Już gryzą. Czy będzie odkomarzanie?

Od kilku dni komary mocno dokuczają. Mieszkańcy pytają czy planowane są opryski. – Proszę o poruszenie bardzo ważnej kwestii związanej z życiem w powiecie oławskim – mówi Julia. – Ewentualnie o umieszczenie w rubryce „minus”. Po godzinie 19.00 w powiecie oławskim jest mnóstwo komarów, a władze samorządowe nie organizowały po raz kolejny „oprysków” celem likwidacji komarów. To zaniechanie z ich strony sprawia, że już w czerwcu ciężko jest wyjść z domu późnym popołudniem i wieczorem, a także otworzyć okno po zmroku, ponieważ jest mnóstwo komarów. Czy pana starosty, burmistrza i innych urzędników komary nie gryzą?

Wiemy, ze miasto prowadziło już opryski terenów zielonych w Oławie, między innymi Miasteczka i parku przy PKP, gdzie odbywała się impreza z okazji Dnia Dziecka. Planowane są kolejne działania, odkomarzanie na pewno będzie, wkrótce podamy więcej szczegółów.

AKTUALIZACJA godz. 14.45. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź z urzędu miejskiego:

Akcja odkomarzania na terenie Oławy prowadzona jest co roku. Już od początku wiosny jest przeprowadzane zwalczanie larw komarów z większych zbiorników wody stojącej. Na przełomie maja/czerwca zostały przeprowadzone opryski metodą naziemną w parku i na terenach zielonych. Odkomarzanie naziemne będzie wykonywane na bieżąco. Jeżeli skuteczność oprysków metodą naziemną będzie niewystarczająca to zostanie przeprowadzone odkomarzanie metodą agrolotniczą

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

    • Tylko po co nam reprezentant w postaci burmistrza lub wójta spokojnie można samemu decydować o własnym losie po przez glosowanie na aplikacji w telefonach i komputerach. Np raz w tygodniu w niedzielę. Nie ma potrzeby utrzymywania ok 1 miliona urzędników.

      Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  1. Tracicie czas i pieniądze na „odkomarzanie metodą naziemną”. Co roku to samo… komary się namnożą, uprzykrzą oławianom lato i po miesiącu dopiero zabierzecie się za jedyną skuteczną metodę- opryski z samolotu. Nie czekać- pryskać już !

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.