Pomysł na rogatki. Będą drogi ulgi

Awaryjność rogatek na przejeździe kolejowym przy ulicy Wiejskiej wzrosła dwukrotnie w porównaniu z ubiegłymi latami. Nie ma tygodnia, aby w tym miejscu nie było korków. Czy jest szansa, aby w przyszłości zlikwidować problem tego złodzieja czasu i nerwów?

Ten temat szczegółowo opisujemy na łamach najnowszego papierowego wydania. Ważną informacją jest to, że miasto właśnie rozpoczyna budowę tak zwanej drogi ulgi na ulicy Szmaragdowej w Nowym Otoku. Drogi ulgi mają przyczynić się do upłynnienia ruchu i zmniejszenia korków przy przejeździe na Wiejskiej. Dzięki drogom ulgi część kierowców będzie mogła jechać Szmaragdową w stronę Zabardowic i tam przejechać przez przejazd kolejowy.

Kolejna droga ulgi powstanie na ulicy Południowej i połączy Nowy Otok z Kilińskiego.

Czytelnik, który jest poirytowany tym, co dzieje się na Wiejskiej pyta o możliwość budowy wiaduktu lub tunelu. Więcej o tym, jak również o statystyce awarii przeczytasz w papierowym wydaniu lub w e-wydaniu: TUTAJ koszt 2.90 zł

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

 1. Proponuję kamerę i kosić mandaty tym co uszkadzają rogatki.
  Co tydzień w Powiatowej podać liczbę ukaranych kierowców i problem zniknie.

  p.s.
  PKP druga kamera i rachunek dla sprawcy za naprawę w/wspomnianych rogatek.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Po co nam ulżyć? Cała Oława zakorkowana niemal non stop. Przejechanie z Opolskiej na Kutrowskiego zajmuje pół godziny. Stoimy w smogu, spalinach, Wdychają to także piesi. Hałas, smród wszechobecny. Nie ma logicznych alternatywnych tras rowerowych po mieście. Te co są, to labirynt i ciągłe przekraczanie zakorkowanych jezdni..porażka. Co chwilę czytamy o obwodnicach oddawanych w innych miastach, ostatnio w Grodkowie..a Oławianie chyba mieszkają tu za karę? jak to jest, że władza bawi się w jakieś pierd..ły głośniczki w parku, jak w kacapskiej wsi, a nie umie działać na rzecz obwodnicy, tunelu czy wiaduktów? Słychać, że Brzeg już działa w temacie obwodnicy związanej z nowym mostem na Odrze, rozmawia się z mieszkańcami, a co u nas? Znów nic??? Źle się mieszka i żyje w naszym mieście… Po co nam ulżyć???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Samochody są za tanie, po 2 lub 3 albo więcej auta w rodzinie i stąd taki problem. Żadna obwodnica nie pomoże bo ten ruch w mieście jest generowany przez oławskich kierowców.
  Do sklepu samochodem, wszędzie tylko samochód i samochód.
  Wystarczy stanąć na ul. Wiejskiej i zobaczyć jakie tablice rejestracyjne nas mijają większość to DOA.
  Ludzie którzy wyprowadzili się na Nowy Otok znowu jadą i do pracy i na zakupy i po dziecko do miasta i tak w kółko.
  Mąż jeździ, żona jedzie, dziecko dorasta i też jeździ, takie czasy.
  Podnieść podatki na samochody to może coś pomoże.
  PS
  Właśnie zamierzam kupić trzecie auto.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.