Rozpoczyna się drugi etap prac w Rynku

Oława. Zakończył się remont południowej pierzei Rynku, wykonawca właśnie zamyka północną część. Wkrótce rozpocznie się drugi etap rewitalizacji

Trwająca blisko rok, rewitalizacja południowej pierzei oławskiego Rynku zakończyła się pod koniec czerwca (pisaliśmy o tym tutaj: RYNEK W NOWEJ ODSŁONIE!). To jednak nie koniec remontu nawierzchni śródmieścia. Wykonawca zadania – Polskie Surowce Skalne sp. z.o.o. Grupa Budowlana z Wrocławia, wygrała przetarg na realizację drugiego etapu rewitalizacji. Prace właśnie się rozpoczynają, a zakończą w czerwcu 2020.

Pierwszy etap rewitalizacji kosztował 3 190 243 zł brutto. Za drugi miasto zapłaci 5 342 536 zł brutto. Na pierzei północnej oprócz wymiany nawierzchni asfaltowej na kostkę granitową przewidziana jest budowa studni i fontann oraz miejsc do wypoczynku z ławeczkami, a także ogródków gastronomicznych.

Fot. Grzegorz Kacała

 

Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

  1. Rozumem że zakończeniu rewitalizacji z rynku znikną wszystkie samochody i banki. W miejscu banków powstaną bary i kawiarnie a także miejsca gdzie będzie można napić się piwa? W przeciwnym wypadku wydane miliony nie mają sensu.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Jedyne miejsce gdzie mozna bylo usiasc i wypic kawe a latem piwo byla Adria,,ale oczywiscie miasto sprzedalo i jest sklep z zabawkami!!Rynek w Olawie to same lumpeksy,kanto,oryi witryny jeszcze z PRL,jak meblowy,smary,widly i powidly!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.