Korzystają z parkingu… na wciągniętym brzuchu

Oława. – Koleżanka wchodziła do samochodu przez bagażnik – mówi Katarzyna. – Nie miała innego wyjścia, bo na tym parkingu jest po prostu ciasno. Wystarczy, że staną obok siebie dwa duże auta i trzeba się sporo namęczyć, aby wysiąść lub wsiąść

Parking na Różanej – na tę inwestycję czekało wielu kierowców, którzy zostawiali auta pod dworcem lub w pobliskim parku i do pracy jechali pociągiem. Nowe miejsce do użytku oddano w październiku 2018. Już wtedy mieszkańcy zwrócili uwagę na problem. Kiedy miasto opublikowało na swoim profilu na Facebooku zdjęcie nowego parkingu z informacją, że można z niego korzystać, odezwali się ci, którzy już skorzystali.

– Fajne miejsce, szkoda, że samochody nie mieszczą się w liniach – pisał Sebastian. – Wiem, że nie muszą, ale skoro już ktoś je namalował, to mógł to zrobić z głową, a nawet jak samochód się zmieści w liniach, to ciężko otworzyć drzwi. Brawa dla autora tego super projektu.

– Miejsca parkingowe zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi normami – odpowiedział urzędnik.

Sebastian reaguje: – To chyba jeżdżę zbyt dużym samochodem, nie wiedziałem, że sedan z 2005 roku nie będzie się mieścił na parkingu wybudowanym w 2018 roku, chyba muszę zmienić auto albo się przeprowadzić.

Ostatnio o interwencję w sprawie parkingu poprosiła Katarzyna. Artykuł w całości do przeczytania już teraz w e-wydaniu gazetyTUTAJ – koszt 2.90 zł

Małe auta, takie jak ten matiz po środku, mieszczą się idealnie, ale kierowcy tych większych ratują się, stając na liniach lub poza nimi. – Nikt nie chce mieć obitego auta – dodaje Katarzyn

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (12)

 1. Proszę więc dopytać urzędnika zgodnie, z którymi przepisami został wybudowany parking. Niech ten urzędnik przytoczy przepis (wytyczne techniczne) a wtedy radzę podejść i zmierzyć miejsca parkingowe i okaże się, że są wybudowane według nieobowiązujących przepisów.
  No ale oprócz nadzoru ze strony UM Oława – który zawsze zawodzi jest jeszcze PINB.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dziatwo droga, w momencie wydawania pozwolenia na budowę obowiązywały inne przepisy niż teraz. Jasne?
   Czyli wszystko zgodnie z prawem, mucha nie siada itp. A że bez sensu? A co to kogo obchodzi? Grunt, żeby w papierach się zgadzało.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Zapraszamy na parking przy bloku TBS na Iwaszkiewicza. Tam to już jak zaparkuje jeden samochód poza linią lub nawet w kopercie A na lini to wszyscy pozostali mają problem. Parking byl szykowany tylko na małe auta A nikt nie pomyślał o tych większych. Samowolka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Zanim się wypowiem sprawdzam przepisy

  Do 1 stycznia 2018 było tak: miejsce postojowe powinno mieć długość 5 m i szerokość, co najmniej 2,3 m. Miejsce postojowe dla samochodu osoby niepełnosprawnej powinno mieć co najmniej 3,6 m szerokości oraz co najmniej 5 m długości.

  Nowe wymiary miejsc parkingowych od 1 stycznia 2018 r.
  Według nowego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa (z dnia 14 listopada 2017 r.).

  „§ 21. 1. Stanowiska postojowe dla samochodów powinny mieć wymiary wynoszące
  co najmniej:
  1) szerokość 2,5 m i długość 5 m – w przypadku samochodów osobowych;

  2) szerokość 3,6 m i długość 5 m – w przypadku samochodów osobowych użytkowanych przez osoby niepełnosprawne;
  Teraz tylko ustalić datę zatwierdzenia projektu budowlanego (decyzji) i już będzie jasne czy zgodne czy nie z przepisami. Cóż kupowanie amerykańskiej wielkości pojazdów na europejskie standardy bywa kłopotliwe.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ten parking nie rozwiązał problemów z parkowaniem przy dworcu. Trzeba wprowadzić zakaz parkowania, nie ma rady. Pozostawić dla niepełnosprawnych i rowerów. Zmusić do kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej , którą NALEŻY W KOŃCU DOPASOWAĆ DO KURSÓW POCIĄGÓW !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.