Strajk song Oława! Kolejni nauczyciele śpiewają. VIDEO

Dziś rano zamieściliśmy piosenkę w wykonaniu Dariusza Kijanki z Jelcza-Laskowic można posłuchać tutaj: KLIKNIJ , ale już widzimy, że takich utworów będzie więcej. Kolejni nauczyciele wyrażają swój sprzeciw śpiewając. Tym razem swój „Strajk song” wykonuje grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie
**

Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (19)

 1. zamiast śpiewać powinni pracować; owszem podwyżka tak, ale za to obowiązkowa obecność w miejscu pracy przez 38 godzin tygodniowo, tak jak w każdym zakładzie. Można w tym czasie sprawdzić prace, przygotować się do następnej lekcji itd.. Przy płacach nie wolno zapomnieć o przeliczaniu ich na PLN pro godziny, zarobek wtedy nie jest taki niski.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Pan January

  NIE BĘDĘ STRAJKOWAŁ! (January Skorupa)

  Od 1999 jestem wykładowcą i nauczycielem… i nie będę strajkował!

  1. Warunki.
  – Po pierwsze mamy ponad 90 dni pełnopłatnego wolnego (kto inny ma taki przywilej?).
  – Po drugie pensum to 25 h tygodniowo (powszechnie 40 h tygodniowo).
  – Po trzecie gdyby to przeliczyć na stawkę godzinową i pomorzyć do wysokości pełnego etatu pensja wynosiłaby jakieś 5 500 na rękę.
  – Po czwarte na żądanie możemy wziąć roczny, pełnopłatny urlop (zazdro?).

  2. Ścieżka kariery
  Zwykle do szkoły przychodzimy zaraz po studiach i szkoła jest wszystkim, co znamy… jedynym doświadczeniem.
  Byłem, ochroniarzem, detektywem, pracownikiem budowlanym, dyrektorem sporej firmy… również szkoły, kowbojem itd. i powiadam praca nauczyciela jest NAJPRZYJEMNIEJSZĄ i NAJMNIEJ STRESOWĄ robotą jaką w życiu wykonywałem.
  I wierzę, że moi koledzy i koleżanki są przekonani, że jest im ciężko… ale to dlatego, że 99% z nas nie ma innej perspektywy i innego doświadczenia.
  (Po miesiącu w „korpo” większość zapijałaby potężne dawki antydepresantów wódą).

  3. Skala problemów.
  Potwornymi problemami z jakimi się zmagamy są np. czy projekt obserwacji chomika powinien mieć nazwę „wesoły chomik”, „dziarski chomik” czy „tajemniczy chomik”… lub czy na promocję szkoły lepsza będzie piosenka czy monodram (które i tak ostatecznie wykonają uczniowie).
  Realne problemy od znęcania po samobójstwa, przerastają nas… wolimy udawać, że ich nie ma albo, że to „ktoś”… jakiś „inny” powinien się nimi zająć.

  4. Odpowiedzialność
  Ustawa „Karta nauczyciela” to 102 artykuły służące całkowitemu zwolnieniu nas z jakiejkolwiek odpowiedzialności oraz zapewnieniu przywilejów, których pozazdrościć mogliby górnicy.
  Np. bardzo trudno zwolnić najgorszego na świecie nauczyciela (chyba że szkoła jest likwidowana itp.) w praktyce zaś, nigdy się z takim casusem nie spotkałem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. W sumie nie wiele godzin w tygodniu przepracowane, miesiąc wakacji, robote swoją zrzucać co dzień na rodziców, miesiąc urlopu , bez sobót , kawka cherbatka, ciasteczko , brak odpowiedzialnosci za spoznianie sie na lekcje. Hmm…. i na start 1800 , , jakby to porownac do normalnego cyklu pracy , to mamy 3600 , czy jeszcze 1000 podwyzki tu jest potrzebne ,, to wyjdzie w sumie dla początkującego nauczyciela 2800, wychodzi na to ze w normalnym cyklu pracy jak kazdy szarak, to wychodzi 5600 ,,, czy nie poprzewracało się komuś w tyłkach ??? RZĄDZIE POLSKI DROGI MÓJ, BĄDŹ NIE UGIĘTY I NIE DAWAJ ZADNEJ PODWYZKI, RODZICE ZAŁOŻĄ SPRAWY CYWILNE WSZYSTKIM , i straj zawieszą ludzie , cofamy się do średniowiecza , pójdźmy po kolei do króla i albo da albo nie da , ale warto próbować …. to jest wymuszenie w odpowiednim momencie , wykorzystując rodzoców i dzieci . ..przed chwilą było nie dla tęczy , a teraz wszyscy rodzice pociśnięci w ……. no … nie będę wulgarny. Dziękuję, tekst wolny od hejtu, nie popieram strajku, nie dla podwyżki, zacznijcie uczyć, pokażcie ze jesteście dobrymi nauczycielami a nie marnymi piosenkarzami.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Pan January

  5. Równość.
  Nie lubimy ludzi z pasją i ludzi sukcesu… wszyscy powinni być równo pasywni (choć to jest chyba „zaleta” ogólnonarodowa).
  Matematyk R. (piłkarz/karateka), będący uosobieniem zaangażowania i radości z tego co się robi, jest jednocześnie najbardziej sekowanym pedagogiem w „mojej fabryce” (on również nie jest apologetą „strajku”).

  JEŚLI KOMUKOLWIEK ZDAJE SIĘ, ŻE DZIECIAKI BĘDĄ MIAŁY DOBRĄ EDUKACJĘ, KIEDY DOSTANIEMY NP. 5 000 – POWINIEN RÓWNIEŻ UWIERZYĆ, ŻE NOWOTWORY ZNIKNĄ KIEDY LEKARZE DOSTANĄ 8 000.

  Znikną?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Ja też jestem nauczycielem. I strajkuję. Ale ten poziom jest naprawde żenujacy,. . Jakim wzorem jesteśmy dla dzieci i młodzieży śpiewając takie słabe piosenki. Jeszcze ta krowa ściągnięta z opakowania serka homogenizowanego. Prosze was skasujcie ten filmik, zapomnijcie słowa tej piosenki, bądźcie nauczycielami posiadającymi godność.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.