Chcą pokazać wsparcie dla nauczycieli. Dziś wyjdą na ulice

Na 17 kwietnia na godz 18.00 przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Oławie zapowiedziano wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli. Inicjatorami są Agnieszka Mikołajek, Kamila Bartoszek, Justyna Kłeczek i Joanna Gacka.

– Od 8 kwietnia trwa strajk nauczycielek i nauczycieli w całej Polsce. W Oławie również. Nie wiemy kiedy i w jaki sposób zakończy się protest, wiemy natomiast, że nasze wsparcie dla osób, które każdego dnia starają się przekazać swoją wiedzę naszym dzieciom, jest im teraz szczególnie potrzebne – mówią organizatorzy. – Jesteśmy rodzicami dzieci głównie w wieku szkolnym, tak jak każdy z Was odczuwamy skutki zarówno reformy edukacji oraz trwającego protestu, jednak wiemy, że przychodzi czasami taki moment, gdy trzeba powiedzieć dość, gdy trzeba pokazać i solidarność. Mamy ogromną nadzieję, że już niedługo strajk się zakończy, ale dziś pokażmy im naszą wdzięczność i wsparcie. Widzimy się 17 kwietnia na skwerze przy placu Zamkowym przy Liceum Ogólnokształcącym o godzinie 18:00. Weź ze sobą świeczkę.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

 1. Podnieść pensum a 50 procent a nadliczbowych darmozjadów zwolnić. Niech pokażą jak ich wielka wiedza pomoże im w znalezieniu pracy w przemyśle.
  Uczycie młodzież bezwartościowych bzdur, nieprzydatnych w źyciu i chcecie za tą pseudonaukę od ludzi więcej kasy?
  W głowach wam się poprzewracało.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Mam nadzieję że rodziny i znajomi nauczycieli dopiszą bo inni mają dość. Zero ustępstw ze strony nauczycieli niemasz ale daj , zabierz innym ale daj. Negocjacje polegają na kompromisie. Przestańci robić cyrk!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Rodzicu…

  „Zero ustępstw ze strony nauczycieli”
  – zmien stację tv

  „niemasz ale daj ”
  – jak niemasz? (pisownia oryg.) na lewo i prawo rozdawnictwo, pkb szybuje, kraina mlekiem i miodem płynąca, plusy się ścielą gęsto wiec masz czy nie masz? może mam ale nie dam? skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle?:)

  Marku Gdzie protestują przeciwnicy strajków!!!?
  – tu na forum zza klawiaturki z grubsza anonimowo.

  Rozsądny to samo na fb napisał Pan. W Niemirowski – rozumiem, że Pan….to Pan? Wstyd

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Wizerunkowe DNO.Terrorysci domagaja sie podwyzek dla kazdego, nie zaleznie od wynikow ich pracy.
  Jako zakładnikow biorą dzieci i chłodno kalkuluja to ze spoleczeństwo jest tak glupie ze to poprze. Szaleństwo!!!
  Strajk polityczny. ZNP zdelegalizować, dziala na szkode państwa.
  Majatek komunisty Broniarza, znacjonalizowac, a jego samego do cieżkiego wiezienia i po sprawie.
  Karte nauczyciela zlikwidowac. Wstawic 40 godzin pracy tygodniowo i wynagrodzenie adekwatne do przepracowanego czasu pracy oraz wyników. Prosze o dokladne wyliczenie ile zajmuje sprawdznie sprawdzianow i przygotowywanie sie do prowadzenia zajec.

  Zawod powtarzalny wystarczy opracowac metody raz i do konca zycia mozna je stosowac z mniejszymi lub wiekszymi modyfikacjami dostosowujac do ogolnie panujacego programu nauczania,
  wiedza ogolno dostepna, nie jakis rocket science.
  Aktualizacji zbyt wielu nie ma, na tym etapie nie moze sie nic zmienic, bo jest to wiedza elementarna.

  Dlaczego strajku nie urzadzil nikt 1 wrzesnia 2019, byloby juz po wyborach, wtedy nikt by nie twierdzil ze jest polityczny. Wszystkich tych ktorzy strajkowali, nie dopuscic do zadnej podwyzki. Pensje podwyzszyc tym, ktorzy nie strajkowali jako forma premii motywacyjnej.

  W 100% nie popieram terroryzmu. Nawet jesli ta grupa społeczna ma jakas racje, to czyn ktorego sie dopuscili powoduje wrogosc do przedstawicieli tego zawodu. MOzna bylo to rozegrac mądrzej, tak zeby to strona rzadząca była tym złym wizerunkowo. W taki sposob nikt nic nie zalatwi, zero elastycznosci.

  Czekam az rzad sie ugnie, i da terrorystom to czego chca, i zaraz po tym kolejni pracownicy sfery budzetowej wyciagna rece po swoje i zaczna strajkowac.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Drogi eM to właśnie jest hipokryzja oglądam oczywiście niewłaściwą telewizję bo Ty wiesz jaka jest właściwa wybierasz informacje tylko wygodne jest bardzo źle ale nie ugną się bo niechcą. Logiki pozazdrościć. Za błąd przepraszam przecież.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.