Wkrótce kolejny remont na ruchliwej drodze

Oława. Będą korki. Kierowcy powinni przygotować się na spore utrudnienia. Prawdopodobnie w sierpniu ruszy remont odcinka od wiaduktu na Opolskiej do Godzikowic

1 lipca minął termin składania ofert na realizację tego zadania. Zgłosiło się siedem firm, wyniki zostaną podane 31 lipca.

– Obecnie komisja przetargowa przystąpiła do analizy złożonych ofert – mówi Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy GDDKiA. – Szczegóły związane z realizacja zadania będą znane dopiero po wyborze wykonawcy i podpisaniu z nim umowy.

Wiadomo natomiast, że prace powinny się zakończyć do 30 września. O tym kiedy się rozpoczną, jak będzie wyglądała organizacja ruchu poinformujemy na początku sierpnia.

(AH)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

  1. Warto byłoby rozważyć zwrócenie się o pomoc w przyspieszeniu budowy obwodnicy Oławy do Pana Krzysztofa Sengera wiceprezesa PAIH, który tak efektywnie wspierał chińskiego inwestora m.in. przy zakupie działki w Godzikowicach . Jako skuteczny negocjator gdy już zakończy wspieranie i pomaganie koreańskiej firmie przy zakupie działki pod budowę fabryki baterii w Opolu może znalazłby czas na skuteczne negocjacje z Krajową Dyrekcją Dróg Autostrad w Warszawie aby w zaistniałej sytuacji tj. tak prężnie rozwijającej się podstrefy ekonomicznej w Godzikowicach, do której tak efektywnie się przyczynił, zmieniła stanowisko i jednak umieściła budowę obwodnicy Oławy przed 2020r. Zdumiewające jest, że Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna skupia się jedynie na sprzedaży działek a nie dba np. o zapewnienie infrastruktury drogowej dla firm już tam funkcjonujących. W chwili obecnej cała obsługa logistyczna podstrefy odbywa się drogą DK-94 a jego natężenie jeszcze się zwiększy bo ponoć jeszcze w przed 2020 rokiem ma ruszyć budowa a później produkcja w chińskiej fabryce elektrolitu .W Godzikowicach przy drodze DK-94 jest stara poniemiecka zabudowa ile ona jeszcze wytrzyma przy takim natężeniu ruch? już w tej chwili trudno jest przejść przez ulicę pomimo, że mamy tylko jedno przejście dla pieszych !!!,mieszkańcy już w tej chwili mają dość tego uciążliwego hałasu i drgania szklanek na półkach w domu. Jeżeli nie będzie obwodnicy Oławy, która odciąży dotychczasowe nasilenie ruchu TIRÓW obsługujących podstrefy w Godzikowicach, Oławie, Jelcz-Laskowicach to obrazki z korków przy naprawie odcinka drogi od wiaduktu do Godzikowic będą normą. Wiemy to z doświadczenia gdy naprawiano wiadukt…Czy pozostaje nam mieszkańcom Godzikowic pogodzić się z następnym faktem??? Decydenci a może by tak normalnie po kolei a nie jak zwykle od …..strony!!!!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.