Ruszyły egzaminy, ale strajk trwa!

Strajk nauczycieli trwa, ale egzaminy gimnazjalne zarówno w Oławie, jak i w Bystrzycy odbywają się zgodnie z planem. W Bystrzycy strajkują wszyscy nauczyciele, więc w komisjach egzaminacyjnych zasiadają osoby spoza szkoły – dyrektorka przedszkola, emerytowany nauczyciel i pracownik kuratorium.

*
Więcej w wydaniu „papierowym”. W sprzedaży już w środę (10 kwietnia) wieczorem
*
Uczniowie losują numerki. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Olimpijczyków
*

Taki transparent wisi przy szkole podstawowej w Bystrzycy

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

 1. Mama z CKZiU

  POPIERAM STAJK NAWET NA CZAS EGZAMINÓW!!!!! Sama mam syna w klasie maturalnej i wiem że ich egzaminy również są pod znakiem zapytania ale doskonale wiem że jeżeli teraz przerwa nauczyciele swoją walkę o godność człowieka o pieniądze na jakie zasługują i nie będą strajkować, żeby brać udział w egzaminach to nic nie zyskają.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Dlaczego nauczyciele nie walczyli o swoją godność, jak jednemu z nich zakładano śmietnik na głowę?! Dlaczego nie walczyli o swoją godność, jak PO wywalało na pysk 40 tys. nauczycieli i zamykało 2 tys. szkół?! Żeby walczyć o swoją godność, trzeba ją najpierw mieć.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie walczyli bo wówczas płace w budżetówce były zamrożone, a teraz jak słyszymy w mediach mamy w Polsce wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia, uszczelnienie VAT, odzyskane zostały pieniądze np. z mafii paliwowej i pieniądze w końcu sa dla pracowników sfery budżetowej i trzeba się o nie upomnieć.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Do tych, którzy JESZCZE nie rozumieli. PO nikogo nie wywaliło na pysk bo to samorządy zatrudniają nauczycieli a nie partie polityczne. Samorządy zamykały szkoły ponieważ był to akurat szczyt niżu demograficznego i gdyby szkół nie pozamykano to stałyby puste. Poza tym za rządów PO/PSL nauczyciel dyplomowany zarabiał ok. 120% średniej krajowej a praca w szkole była stabilna i spokojna. Więc nie było powodów do strajku. Za rządów pis szkoły dotknęła deforma edukacji wprowadzona przez zębatą ministrę, dzięki której sytuacja w polskiej szkole przypomina pożar w burdelu, a we wrześniu gdy do szkół wejdzie podwójny rocznik, będzie jeszcze gorzej. Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego, pomimo tzw podwyżek to zaledwie 80% średniej krajowej, mniej niż zarabia kasjerka w supermarkecie. Pis chwali się, że ma świetne wyniki ekonomiczne, jest kasa na wszystko, na Rydzyka, fundacje, jachty, limuzyny, nagrody, które się należały, kurwizję, misiewiczøw, 500+ dla każdego, krowy, świnie, to dlaczego nie miałyby się znaleźć i dla nauczycieli. I dlatego strajkujemy i cała Polska powinna się do nas przyłączyć aby pogonić tą pisowską swołocz zanim całkiem zrujnuje i rozwali nasz kraj aby tylko utrzymać się przy korycie. Teraz już wiesz dlaczego?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Nauczyciele wstydu nie macie, szacunku w społeczeństwie tym nie zdobędziecie, co to za godność, to chciwość przez Was przemawia.
  W sumie to cały naród powinien strajkować, bo każdy chciałby podwyżki.
  Ile chcecie zarabiać?
  Pokażcie swoje PITy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Jak podają media we Wrocławiu na egzaminie gimnazjalnym w komisjach katecheci, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, rodzice i dziadkowie uczniów. W jednej ze szkół w zespole egzaminacyjnym zasiadła posłanka PiS.
  A jednak rząd postawił na swoim – egzaminy się odbyły. ale kto je sprawdzi np. dziadkowie z posłanką ? Czy te egzaminy będa ważne?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Droga Bubo musisz być nauczycielem, biorąc pod uwagę język jakim się posługujesz to pewnie jednym z „najlepszych”. Gratuluję dobrego samopoczucia i wyjaśnienia o co chodzi w strajku nauczycieli (oczywiście chodzi o cele polityczne).

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Ciekawy jestem jak wygląda ten strajk nauczycieli?
  Czy siedzą 8 godzin w szkole czy regulaminowe trzy dziennie i szybciutko do domciu.
  Pewnie jak wytrzymają do świąt to i tak będą mieli dłuższe wolne niż normalny człowiek.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.