Minister edukacji w Oławie. Nauczyciele wyszli z sali

OŁAWA. Wybory. 5 maja przyjechała do Oławy minister edukacji i kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu Anna Zalewska
Spotkanie odbyło się w sali Centrum Sztuki. – Dzisiaj jestem w jednej roli, ale będę ją musiała dziś trochę przełamać, widząc wykrzykniki na pomarańczowym tle. Jestem tutaj dzisiaj kandydatką do europarlamentu, liderką listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu Dolny Śląsk i Opolszczyzna. Ale ponieważ jesteście państwo tutaj muszę zdać relację z ostatnich dni, z ostatnich tygodni. Muszę powiedzieć, że ustawa, która ma realizować porozumienie podpisane pomiędzy rządem a Solidarnością, właśnie została napisana – tak rozpoczęła swoje wystąpienie Anna Zalewska.

Podczas całego spotkania minister starała się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące reformy edukacji. Dużą część poświęciła też swoim celom, które będzie realizować w pracy w europarlamencie. Ta część nie spodobała się znacznej części nauczycielom, którzy w dużej części demonstracyjnie opuścili sale. Zachowanie nauczycieli wywołało też liczne komentarze wśród zgromadzonych. – Na państwa miejscu wstydziłabym się wrócić do zawodu – komentowała na gorąco jedna z uczestniczek. WIĘCEJ w papierowym wydaniu „POWIATOWEJ”

Tekst i fot.: Grzegorz Kacała [email protected]

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (20)

  • Niezręcznie- szkoły, placówki oświatowe i opiekuńczo-wychowawcze prowadzi powiat, a żona też nauczycieka. Lepiej było schować się niż narażać się na jakieś pytania z sali. Byli wysłannicy- Kulesza i przew, rady miejskiej

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. O widzę pana Kulesze na tym spotkaniu. Trzeba było się pokazać minister!
  A p. Kulesza po tym jak został znów radnym powiatowym i sprawuje fuchę dyrektora KOWR za prawie 20 tys, miesięcznie nie poznaje już swoich wyborców!
  No cóż wyborcy , mam mandat na 5 lat , kasa płynie na konto to teraz was mam gdzięś! A pomyśleć ,że jeździł niedawno po wsiach i żebrał o głosy!
  Punkt siedzenia zmienia punkt widzenia !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Oto screen części większej wypowiedzi pod zdjęciami na str, Pani minister A.Zalewskiej .

  „Gdy zalewskiej wreszcie zabrakło katarynkowego tchu podniosło się sporo rąk do zadania kolejnych pytań. Ale pisiorczyk-prowadnica spojrzał na zegarek i duknął, że pytań z powodu braku czasu nie będzie.
  No to wyszliśmy.
  To spotkanie być może jeszcze tam trwa. Ale raczej dla swoich. Dla obecnych dojnozmianowych wpieprzaczy konfitur.”

  Glos ” nauczycielski ” .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. A gdzie oławskie postacie strajku nauczycieli z pierwszych stron gazet?Właśnie pokazali jak interesuje ich oświata.Bali się,że nie mają racji.Za ciężka praca przyjść i porozmawiać z minister oświaty- osobą kompetentną.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Jarząbek Wacław

  Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszej szkoły przemęcza, minister Zalewska Anna, która za reformę zaręcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają jej szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, wychowawca drugiej klasy. Niech żyje nam sto lat!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Na spotkania z min. Zalewską przychodzą przede wszystkim nauczyciele i zadają takie pytania ,że nie tylko zęby bolą, Może to i dobrze , pokazują kto uczy nasze dzieci. Mam pytanie do powiatowych władz PiS- dlaczego po raz kolejny o spotkaniu z przedstawicielami PiS nie powiadomiliście mieszkańców Oławy? P.Starosto , jak nie może Pan podołać przewodniczeniu PiS w powiecie i starostowaniu może trzeba z którejś funkcji zrezygnować. I jeszcze pytanie – gdzie mieści się siedziba PiS w Oławie. Wstydzicie się państwo działacze swojego szyldu?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • przecież była informacja wcześniej na tym portalu
   to trzeba być pisowcem, żeby takie brednie pisać
   A z tego co widzę po fotografiach to sami pisowscy towarzysze. Pan Gwiazdowicz ojciec i syn, radni i kandydaci z ostatnich wyborów.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Blondi z mikrofonem i Pani w błękicie obok-zacne PISowskie wystąpienie….Wolontariuszka w błękicie usiadła w komisji za pieniądze-nie ma się czym chwalić….Przewrotnie, to Pani wolontariuszka pozwoliła na strajk zasiadając w komisji podczas egzaminów.To rząd dopuścił do strajku a teraz szuka winnych…Nauczyciele są tu wygranymi….Powtarzam rząd pozwolił aby strajk trwał-szum był na rękę.Próbował napuszczać na siebie nauczycieli,liczył ,że matury też wolontariusze zrobią..a tu niespodzianka….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Do „ole” masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. „To rząd dopuścił do strajku a teraz szuka winnych”
  Po pierwsze Nauczyciele podejmując taki strajk musieli liczyć się z konsekwencjami „rodzice i uczniowie jako zakładnicy”
  Po drugie.ZNP wziął (…) od PR trenera Tomasza Wojciechowskiego który chyba na złość zrobił nauczycielom proponując taki strajk.
  Po trzecie dobrze,że ten strajk się odbył,bo widać patologię w szkołach nie dzieci tylko kadry.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Nauczyciele przegrali wszystko. Wyszli ze strajku bez twarzy (moralnie i etycznie). Żadnych pieniędzy nie wywalczyli, teraz skomlą o wypłatę pensji. Nie chcą się przyznać do porażki i stąd to ględzenie o godności, trosce o uczniów i swoim wielkim znaczeniu w społeczeństwie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.