Wraca temat najgorszej drogi w powiecie

Czytelnik napisał do posła Michała Jarosa w sprawie drogi w Minkowicach Oławskich, którą mieszkańcy powiatu wskazywali jako jedną z najgorszych w okolicy.

– Szanowny Panie Pośle, w nawiązaniu do informacji którą napotkałem na portalu społecznościowym Facebook pragnę zgłosić Panu problem dotyczący drogi powiatowej 1548D, która znajduje się w powiecie oławskim, a łączy ze sobą miejscowości Minkowice Oławskie i Bystrzycę Oławską – pisze Andrzej. – Stan nawierzchni tej drogi jest fatalny, jest to najgorsza i najbardziej zaniedbana droga w całym powiecie oławskim, albowiem na całej długości jest sypiący się asfalt, a im bliżej do Minkowic Oławskich tym gorzej. W szczególności koniecznym jest w pierwszej kolejności wymienić nawierzchnie na odcinku od drogi wojewódzkiej 396 do Minkowic Oławskich, ponieważ na dość długim odcinku istnieje możliwość przejechania wyłącznie jednym pasem ruchu, co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia kierowców. Wskazuje, że jest to jedyna droga, którą mogą dojechać mieszkańcy Minkowic Oławskich i okolicznych miejscowości do drogi wojewódzkiej 396, którą można dojechać do Oławy. W związku z powyższym porusza się nią bardzo wielu mieszkańców. Problem ten był niejednokrotnie poruszany na łamach gazety powiatowej.  Powiatowy zarząd dróg niejednokrotnie przyznawał, że ta droga wymaga natychmiastowej naprawy. Niestety do dnia dzisiejszego nie zostały podjęte ŻADNE kroki celem chociażby zebrania, lub otrzymania funduszy (dotacji) celem wymiany nawierzchni drogi powiatowej 1548D. Mam ogromną nadzieję, że zapozna się Pan wnikliwie z niniejszym problemem i wpłynie na PZD w Oławie, aby wymieniono nawierzchnię w/w drogi. Z wyrazami szacunku i wielkimi nadziejami Andrzej.
**
Poseł Jaros odpisał, że zajmie się sprawą. Wysłał już pismo do starosty.
**

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (25)

 1. działkowiec

  A co z drogą która jest de facto małą obwodnicą Oławy – przez park do drogi łączącej Oławę z Jaczkowicami ? W czasie suszy, jak teraz, różne „szajbusy” jeżdżą tam wzniecając tumany kurzu nie bacząc na rowarzystów i innych użytkowników tej polnej drogi. Coraz więcej jeździ tam samochodów robiąc sobie skrót do Strzelina i Osiedla Sobieskiego. A cierpią na tym działkowcy i ogródki działkowe zasypywane tonami kurzu. I jeszcze te samochody parkowane przy drodze na Jaczkowice , które zasłaniają widok przy włączaniu się do drogi głównej. Przydałyby się częstsze kontrole Straż Miejskiej i Policji i mandaty dla porządku.
  Czy tę drogę miasto planuje utwardzić?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Są pewne priorytety budowy dróg. Wiadomo, że prędzej remontuje się drogi strategiczne o dużym natężeniu ruchu.
  Nikt nie będzie wykładał milionów złotych na jakąś pipidówkę.
  Musi poczekać na swoją realizację.
  Jak poseł taki mądry to niech załatwi pieniądze rządowe na remont dróg lokalnych.
  Droga do Domaniowa też się sypie i następne też nie wyglądają najlepiej. Powiat ma zaległości na 30 lat w remontach dróg.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Cel słuszny, oby drogę zrobiono, jest straszna.

  Ale czy pan poseł czytał pismo, które podpisał? To jakiś zlepek pokopiowanych zdań, poprzekręcane końcówki, brak składu i ładu. Szanuję zaangażowanie w sprawę ale chciałabym by pismo posła RP to był majstersztyk a nie chaos językowy. Myślę, że pan poseł nie czytał.

  Mimo wszystko pozdrowienia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Gdzieś Pan był przez ostatnie 4 lata?
  Ile pism i do kogo pan wcześniej napisał?
  Co Pan zrobił dla Powiatu Oławskiego prze ostatnią kadencję w sejmie?
  Co takiego się wydarzyło lub wydarzy w najbilższym czasie żen tak nagle zainteresował się pan tak bardzo problemami mieszkańców Oławy i okolic?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Był przed wyborami Morawiecki, Kempa, zalewska, stachowiak-Różecka i co to dało dla powiatu oławskiego i samej Oławy- ano nic. przyjechali, pogadali, porobiono zdjęcia i pojechali. przyjada za 5 lat znów po głosy. teraz liczyć będą euro na kocie a nie zajmować się wyborcami z Oławy!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.