swój kapitał z wyborów prezydenckich.
  Teraz będę głosował na Bezpartyjnych Samorządowców (nie mylić z lokalnym Blokiem Byłych Socjalistów!).

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Anno, nie słuchaj ty złowieszczych hejterów , bo pewnie mają za to płacone aby opluwać drugich – … to nie ludzie to wilki…..-
  z komedii Barei . Rób swoje , jesteś najlepszą kandydatką i masz duże szanse aby osiągnąć swój cel!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Anonim nie potrzebuje wujka Google by wiedzieć kim jest albo gdzie był Cezary. Przekonaj mnie. Wklej mi choć jeden link że był wspólnie gdzieś z Blokiem Byłych Socjalistów. Albo że udzielił im poparcia. A jak to już zrobisz to podpowiedz mi na kogo mam głosować. Tak z imienia i nazwiska oczywiście.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. mieszkaniec

  Ja bym tylko chciał przypomnieć, że w mieście i powiecie rządzi koalicja BBS – PiS, w województwie koalicja Bezpartyjnych Samorządowców z PiS, a w kraju PiS, a opłata za wodę, ścieki i śmieci idzie w górę w tym miesiącu, od przyszłego roku w górę idzie opłata za prąd (miała pójść w tym roku, ale to tak głupio podnosić opłatę za prąd w roku gdzie są dwukrotnie wybory). Ponadto w górę idzie ZUS dla przedsiębiorców. A PiS przez całą swoją kadencję wprowadził co najmniej kilkanaście różnych nowych podatków, danin i opłat. Wspomnę jeszcze o tym, że rząd PO-PSL w 2011 roku tymczasowo podniósł stawkę VAT do 23% na 3 lata, a mamy już 2019 rok i jedną zmianę opcji rządzącej, a plotki mówią o kolejnej podwyżce VAT do 26% a nie o obniżeniu.
  Pamiętajcie o tym przy urnach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.