Ryczynianie zapraszają na piknik

Gmina Oława. Piknik średniowieczny! Już w najbliższą sobotę 27 kwietnia odbędzie się XXV jubileuszowy zjazd miłośników historii, rowerowych wycieczek i dobrej zabawy na świeżym powietrzu z udziałem wojów, dam i średniowiecznych zwyczajów

– Przygotowaliśmy całą masę atrakcji – zapowiadają współorganizatorzy pikniku czyli Ryczynianie znad Odry, grupa rekonstrukcyjna z Oławy i okolic, która od kilku lat zaraża pasją do lokalnej średniowiecznej historii. – Oprócz grup rekonstrukcyjnych z różnych stron Polski , którzy przyjadą ze swoimi rzemiosłami przygotowaliśmy szereg gier i zabawy dla każdego o oraz bardzo atrakcyjne nagrody za udział w różnorodnych konkursach gdzie nie zawsze liczy się szybkość ale też znajomość tematu, umiejętności i dokładność wykonania zadania, a także wiedza o Ryczynie. Zaczynamy już o godz. 10.00 na polanie koło koło jazu przy Odrze koło lipek. Zapraszamy.

Na pikniku oprócz dam i wojów w strojach z epoi i warsztatami różnych rzemiosł, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił i umiejętności tradycyjnie pojawi się koza Matylda, topór i zagadkowe ziarna. Miłośnicy walk na miecze, czyli uczestnicy zabawy – Bić Wikinga w tym roku po raz pierwszy wezmą udział w turnieju nagrodzonym pucharami dla najlepszych.W planach są też gry drużynowe jak KUBB czy przeciąganie liny.

Więcej i szczegółowych informacji na stronie organizatora: www.swojskie-klimaty.pl

(WK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.