Mówią, że ich elektrolity są nieszkodliwe. List do mieszkańców

Inwestor, który chce w Godzikowicach uruchomić fabrykę elektrolitu wysłał odpowiedź na artykuł zamieszczony na naszym portalu i w papierowym wydaniu „Powiatowej”

W imieniu zespołu projektowego firmy Capchem odpowiedzialnego za inwestycję związaną z technologią produkcji elektrolitu na terenie Polski chcemy odpowiedzieć na Państwa obawy dotyczące naszego projektu.

Capchem to firma założona w 1996 roku – posiadamy 18 działających od wielu lat zakładów, w których nigdy nie doszło do jakichkolwiek przekroczeń norm bezpieczeństwa.

Produkty elektroniczne z naszymi elektrolitami znajdują szerokie zastosowanie w codziennym życiu: telefonach komórkowych, laptopach, samochodach elektrycznych, słuchawkach Bluetooth, aparatach fotograficznych i rowerach elektrycznych. To produkty renomowanych, globalnych marek z różnych branż. Nasz elektrolit znajduje się na przykład w telefonach Apple i Samsung. Znajdziemy go w samochodach Porshe, Volkswagen i BMW, komputerach IBM, sprzęcie Bosh, a nawet rozrusznikach serca Medtronic.

Wytwarzane przez nas elektrolity i stosowane technologie produkcji są dojrzałe, bezpieczne i nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska. Akumulatory i baterie litowo-jonowe są produktami szeroko stosowanymi
w naszym codziennym życiu. W Japonii, USA, Korei i Chinach elektrolit funkcjonuje na rynku od ponad 30 lat. W Europie, w Wielkiej Brytanii i Czechach, istnieją już fabryki zajmujące się jego masową produkcją. Nasz plan inwestycji, projekt, proces budowy obiektu i jego przyszła działalność są w pełni zgodne z polskimi przepisami i regulacjami prawnymi. Przestrzegamy najsurowszych norm bezpieczeństwa obowiązujących
w UE, nie szczędząc wysiłków na rzecz ochrony środowiska.

Jesteśmy zaangażowani w aktywizację działalności gospodarczej w regionie. Jeśli chodzi o projektowanie, budowę, wyposażenie i przyszłą działalność tego projektu, to naszym pierwszym wyborem będą lokalne firmy, specjaliści i pracownicy. Obecnie za projekt całej fabryki odpowiada polska, lokalna firma.

Jesteśmy przygotowani na otwarty, merytoryczny dialog z Państwem na temat standardów bezpieczeństwa naszego projektu. Mamy szczerą nadzieję, że dalsze rozmowy pozwolą Państwu lepiej zrozumieć naszą inwestycję, a także jej kluczową rolę w przemyśle akumulatorów i pojazdów elektrycznych oraz ochronie środowiska.

 

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (9)

 1. Proponuję aby zespół projektowy inwestora przeczyczytal raport oddziaływania na środowisko firmy, którą reprezentują. Nie muszą zmęczyć się lekturą, bo już na pierwszych stronach zobaczą, że ich zakład zakwalifikowany jest do najbardziej szkodliwych ze względu na oddziaływanie na środowisko i życie ludzi. Są tam wymienione wszystkie substancje wysoko toksyczne, rakotwórcze i wybuchowe. Miłej lektury,ze szklaneczka elektrolitu w ręce!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. ,, ….. Mamy szczerą nadzieję, że dalsze rozmowy pozwolą Państwu lepiej zrozumieć naszą inwestycję, a także jej kluczową rolę w przemyśle akumulatorów i pojazdów elektrycznych oraz ochronie środowiska.”

  Aż mi się niedobrze robi od takiego tekstu.

  Ekologiczny samochód to taki, który nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, a jego produkcja oparta jest na naturalnych źródłach energii.

  ….. , wiec taki elektrolit można porównać do takiego syfu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. ” nie ulaniec” głupio komu? że jesteś łatwowierny i dajesz się manipulować do tego nie potrafisz myśleć.? głupio to może być tobie zabierając tutaj głos nie mając pojęcia o elektrolitach, o tym jak się manipuluje ludźmi przez władze eech dużo by wymieniać. Gratuluje ale czego się spodziewać po tych co mają wakacje i się nudzą. do szkoły!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. jak tak to niech inwestor pochwali się jakie będą substancje w tej fabryce, i czy są w pełni bezpieczne. Bo z tego co wiadomo to połowa z nich to substancje rakotwórcze. Inwestorze konkrety!!!! a nie gowno medialne napisaliście. Konkrety napiszcie, jakie to niby są te technologie bezpieczne? jakie to są te substancje bezpieczne? dlaczego chcecie zatrudniać samych ukrainców? dlaczego Godzikowice a nie inne miejsce? Co innego macie w dokumentacji a co innego tutaj piszecie, mydlicie społeczeństwu oczy tak samo jak Urząd Gminy. Człowiek który potrafi racjonalnie myśleć i wyniósł podstawową wiedzę ze szkoły zna mechanizmy w jaki sposób takie fabryki powstają w Polsce i jak ukrywa się całą prawdę. Dlaczego w wioskach w Chinach gdzie jest ten sam inwestor ludzie umierają na raka?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. No raczej dziwne by było gdyby inwestor sam krytykował swoją inwestycję. Wiadomo, że zrobi wszystko żeby fabryka tu powstała (bo nigdzie indziej jej nie chcieli i inwestor ma „nóż na gardle”) i będzie zapewniał, że to fantastyczny, bezpieczny biznes. Ja w to nie wierzę (patrząc na opinie naukowców, na podstawy prawne, na raport środowiskowy, na to co się dzieje w Chinach) i nie życzę sobie żeby chiński inwestor eksperymentował sobie pod moim nosem!!!!! Bo może otruje mnie i moje dziecko, a może nie tak bardzo. NIE ZGADZAM SIĘ!!!! A gmina powinna wreszcie posłuchać obywateli i pójść po rozum do głowy a nie w imię kasy zgadzać się i naginać przepisy na coś, co nie jest do końca przebadane i czego nikt inny u siebie nie chciał. WSTYD GMINO!!! Wyborcy was za to rozliczą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. „Jesteśmy przygotowani na otwarty, merytoryczny dialog z Państwem na temat standardów bezpieczeństwa naszego projektu. Mamy szczerą nadzieję, że dalsze rozmowy pozwolą Państwu lepiej zrozumieć naszą inwestycję, a także jej kluczową rolę w przemyśle akumulatorów i pojazdów elektrycznych oraz ochronie środowiska.”

  czekam na spełnienie obietnicy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.