Apel: „prosimy, wróćcie do pracy, nie uderzajcie w najsłabszych!”

Władze powiatu apelują do nauczycieli! Proszą o zawieszenie strajku. Poniżej treść apelu, który opublikowano na stronie internetowej starostwa powiatowego w Oławie.

Czy nauczyciele powinni zawiesić strajk na czas klasyfikacji i matur? ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA w naszej sondzie. Dostępna z prawej strony.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (35)

 1. Panie Niemirowski rozumiem, że bycie koalicjantem PiSu zobowiązuje i rozumiem Pana kalkulację, że większym elektiratem są rodzice niż nauczyciele, ale niech pan się nie przyłącza do hejtu nauczycieli i wskazywania ich jako winnych. Jak chce Pan zrobić coś dobrego to proszę zadzwonić do Pani minister Zalewskiej lub Pana premiera i uświadomić im, że już dziś mogą oni zakończyć ten protest. Swoimi apelami wskazuję Pan winnych jako nauczycieli co jest podłe!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. I po co to napuszczanie jednych na drugich? Jak policja domagała się podwyżek i strajkowała nikt takiego apelu do nich nie wystosował. Jest takie powiedzenie „Obyś cudze dzieci uczył” Ten zawód jest bardzo trudny i niewdzięczny. Żal czytać te hejterskie komentarze, ale to takie polskie…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Jak wy się teraz uczniom w twarz popatrzycie? To co w necie wasze kol. i kol. po fachu odwalają,to w głowie się nie mieści!!
  Wiedziałem ,że gimnazja to patologia,ale nie z kadrą nauczycielską!! Bardzo dobrze ,że się tak stało,bo widać ,że dużo nauczycieli minęło się z powołaniem…..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Jakie konsekwencje dla uczniów ( bo o konsekwencjach dla nauczycieli mowa w artykule 7 Karty Nauczyciela ) niesie ze sobą niepełna realizacja programu nauczania wynikająca z niezrealizowania podstawy programowej przewidzianej do realizacji w terminie od 08.04 do dnia zakończenia strajku? Co z niezrealizowaną częścią podstawy programowej?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Żenująca to jest forma i cała otoczka tego strajku…A smutne jest to że nauczyciele dali się zmanipulować i zapętlić w tą beznadziejną akcję o podłożu politycznym mającą niewiele wspólnego z chęcią poprawy ich sytuacji finansowej ( na co wskazują oderwane od rzeczywistości żądania 30% ) …tak widzę to ja ROZGORYCZONY RODZIC

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Te durnowate apele to tylko poprawne akty polityczne. Ja mam Inny – skompromitowani, strajkujący nauczyciele WON z zawodu. Musi być prawdziwa reforma i nowi nauczyciele. I nie odpisujcie mi że nie mam racji – tak mówi 3/4 społeczeństwa. Nie powiedzą tego nauczycielowi w oczy bo …

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Moim zdaniem , nie powinni nauczyciele ustępować , żadnym naciskom ani powiatowi a tym bardziej ZALEWSKIEJ!!!. Raz popuszczą , to nic z tego nie będzie! Fanatycy z PIS , nie ustąpią ! Nie jestem ani za jedną , ani za drugą stroną! Teraz albo nigdy, na nic czcze obiecanki , że już z dwa lata będziecie zarabiać godnie! Wasza ministra która zdewastowała szkolnictwo , próbuje uciec do Brukseli do wyższego koryta+, bo się jej należy?, za co? Uczniowie nie są żadnymi zakładnikami ! Próbują was zastraszyć a uczniów wziąć za zakładników, i was obarczyć wszystkim! Nie ma tu żadnej waszej winy jako nauczycieli! Zostaliście zdradzeni prze pseudo SOLIDARNOŚĆ! , nie tylko w szkolnictwie! Nikogo z was nie podpuszczam , ale niech się teraz wykaże pani ZALEWSKA , na co ją stać ! , A panu Gowinowi , pewnie znów nie starcza do pierwszego! Czysta kpina , jeszcze jest czas na szybkie negocjacje , skoro prezydent potrafi podpisać na kolanie , na ostatni gwizdek wszystko! To nie jest żadna mowa nienawiści , to jest efekt rządów dobrej zmiany !!!!, skandal , trzymam kciuki

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. PO PSL zamroziło Wam pensje a gdzie wtedy byliscie pytam się.A nagle 1000 1500 wam się zachciewa no trzga 2 lata poczekać cierpliwie.5 lat czekania Wam odpowiadało i ta nędzna karykatura siwa KLUZIK mówiła ze macie juz 5tys. i gdzie wtedy byliście.Uczniowie za te piosenki i ten kabaret wsa znienawidza zobaczycie.A Zalewska robi swoje i to mi się bardzo podoba

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Nie ma żadnego poparcia dla nauczycieli. Ich oczekiwania finansowe są niedorzeczne.
  Wystarczy popatrzeć jak w Oławie zarabiają Radni- nauczyciele.
  Ten system wymaga zmian, znieść kartę nauczyciela i zatrudnić ich na normalnych warunkach.
  Ja tam i mogę posyłać dzieciaki w wakacje i nie odpuszczę nauczycielom, mają zrealizować program.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. „Dobry nauczyciel będzie z poświęceniem uczył za 1500!”

  Dlaczego żaden dobry poseł, senator, prezes banku czy aniołek prezesa banku za tyle nie tyra? Dlaczego nie mogę znaleźć za tyle pracowników fizycznych do firmy? Dlaczego tyle nie zarabia się w wyświechtanych w tym temacie markecie? I dlaczego z uwagi na powyższe nauczyciel właśnie ZA TYLE ma uczyć z pasją i poświęceniem?

  Powołanie? Aha jasne! Misja? pewnie! To dlaczego tyle księdzu wkładacie w koperty za misyjność i powołanie?

  Sami tyle nie chcielibyście zarabiać a innych skazujecie właśnie na tyle.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Do as i eM posłuchajcie piosenki tych którzy uczą dzieci, ” 2 tysiące na mym koncie to jak strzał z pioruna w prącie” ….. i to jest i oni uczą dzieci a takich kwiatków w internecie jest pełno. Nauczyciele tym strajkiem zaorali siebie sami, trzeba przewietrzyć to towarzystwo…..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. bater79 przewietrzyć to towarzystwo…..

  Może i tak ale to dalej nie rozwiązuje problemu tych którzy zostaną. Reformy rozwiązań systemowych toczą się od lat z jakim efektem to widzimy. Przewietrzanie zacząłbym od polityków (każda opcja) z towarzyszy dawnych czasów. Niech zaczną od siebie dając przykład.

  Jedna piosenka, a nawet 2 lub 3 nie dają podstaw do wietrzenia, bo idąc tym śladem sejm dawno by opustoszał…..

  p.s.
  Moja żona nie śpiewa, nie tańczy i nie recytuje. strajkuje siedząc w szkole. Gdy pracowała odnosiła sukcesy z uczniami. Też należy ją przewietrzyć? Z pasją pracowała, a hobbystycznie zarabiała 1700 zł z hakiem. Ileż można.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Do eM i bardzo dobrze że masz taka żonę ,pełną pasji i zaangażowania w pracę,dlatego tacy nauczyciele powinni więcej zarabiać!!! Zmienić trzeba system ,Karta Nauczyciela blokuje rozwój zawodowy nauczycieli pasjonatów,tak jak twoja żona. Nikt z ZNP nie powiedział ,że chce zmian w oświacie -tylko kasa,kasa,kasa, Nauczyciele który ma 20-25lat zarabia więcej a nic nie robi(nie mówie o wszystkich) czy to jest sprawiedliwie, mają dostać po równo ,jeden się zdziera,stara itd.. a drugi byle odbębnić i do domu…dobra kaska wpadła . Zapytaj się żony czy koleżanki starsze stażem zgodzą się na taką weryfikacje kasa za zaangażowanie a nie za lata ….znam odpowiedz i ty też znasz ZNP nie zgodzi się na to niek rynek zweryfikuje tych nauczycieli nie bój się jak żona jest pasjonatką to się obroni ,nawet lepiej będą o nią zabiegali dyrektorzy wielu szkół i nie będzie musiała świecić oczami za innych nauczycieli którzy są roszczeniowi i butni pozd

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Większość nauczycieli to lenie i obiboki którzy nie nadają się do zawodu.Pracę mają załatwioną po znajomości. Razem z p.Broniarzem wymyślili mit na temat swojego powołania .Nie jest prawdą ,że nie ma chętnych do zawodu.U dyrektorów leży sterty podań ale oczywiście przyjmowani są najczęściej po układach bo nigdzie nie znajdziesz tyle wolnego za takie pieniądze.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Och jakie to piękne uczucie, widzieć na własne oczy jak ten zakłamany, złodziejski system socjalistyczny wali się pod swoich dusznym ciężarem.

  Nauczyciele, zrozumiejcie wreszcie, iż jesteście budżetowymi darmozjadami żerującymi na coraz biedniejszym narodzie polskim.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.