Centrum prawie gotowe!

Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego w Oławie jest już prawie gotowe! Budynek znajduje się przy ulicy 3 Maja 18 obok Oławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.  Trwają drobne prace wykończeniowe i porządkowe związane z przygotowaniem obiektu do odbioru.

Przypomnijmy, że zabytkowe ujeżdżalnie i stajnie z ok. 1882 roku zostały przekształcane również na mieszkania jedno, dwu i trzypoziomowe, w dolnej części swoją siedzibę będzie miało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Tęcza

Inwestycja dotyczyła prac ogólnobudowlanych wewnątrz budynku. Wykonano mi.n. prace rozbiórkowe i demontażowe, wymurowano ścianki działowe oraz ścianki docieplające budynek. Położono tynki wewnętrzne i posadzki, dokonano renowacji zabytkowych sklepień. Zadanie obejmowało również wyposażenie centrum, umeblowanie oraz montaż podnośników dla osób niepełnosprawnych.

Budowa Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego to wspólny projekt gminy Oława, która jest Liderem Projektu, oraz gmin, tzw. Partnerów Projektu: miasta Oława, Jelcza-Laskowice, Domaniowa, a także Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Tęcza w Oławie.

Na realizację projektu, gminie Oława jako Liderowi Projektu, w ramach umowy dofinansowania przyznano środki w formie dotacji w wysokości około 4,57 mln zł w ramach Osi Priorytetowej nr 6 Infrastruktura spójności społecznej, działania nr 6.1 Inwestycje w infrastrukturę społeczną Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Źródło Gmina Oława

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.