Rusza budowa przedszkola!

Oława. Dziś na plac budowy przy ulicy 3 Maja (dawne koszary) wchodzi generalny wykonawca. W dolnej części budynku powstanie dwuoddziałowe przedszkole

– Dziś podpisaliśmy protokół przekazania placu budowy – mówi Władysław Niemas, prezes TBS Kamienna Góra. – Jeszcze dwa lata temu ten obiekt zupełnie inaczej wyglądał, a teraz z zewnątrz jest jednakowo ładnie, kiedy powstanie przedszkole będzie przepięknie.

Burmistrz Tomasz Frischmann tak mówił o nowej inwestycji: – W latach 90 kiedy powstały TBS-y bardzo dużo na ten temat czytałem, a ponieważ wywodzę się z pionu budownictwa mieszkaniowego, to w zakresie TBS-ów jeździliśmy na szkolenia do Francji. Tam pokazywano nam budynki, ale zaskoczeniem dla nas było to, że wśród tych budynków mieszkaniowych, TBS budował przedszkola, świetlice, lokale użyteczności publicznej. Dla nas wtedy to było marzenie i jakaś rzecz niewyobrażalna na tamten czas, że można by było w ten sposób zagospodarować przestrzeń publiczną. Teraz stało się to faktem w Oławie. TBS oprócz zaspokajania potrzeb mieszkaniowych zrobi coś jeszcze, dlatego rusza budowa przedszkola dwuoddziałowego. Budowa przedszkola podzielona jest na dwa etapy, pierwszy budowlany ma się zakończyć do stycznia przyszłego roku, drugi etap to jest wyposażenie jednostki, uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Ten obszar miasta zyskuje nowe oblicze.

Przypomnijmy, że już za parę tygodni do użytku zostanie oddane Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego w Oławie, które znajduje się w dolnej części dawnych ujeżdżalni. Na górze są mieszkania. Przebudowę tej części koszar rozpoczęto dwa lata temu.
**
Inwestycja obejmuje przebudowę wnętrz przyziemia budynku zabytkowej ujeżdżalni i stajni wraz ze zmianą sposobu użytkowania na przedszkole oraz przebudowę i rozbudowę placu zabaw. Przedszkole o powierzchni 321,09 m2, ogrzewane będzie z miejskiej sieci ciepłowniczej i posiadać będzie rekuperację tj. wentylację mechaniczną wraz z odzyskiem ciepła.
Generalnym Wykonawcą, wyłonionym w postępowaniu przetargowym została wrocławska firma RBUD Budownictwo.

Fot. Agnieszka Herba


**
Przedszkole powstanie w tej części Generalny wykonawca inwestycji

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

 1. No właśnie.
  Co tam robi Pan Październik? Czy Pan Frischman ma jakieś zobowiązania wobec niego? Już się napracował w Oławie w czasie swoich rządów Pan P. Niech lepiej zabiera się z tą zagrają ogólników i licealistów starej daty. Te pokolenie już swoje zrobiło. Macie emerytury. Mało Wam? Dajcie swobodnie rządzić młodszym.

  Tak przy okazji.
  Czerwony kolor z rudym wspaniałe się łączy.
  ale
  Rudy kolor kojarzy mi się z czymś starym, zardzewiałym i zepsutym.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Gumisie , tak się już nie buduje szkół i przedszkoli jak to robić pokazał Burmistrz gminy Czernica który wybudował piękny nowoczesny kompleks w Dobrzykowicach dla ponad 1000 dzieciaków a wy zabytki remontujecie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. No tak. Niema chętnych i pomysłu na lokal, to przedszkole. I to takie, które musi się dopasować do obecnych warunków. Czy nie lepiej faktycznie byłoby wybudować nowe wg. nowych przepisów i technologi. Za przykład podam te w Otoku. Dobrze oświetlone itp. Tylko proszę nie pisać, że miasto nie posiada zasobów terenowych. A tu nic pewnie nie będzie można przymocować do ściany bo zabytek. Na spacer będą wychodzić na brukową kostkę lub cmentarz. Jak dzieci w Getcie otoczone murami. Nie wiem kto to wymyślił, ale współczuje temu, który to zaakceptował i podjął decyzję o lokalizacji. Ciekawe czy były konsultacje społeczne w tej sprawie lub propozycja koncepcyjna w lokalnych mediach. Porażka. Ktoś pierną a drugi to wącha z zachwytu. A może to Pan P. z wiewiórką wpadli na taki pomysł a teraz Burmistrz to realizuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.